Ayurvédsko-jóga Srí Lanka pobyt 

17.04.2023

17. apríl 2023 - 1.máj  2023 - hormon and women's yoga

Srí Lanka

Dopraj si ne/tradičný ozdravný pobyt.

Z tohto pobytu prídeš ako znovuzrodená.

Telo som mala navibrované, dušička sa cítila krásne.

Nedá sa opísať stav, tej čistej vibrácie, ktorá ma zaplavila po dvoch týždňoch ayurvédskej stravy, ošetrenia a ayurvédskych medikamentov. Svaly, tkanivá a šľachy sa mi uvoľnili až do kostí a pritom chodím pravidelne na masáže.  Pokožka sa mi vyhladila, telo sa vyčistilo od toxínov, zlepšilo sa mi trávanie, na pobyte som si dopriala dostatok jedla a aj napriek tomu som schudla.

Zacvičíme si denne jogu, hormon a women's yoga, vychutnáme si dokonalý oddych, dokonalú starostlivosť a nabijeme sa novou energiou v ayurvédskom centre uprostred panenenskej prírody na Srí Lanke. Vďaka prirodzenej strave podľa ayurvédskej medicíny, ayurvédskym procedúram a joge získate vnútornú harmóniu, z ktorej môžete dlho čerpať. Preklad z angličtiny je zabezpečený.

REGISTÁCIA:

Pozývame Ťa na spoločný zdravý, osvedčený pobyt ayurvédou a jogou na čarokrásnej krásnej Srí Lanke. Liečenie cez ayurvédu, cez jogu, oddych, meditácie, prostredie, dokonale, na mieru zostavenú ajurvédsku stravu a príjemné zážitky.

Naše telo, myšlienky, každodenný stres, emócie sú spojené so stavom nášich, orgánov a toxínov v tele. Zažiješ procedúry a masáže, ktoré detoxikujú, omladzujú, uvoľňujú telo. Telo bude vláčne a zdravé zvnútra a aj zvonka. S tým prichádza veľká zmena na energetickej, mentálnej a emočnej úrovni. Telo za dva týždne zregeneruje.

Omladneme, detoxikujeme s ayurvédou a hormonálnou jogou!

Pobyt je vhodný pre každého, kto si chce dopriať úplnú regeneráciu tela i duše, vypnúť a uľaviť od stresu, zlepšiť svoje zdravie, detoxikovať organizmus, ako aj riešiť nejaké konkrétne zdravotné ťažkosti. Príjemným výsledným efektom je úbytok na váhe (ak je žiadaný), omladnutie celého tela, upravený krvný tlak, zvýšená imunita a znovunadobudnutá energia a vitalita.

Nezabudnuteľný zážitok :)

14-dňová očista tela i mysle v ayurvédskom rezorte ISOLABELLA AYURVEDA RESORT, ktorý sa nachádza na južnom pobreží v blízkosti mesta Matara.

Program počas pobytu je intenzívny a zameraný na odstránenie toxínov z tela a regeneráciu celého organizmu. Ozdravný proces podporíme 2-krát denným cvičením a to hormonálnou jogou a ženskou jogou. Pripravené sú pre vás meditácie na očistu mysle a jednoduché taoistické techniky na podporu očisty a harmonizácie vnútorných orgánov.
Vďaka prirodzenej ayurvédskej strave, medicíne, ako aj vysoko účinným ayurvédskym procedúram získate vnútornú rovnováhu na všetkých úrovniach.

Na začiatku pobytu prejde každý klient úvodnou diagnostikou, kde mu ayurvédsky lekár predpíše procedúry a stravu s bylinkami - medikamentami na celý pobyt, čiže nastaví 14-dňový liečebný plán individuálne pre každého s pomocou diagnostiky pulzu a jazyka. Každý klient je priebežne kontrolovaný ajurvédskym lekárom Dr. Chandrani.  Strava je nadstavená podľa diagnostiky a tá zahŕňa 3 vegánske alebo vegetariánske jedlá denne, potrebné ajurvédske lieky ( tinktúry, bylinné masáže) a päť denných kúr. Na našom tanieri nájdete superpotraviny známe z miestneho bioobchodu a aj z vlastnej hotelovej biozáhrady. Počas každého jedla doktor príde a  vysvetli, prečo bola použitá, každá ingrediencia. Procedúry pozostávajú najmä z olejových masáží, zábalov, inhalácií a ajurvédskych očistných kúr Panchakarma.


Ajurvédska liečba

Ajurvéda, najstaršie svetové učenie o zdraví, vzniklo pred tisíckami rokov na Srí Lanke a v Indii. Význam slov 'ayus' a 'veda' v sanskrite znamená "znalosti o živote". Ajurvéda, v doslovnom preklade "náuka o živote", predstavuje najstarší celistvý lekársky systém o zásadách zdravého spôsobu života. Vznik tohto učenia spadá do starodávneho obdobia indických posvätných písiem (véd), ktoré vznikli ako výsledok vnútorného poznania osvietených mudrcov (ríšiov).

Ayurvéda je veľmi účinná na astmu, obezitu, vysoký krvný tlak, migrény, problémy s chrbticou, ochrnutie, kožné, imunitné, pohybové, psychické a dýchacie problémy, diabetes, choroby štítnej žľazy, homonálne problémy, ženské problémy, neplodnosť ale aj problémy spôsobené stresom a psychickým napätím. Ayurvédskym vyšetrením sa zisťuje zdravotný stav z jazyka, očí a tepu.

Toto učenie bolo v roku 1982 uznané aj Svetovou zdravotníckou organizáciou ako ucelený medicínsky systém.

Na Srí Lanke aj v Indii sa ajurvéda študuje rovnako dlho ako klasická medicína, 6 rokov, a popri klasických nemocniciach tu existujú aj ajurvédske. V súčasnosti však záujem o ajurvédu zažíva svoju renesanciu na celom svete, nakoľko moderný človek hľadá v dnešnom uponáhľanom živote rovnováhu.

Ajurvéda je celostná medicína. Zahŕňa všetky aspekty zdravia - telesné, duševné, ale aj tie, vyplývajúce zo sociálneho kontextu či životného prostredia. Zaoberá sa aj vzťahom jedinca a vesmíru. Jej cieľom je predĺžiť a obohatiť život.

Na rozdiel od klasickej medicíny, zameriavajúcej sa na potlačovanie príznakov choroby, ajurvéda lieči príčinu jej vzniku. Smeruje k zachovaniu rovnováhy energie v tele, ktorá je najdôležitejšou podmienkou zdravia. (Podľa ajurvédskeho učenia ide o tri druhy biologických energií - dóš: Vata, Pita a Kapha). Len v rovnováhe je človek zdravý. Tú ajurvéda obnovuje vhodnou stravou, bylinkami, detoxikáciou organizmu a tradičnými masážami a procedúrami.

V rezorte je ayurvédsky lekár Dr. Chandrani, ktorý denne zostavuje procedúry na nasledovný deň. Na začiatku pobytu absolvuje každý klient úvodnou diagnostikou, kde mu lekár predpíše procedúry a stravu s bylinkami - medikamentami na celý pobyt, čiže nastaví 14-dňový liečebný plán individuálne pre každého s pomocou diagnostiky pulzu a jazyka. Každý klient je priebežne kontrolovaný lekárom Dr. Chandrani, čiže každý deň si dopraješ cca 5-7 ajurvédskych procedúr podľa odporúčaní lekára a jeden deň vedenej celkovej očisty organizmu.

Strava je nadstavená podľa diagnostiky a tá zahŕňa 3 vegánske alebo vegetariánske jedlá denne, potrebné ajurvédske lieky ( tinktúry, bylinné masáže). Na našom tanieri nájdeme superpotraviny známe z miestneho bioobchodu a aj z vlastnej hotelovej biozáhrady. Počas každého jedla doktor príde a vysvetlí, čo zdravé budeme konzumovať a aj prečo je to pre náš organizmus potrebné.

Procedúry pozostávajú najmä z olejových masáží, zábalov, inhalácií a ajurvédskych očistných kúr Panchakarma.

Moja skúsenosť

Na túto cestu som sa vybrala sama, bez nejakej blízkej osoby. Tento rezort som už mala vyhliadnutý skôr, len som na to nemala odvahu a aj suma ma odrádzala, ale keď som si prepočíta, čo všetko za to dostanem, tak to až také hrozné nebolo ale zrazu ... prišla moja Päťdesiatka, moja rodina a priatelia mi prispeli na môj vysnívaný ayurvédsky pobyt na Srí lanke namiesto možno nepotrebných vecí..., som si povedala idem do toho.

Letecká spoločnosť Qatarairways prevýšila všetky moje očakávania, nie len personál v lietadle ale aj na prestupovom letisku Doha v Katare, bolo pre mňa dokonalé, milí ľudia, vynikajúce jedlo, všetko prebiehalo plynulo a bez problémov.

Na letisku nás (ešte išli iné účastníčky ayurvédskeho pobytu do rezortu) čakal šofér, ktorý mal pre nás pripravenú pitnú vodu. Bola som ohúrená krajinou, mentalitou miestnych ľudí a to som ich zatiaľ iba videla. V ten deň som už mala dve procedúry, ktoré fakt dobre padli. V Ten podvečer som bola vyšetrená miestnym lekárom a ten mi stanovil moju liečbu. U mňa išlo hlavne o detoxikáciu organizmu a pomôcť krčnej chrbtici.

Ráno som začala jógou, potom raňajky, ovocie a polievka, medikamenty, po raňajkách začali procedúry, oddych. Zrazu bol obed, ten sa skladal z polievky, hlavného jedla, múčnika, znova oddych a procedúry, večera, medikamenty. Oddych bol príjemný pri bazéne. Počas dňa som pila čaj, vodu a limonády. Všetko bolo, čo sa týka stravy a tekutín zabezpečené.

Potom prišiel čistiaci deň a odvtedy som sa cítila ľahko, cítila som úplne uvoľnené telo a tešila som sa na každý ďalší deň viac a viac, všetko bolo pre mňa krásne a cítila som veľké prepojenie s prírodou až s touto krajinou. ..... Toľká pozornosť, opatera a milí personál, z nich tá láskavosť išla zvnútra, je to ich prirodzenosť..... masáže, zábaly, najdokonalejšie jedlo, .......

Hormonálna jóga podľa D. Rodriguez s Mirunkou Hazuchovou

Naučíme sa zostavu, ktorá je vedomou prácou s endokrinnými žľazami, s našimi energetickými centrami a relaxačná jóganidrá (jógový spánok), ktorá má psychosomatické účinky - pomáha odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky. Popis zostavy dostanete aj na domáce cvičenie. Hormonálna joga prezentuje novú dynamickú formu jogovej terapie, ktorej hlavným zámerom je prirodzenou cestou reaktivovať hormonálnu produkciu vlastných žliaz. Je to ucelená a do detailu prepracovaná zostava 21 cvikov, ktorá pomáha ženám riešiť problémy s hormonálnou nerovnováhou. Cviky zostavy sú veľmi jednoduché a môžu ich cvičiť aj ženy, ktoré nemajú žiadne skúsenosti s jógou.

Pokojne volaj, všetko vysvetlím 00421948259175

cena a čo obsahuje

sprevádza Vás bude:

lektorka Hormonálnej jógy, Jógy a Mohendžodára Mirunka Hazuchová

tel. 0948 259 175, hormonalna.joga@gmail.com

Je v mojom záujme, aby sa ženy na kurze cítili uvoľnene a bezpečne. Usilujem sa vytvoriť bezpečné prostredie pre prácu žien v skupine a priestor pre prehĺbenie vzájomnej dôvery a vzťahov.

Uzávierka do naplnenia kapacity.

CENA 2170.- za 15 dní a 14 nocí ZAHŔŇA platí sa na mieste rezortu.

 • 14 nocí x 1 noc/155,- euro / 2 osoba - dve osoby v dvojpostelovej izbe, 2170.-
 • 14 nocí x 1 noc/ 175,- euro/ 1 osoba - jedna osoba sama na izbe, 2470.-
 • 14 nocí x 1 noc /160,- euro / single room - jedna osoba sama na izbe, 2240.-,
 • odborná diagnostika ayurvedskym lekárom, strava priamo na mieru každého,
 • 5 ayurvédskych procedúr/ masáži denne,
 • ayurvédsku stravu 3 x denne,
 • pitný režim počas celého dna,
 • všetky prírodné lieky a liečiva,
 • denné konzultácie s lekárom,
 • jóga s miestnym jógínom.

Doplatok - nie je zahrnuté v cene:

 • dovoz z letiska a na letiska 30,-/ osoba / 1 cesta,
 • 10 eur poistenie pre prípad covidu na Sri lanke,
 • víza 35,-
 • zabezpečený transport z letiska na hotel a späť 1 cesta 30,-/ pri troch osobách,
 • nezaočkovaný 2x PCR testy - neočkovaný potrebujú PCR test nie starý ako 72 hodín pred vstupom,
 • 88 eur jogové hodiny s Mirkou - hormonálna jóga a ženská joga (hormon yoga a women's yoga) a meditácie.

Pokojne volaj všetko vysvetlím 00421948259175

Letenky nie sú zahrnuté v cene.  Letí sa s leteckou spoločnosťou EITIHAT AIRWAYS (zmena možná). Cena letenky okolo 720,- eur. Letenky sú už v predaji. Kúpiť sa dajú  Student agency.sk 

Odlet je z Viedene 17.4.2023, odlet z Colombo 1.5.2023, ešte upresním.

Z rezortu po vás transport pošlú.

VÍZA nie sú cene, okolo 35,-

Čo by sme ešte ODPORÚČALI :

Cestovný pas ešte platný minimálne 6 mesiacov po odchode zo Srí Lanky.

Jogamatka je k dispozícii v centre ale odporúčam radšej svoju.

V tejto sume nie je zahrnuté cestovné poistenie.

Kto má záujem prosím, kontaktujte nás čo najskôr, kvôli letenke a zabezpečeniu ubytovania.

PCR test

 • 1. Prvý PCR test  maximálne 72 h pred odletom zo Slovenska. Ukazuje sa na letisku vo Viedni, pri prestupe a aj na Srí Lanke - certifikovaný test v angličtine. 
 • 2. Druhý PCR test možno bude nutný pred odchodom z rezortu, ktorý nám spravia v rezorte.

Jeden deň v rezorte

JEDEN DEŇ V REZORTE

Keďže slnko na Srí Lanke vychádza na oblohu skoro ráno, dni v ayurvédskych centrách začínajú pomerne skoro. Ráno je tu príjemne teplo - denné teploty počas celého roka nikdy neklesnú pod 26 stupňov celzia. Konštantná teplota vody od 25 do 26 stupňov celzia v Indickom oceáne bezprostredne hraničiacom s rezortmi umožňuje osobitný pôžitok z kúpania. Pozitívny výsledok ajurvédskej liečby na Srí Lanke podporuje celoročné príjemné teplo.

Každý hosť môže začať deň v zmysle klasickej ajurvédy s pohárom teplej vody. Telo potrebuje vodu, aby vyrovnalo stratu tekutín počas noci a podporilo látkovú výmenu. Potom je možné vybrať sa na prechádzku/beh po pláži, čítať si, meditovať, alebo len tak rozjímať na pláži.

8,00 - 9,00

Okolo 8. hodiny sa v ajurvédskych rezortoch s výhľadom na Indický oceán servírujú raňajky. Všetky denné chody sú servírované v uvoľnenej atmosfére, bez zhonu, v nádhernom, tropickom prostredí. Osobitným pôžitkom sú rôzne druhy exotického ovocia a jedlá, s láskou pripravené kuchynským personálom.

9,00 - 13,00

Po raňajkách je hosť vyzdvihnutý na procedúry terapeutmi, ktorí ho odvedú do príslušnej časti terapeutického komplexu. V týchto originálnych liečebných priestoroch sa veľmi dobre rozvíjajú pozitívne účinky masážnych, uvoľňovacích a tepelných terapií. Na masáže sa používajú špeciálne lekárske oleje. Všetko sa odvíja od individuálnych, telesných potrieb hosťa. Medzi rôznymi terapiami sú primerane dlhé prestávky na oddych, počas ktorých hosť môže odpočívať a v pokoji si užívať navodené uvoľnenie.

13,00 - 16,00

Obed sa podáva okolo 13. hodiny. Počas obeda hostia určite prídu na chuť lahodnej ajurvédskej kuchyni. Všetky bylinky a korenia sú považované za liečebné prostriedky a ich používanie je cielené. Terapie pokračujú po predĺženej obedňajšej sieste. Rôzne miesta oddychu v areáli záhrady pozývajú na oddych po ajurvédskych terapiách a ponúkajú pohľad na pôsobivý Indický oceán. Medzi hlavnými chodmi obed - večera sa zvykne hosťom servírovať čerstvo pripravená ovocná šťava.

Na rozdiel od mnohých iných ajurvédskych zariadení sa kladie v týchto ajurvédskych rezortoch veľký dôraz na optimálnu a individuálnu starostlivosť o hosťa. Z tohto dôvodu lekárka/lekár určuje ďalšiu liečbu hostí na základe denných konzultácií.

17,00 - 19,00

Po ukončení terapií sa hostia môžu zúčastniť cvičenia jogy s odborným učiteľom alebo si zvolia vlastný program (v niektorých rezortoch je joga skoro rano, pred raňajkami) . Popoludňajšie cvičenia jogy a ranné meditácie sú voliteľné. Predchádzajúce znalosti v týchto oblastiach nie sú potrebné. Skúsení učitelia uvedú každého záujemcu do danej problematiky veľmi jednoducho a zrozumiteľne. Cvičenia jogy udržujú pohyblivosť a silu tela. Meditácia na druhej strane pomáha uspokojiť tok myšlienok a zlepšiť sa vnímanie všetkých zmyslov.

19,00

Na Srí Lanke zapadá slnko okolo 19. hodiny a veľmi rýchlo sa stmieva. Hostia sa v tomto čase nachádzajú na spoločnej večeri. V uvoľnenej atmosfére si vychutnávajú ajurvédske jedlo. V ajurvéde je dobré jedlo konzumované v pokoji a v správnom čase. Vtedy účinkuje ako liek: pôsobí vyrovnávajúco, robí človeka odolným a udržuje mu zdravie.

Prostredníctvom exkluzívnej polohy ajurvédskych rezortov na najkrajších plážach na juhu ostrova Srí Lanka zažije každý hosť prírodu vo svojej plnej kráse.

jedlo a ubytovanie

13-dňová očista tela i mysle v ayurvédskom rezorte ISOLABELLA AYURVEDA RESORT, ktorý sa nachádza na južnom pobreží v blízkosti mesta Matara.


Autentický ayurvédsky rezort Isolabella Rezort sa nachádza v krásnej tropickej záhrade hneď vedľa pláže. Má 15 izieb (z toho 3 x jednopostelova izba ), z ktorých každá môže byť použitá buď ako jednolôžková alebo dvojlôžková izba. Dve izby obsahujú dve spálne, čo znamená, že v nich môžu spať aj traja, prípadne štyria hostia. Väčšina izieb je s výhľadom na more, niektoré sú pri bazéne, ktorý je naplnený slanou vodou priamo z oceánu.Rezort má k dispozícií wifi. Denne sa cvičí ráno joga. Okrem toho má rezort štyri terapeutické miestnosti v ktorých prebieha ayurvédská liečba, ktorú absolvujete za zvukov oceánu.

A čo je na Isolabella ayurvédskom rezorte tak špeciálne? Už prvý deň po príchode budete cítiť príjemnú, uvoľnenú rodinnú atmosféru a oázu pokoja.