Tanec pre dušu

12.05.2024

2. júna 2024,

23. júna 2023,

od 16,00 do 19,00

Liptovský Mikuláš

Čo si priniesť? Sukňu, deku a šatku.

CENA za kurzovné: 38,-

PRIHLÁŠKA:

Tanec 

Tanec má mnoho podôb, a preto sa nedá jednoducho definovať. Jedna z možností ako priblížiť princíp tanca, je definovať jeho hlavné charakteristiky ,,Prvým znakom tanca je pohyb ľudského tela, rozumieme ním aj tanečný postoj, pózu. Každý pohyb nie je však ešte tanečným pohybom. Tanečný pohyb je pohyb rytmický. Tanec si z nesmierneho množstvo pohybov niektoré vyberá, upravuje ich, štylizuje, pohyby dostávajú určitý zmysel, určité umelecké zameranie,,. 

Ďalšou možnosťou ako chápať tanec, je brať ho ako prostriedok na fyzické uvoľnenie. Nahromadená, obzvlášť negatívna energia môže byť zdrojom najrôznejších chorôb. 

V dnešnej uponáhľanej dobe dochádza k nadmernej excitácii nervovej sústavy. Počas dňa získa človek nepreberné množstvo často nepotrebných informácií, s ktorými sa telo musí vysporiadať a spracovať ich. 

Tanec je komunikačný prostriedok využívajúci pohyb tela, ktorý ideálne spája tvorivosť a fyzickú činnosť. Počas tanca dochádza k uvoľneniu napätie, blokov aj najrôznejších emócií.

 Jedná sa o spoločensky akceptovanú a prijateľnú formu fyzickej a psychickej očisty.

Ako meditovať v tanci ?

Tanečná meditácia je vynikajúca pre tých, ktorí skúšajú meditovať. Napríklad skús päť minút tancovať pri hudbe zo zatvorenými očami, najlepšie so šatkou na očiach a len, tak sa nechaj unášať v rytme... Potom si ľahni a pusti si meditačnú hudbu, pozoruj svoj dych, prípadne spievaj mantru nahlas a krásne sa uvoľníš...  

 To pomáha mysli sústrediť sa na niečo iné ako na myšlienky."  Tanečná meditácia? Aj vy ste sa pri­stavili pri tom, že takto ste si meditovanie nikdy nepredstavovali? Veru, spôsobov, ako sa dá meditovať, je obrovské množstvo, prinášajú rôzne benefity a robia sa za iným účelom.

Tanečné meditácie sú jedinečným priestorom, kde môžeš objavovať hĺbku svojej ženskej podstaty a otvoriť sa novému sebapoznaniu. Prostredníctvom sprevádzaných pohybových meditácií a jemnej energetickej práce vychádzjúcej z tantry jógy, vstúpiš hlboko do svojho ženstva.

Čaká ťa spontánny tanec, vedená tanečná meditácia, 

čistenie a napĺňanie čakier, meditácia, oshove meditácie, zdieľania.

Na stretnutí budeme pracovať ako na fyzickej, emocionálnej, mentálnej i duševnej stránke.  Tancom a meditácie rozpúšťa stuhnuté miesta v tele a duša sa cíti krásne.