Ayurvédsko-jóga Srí Lanka pobyt 

21.01.2023

Srí Lanka

21. január 2023

REGISTÁCIA:

Doprajte si ne/tradičný ozdravný pobyt.

Zacvičte si denne jogu , vychutnajte si dokonalý oddych a nabite sa novou energiou v ayurvédskom centre uprostred panenenskej prírody na Srí Lanke.

Vďaka prirodzenej strave podľa ayurvédskej medicíny, ayurvédskym procedúram a joge získate vnútornú harmóniu, z ktorej môžete dlho čerpať.

Pozývame Ťa na spoločný zdravý, osvedčený pobyt ayurvédou a jogou na čarokrásnej krásnej Srí Lanke. Liečenie cez ayurvédu, cez jogu, oddych, meditácie, prostredie, dokonale, na mieru zostavenú ajurvédsku stravu a príjemné zážitky.

Naše telo, myšlienky, každodenný stres, emócie sú spojené so stavom nášich, orgánov a toxínov v tele. Zažiješ procedúry a masáže, ktoré detoxikujú, omladzujú, uvoľňujú telo. Telo bude vláčne a zdravé zvnútra a aj zvonka. S tým prichádza veľká zmena na energetickej, mentálnej a emočnej úrovni. Telo za dva týždne zregeneruje.

Omladneme, detoxikujeme s ayurvédou a hormonálnou jogou!

Pobyt je vhodný pre každého, kto si chce dopriať úplnú regeneráciu tela i duše, vypnúť a uľaviť od stresu, zlepšiť svoje zdravie, detoxikovať organizmus, ako aj riešiť nejaké konkrétne zdravotné ťažkosti. Príjemným výsledným efektom je úbytok na váhe (ak je žiadaný), omladnutie celého tela, upravený krvný tlak, zvýšená imunita a znovunadobudnutá energia a vitalita.

Nezabudnuteľný zážitok :)

13-dňová očista tela i mysle v ayurvédskom rezorte ISOLABELLA AYURVEDA RESORT, ktorý sa nachádza na južnom pobreží v blízkosti mesta Matara.

Program počas pobytu je intenzívny a zameraný na odstránenie toxínov z tela a regeneráciu celého organizmu. Ozdravný proces podporíme 2-krát denným cvičením a to hormonálnou jogou a jogou. Pripravené sú pre vás meditácie na očistu mysle a jednoduché taoistické techniky na podporu očisty a harmonizácie vnútorných orgánov.
Vďaka prirodzenej ayurvédskej strave, medicíne, ako aj vysoko účinným ayurvédskym procedúram získate vnútornú rovnováhu na všetkých úrovniach.

Na začiatku pobytu prejde každý klient úvodnou diagnostikou, kde mu ayurvédsky lekár predpíše procedúry a stravu s bylinkami - medikamentami na celý pobyt. Každý klient je priebežne kontrolovaný lekárom.

Ajurvédska liečba

Ajurvéda, najstaršie svetové učenie o zdraví, vzniklo pred tisíckami rokov na Srí Lanke a v Indii. Význam slov 'ayus' a 'veda' v sanskrite znamená "znalosti o živote". Toto učenie bolo v roku 1982 uznané aj Svetovou zdravotníckou organizáciou ako ucelený medicínsky systém.

Na Srí Lanke aj v Indii sa ajurvéda študuje rovnako dlho ako klasická medicína, 6 rokov, a popri klasických nemocniciach tu existujú aj ajurvédske. V súčasnosti však záujem o ajurvédu zažíva svoju renesanciu na celom svete, nakoľko moderný človek hľadá v dnešnom uponáhľanom živote rovnováhu.

Ajurvéda je celostná medicína. Zahŕňa všetky aspekty zdravia - telesné, duševné, ale aj tie, vyplývajúce zo sociálneho kontextu či životného prostredia. Zaoberá sa aj vzťahom jedinca a vesmíru. Jej cieľom je predĺžiť a obohatiť život.

Na roziel od klasickej medicíny, zameriavajúcej sa na potlačovanie príznakov choroby, ajurvéda lieči príčinu jej vzniku. Smeruje k zachovaniu rovnováhy energie v tele, ktorá je najdôležitejšou podmienkou zdravia. (Podľa ajurvédskeho učenia ide o tri druhy biologických energií - dóš: Vata, Pita a Kapha). Len v rovnováhe je človek zdravý. Tú ajurvéda obnovuje vhodnou stravou, bylinkami, detoxikáciou organizmu a tradičnými masážami a procedúrami.

Hormonálna jóga podľa D. Rodriguez s Mirunkou Hazuchovou

Naučíme sa zostavu, ktorá je vedomou prácou s endokrinnými žľazami, s našimi energetickými centrami a relaxačná jóganidrá (jógový spánok), ktorá má psychosomatické účinky - pomáha odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky. Popis zostavy dostanete aj na domáce cvičenie. Hormonálna joga prezentuje novú dynamickú formu jogovej terapie, ktorej hlavným zámerom je prirodzenou cestou reaktivovať hormonálnu produkciu vlastných žliaz. Je to ucelená a do detailu prepracovaná zostava 21 cvikov, ktorá pomáha ženám riešiť problémy s hormonálnou nerovnováhou. Cviky zostavy sú veľmi jednoduché a môžu ich cvičiť aj ženy, ktoré nemajú žiadne skúsenosti s jógou.

cena a čo obsahuje

sprevádza Vás bude:

lektorka Hormonálnej jógy, Jógy a Mohendžodára Mirunka Hazuchová

tel. 0948 259 175, hormonalna.joga@gmail.com

Je v našom záujme, aby sa ženy na kurze cítili uvoľnene a bezpečne. Usilujeme sa vytvoriť bezpečné prostredie pre prácu žien v skupine a priestor pre prehĺbenie vzájomnej dôvery a vzťahov.

Uzávierka do naplnenia kapacity.

CENA ZAHŔŇA 2300,-

 • - 149 eur x 14 dní = 2086 eur,
 • - 10 eur poistenie pre prípad covidu na Sri lanke,
 • - zabezbečený transport z letiska na hotel a späť   1 cesta 30,-/3,
 • - test PCR 35,- x 2 potrebný na let,
 • -88 eur jogové hodiny s Mirkou - hormonálna jóga, power jóga  a meditácie.


 • 14nocí x 1 noc/149,- euro / osoba  - dve osoby v dvojpostelovej izbe,
 • 14 nocí x 1 noc/ 169,- euro/ osoba - jedna osoba sama na izbe,

cena ďalej zahŕňa:

 • Odborná diagnostika ayurvedskym lekárom, strava priamo na mieru každého,
 • 5 ayurvédskych procedúr/ masáži denne,
 • ayurvédsku stravu 3 x denne,
 • ubytovanie,
 • pitný režim počas celého dna,
 • všetky prírodné lieky a liečiva,
 • denné konzultácie s lekárom,
 • joga 2 x denne,
 • dovoz z letiska a na letiska,
 • poistenie povinné cez Sri Lanku,
 • 2x PCR testy, ktoré sú prevádzané na mieste.

Letenky nie sú zahrnuté v cene.  Letí sa s leteckou spoločnosťou QATAR alebo  Emirates (zmena možná). Cena letenky okolo 500-750 eur. Letenky sú už v predaji.

Odlet je z Viedene 21.1. , odlet z Colombo 5.2.2022, ešte upresním.

Z rezortu po vás transport pošlú.

VÍZA nie sú cene, okolo 50,-

Čo by sme ešte ODPORÚČALI :

Cestovný pas ešte platný minimálne 6 mesiacov po odchode zo Srí Lanky.

Jogamatka je k dispozícii v pobytovom centre ale odporúčame zbaliť si svoju.

V tejto sume nie je zahrnuté cestovné poistenie.

Kto má záujem prosím, kontaktujte nás čo najskôr, kvôli letenke a zabezpečeniu ubytovania.

PCR test

 • 1. Prvý PCR test  maximálne 72 h pred odletom zo Slovenska. Ukazuje sa na letisku vo Viedni, na prestupe a aj na Srí Lanke a to aj v prípade, že si bol očkovaný, alebo ak si po prekonaní covidu. (Nie je v cene pobytu, je to certifikovaný test v angličtine. Urobiť pred odletom)
 • 2. Druhý PCR test nám spravia po príchode do rezortu aj v prípade, že si bol očkovaný, alebo ak si prekonal covid.(Je v cene pobytu.)
 • 3. Tretí PCR test je nutný pred odchodom z rezortu, ak ideš hneď na let a to aj v prípade, že si bol očkovaný, alebo ak si prekonal covid. (Je v cene pobytu.)
 • 4. Štvrtý PCR test po príchode na Slovensko neočkovaný.

Počasie

Ak hľadáte destináciu, kam by ste unikli pred chladnou zimou a vychutnali si horúce slnečné lúče, skúste ostrovný štát ležiaci v Indickom oceáne - Srí Lanku. Celoročne sem prichádzajú turisti, aby si vychutnali teploty blížiace sa k 30ºC a príjemné teploty mora.

Srí Lanka má typicky tropické podnebie a nemá presne vymedzené ročné obdobia. Monzúny prinášajúce množstvo zrážok sú hlavnou súčasťou srílanskej klímy a majú obrovský vplyv na poľnohospodárstvo krajiny. Klímu ostrovnej Srí Lanky ovplyvňuje teplý Indický oceán a blízkosť indického subkontinentu. Juhozápadný monzún prináša dážď z Indického oceánu a severovýchodný monzún prináša vlhký vzduch z Bengálskeho zálivu. Dážď prichádza do západných, južných a centrálnych oblastí ostrova od mája do júla a do severných a východných oblastí v decembri a januári. K najteplejším mesiacom patrí marec a apríl. V apríli dosahuje more teplotu až 30ºC. Najmenej zrážok padne v januári a februári.

Počasie na Srí Lanke podľa jednotlivých mesiacov

 • Január - Maximálne denné teploty sa pohybujú okolo horúcich 31ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Noci bývajú teplé cca 22ºC. Voda v mori má 28ºC. Zrážky minimálne.
 • Február - Udržiavajú sa horúce denné teploty okolo 31ºC, vlhkosť vysoká. V noci 23ºC, teplota vody 28ºC. Zrážky minimálne.
 • Marec - V marci sa teploty šplhajú až k 32ºC s veľmi vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné neklesnú pod 24ºC. Voda sa ohrieva na 29ºC. Vyskytujú sa občasné zrážky, v priemere 9 daždivých dní.
 • Apríl - Aprílové teploty sa držia na horúcich 32ºC počas dňa a 24ºC v noci. Vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká. Voda má 30ºC. Vyskytujú sa zrážky, približne 14 dní.
 • Máj - Priemerná denná teplota stúpa na 31ºC, nočná na 25ºC a teplota vody na 29ºC. Vlhkosť vzduchu naďalej veľmi vysoká. Vyskytujú sa zrážky, približne 14 daždivých dní.
 • Jún - Denná teplota v júni je približne 30ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné teploty neklesajú pod teplých 25ºC. Voda v mori má 28ºC. Zrážky sú podobné ako v máji.
 • Júl  - Zrážky sú menej časté, približne 11 daždivých dní. Júlové teploty sú: 30ºC počas dňa, 25ºC počas noci, voda 27ºC. Vlhkosť vysoká.
 • August - Denné teploty 30ºC s vysokou vlhkosťou, nočné 25ºC, voda v mori 27ºC. Zrážky cca 116mm, teda 11 dní s dažďom.
 • September- Horúce teploty okolo 30ºC pokračujú aj v septembri pri vysokej vlhkosti vzduchu. Nočná teplota neklesá pod teplých 25ºC. Voda dosahuje teplotu 28ºC. Zrážky početnejšie než v auguste, okolo 236mm.
 • Október - Priemerná denná teplota dosahuje maximum 30ºC s vysokou vlhkosťou. Nočná teplota 24ºC, voda 28ºC. Zrážky časté, odhaduje sa až 16 dní s dažďom.
 • November - Maximálna denná teplota je 30ºC, nočná 23ºC. Vlhkosť je vysoká. Voda v mori dosahuje teplotu 28ºC. Zrážky sú podobné ako v októbri.
 • December - Počas dňa stúpnu teploty na horúcich 30ºC s vysokou vlhkosťou vzduchu. Nočné sa držia na príjemných 22ºC. Voda má 28ºC. Zrážky sú miernejšie, odhadujú sa na 10 daždivých dní.

Juhozápadná časť

Juhozápadná časť krajiny je vo všeobecnosti najmokrejšia, padne tu viac ako 5000 mm dažďových zrážok. Najvýraznejšie zrážky prichádzajú v období od mája do júla.

Severozápadná a juhovýchodná časť

Táto časť krajiny je suchšia než vyššie zmienená juhozápadná. V priemere tu padne cca 1250mm zrážok.

Oblasť miest Nuwara Eliya a Haputale

Smerom do vnútrozemia sa znižujú teploty, v hornatých oblastiach okolo Nuwara Eliya a Haputale je oveľa chladnejšie. Teplota sa tu pohybuje okolo 20ºC počas dňa. Nočné môžu klesnúť až na 10ºC.

Kolombo

Keďže sa hlavné mesto rozprestiera na západnom pobreží, cítiť vplyv oboch monzúnov - severovýchodného i juhozápadného. Najteplejšie mesiace sú marec a apríl s priemernou maximálnou teplotou 32 ° C. Najmenej zrážok padne v januári a februári.

Trincomalee

Trincomalee sa nachádza na severovýchode Srí Lanky a je najhorúcejším miestom, kde sa teploty môžu vyšplhať až k veľmi horúcim hodnotám takmer 40ºC.

Kedy ísť na Srí Lanku

Na Srí Lanku sa môžete vydať počas celého roka, hlavná turistická sezóna trvá od decembra do polovice apríla. Keďže sem v tomto období prichádza najviac turistov, odporúčame vycestovať tesne pred alebo tesne po sezóne. Denné teploty sa pohybujú okolo 30°C a voda v mori má 28°C.


Jeden deň v rezorte

JEDEN DEŇ V REZORTE

Keďže slnko na Srí Lanke vychádza na oblohu skoro ráno, dni v ayurvédskych centrách začínajú pomerne skoro. Ráno je tu príjemne teplo - denné teploty počas celého roka nikdy neklesnú pod 26 stupňov celzia. Konštantná teplota vody od 25 do 26 stupňov celzia v Indickom oceáne bezprostredne hraničiacom s rezortmi umožňuje osobitný pôžitok z kúpania. Pozitívny výsledok ajurvédskej liečby na Srí Lanke podporuje celoročné príjemné teplo.

Každý hosť môže začať deň v zmysle klasickej ajurvédy s pohárom teplej vody. Telo potrebuje vodu, aby vyrovnalo stratu tekutín počas noci a podporilo látkovú výmenu. Potom je možné vybrať sa na prechádzku/beh po pláži, čítať si, meditovať, alebo len tak rozjímať na pláži.

8,00 - 9,00

Okolo 8. hodiny sa v ajurvédskych rezortoch s výhľadom na Indický oceán servírujú raňajky. Všetky denné chody sú servírované v uvoľnenej atmosfére, bez zhonu, v nádhernom, tropickom prostredí. Osobitným pôžitkom sú rôzne druhy exotického ovocia a jedlá, s láskou pripravené kuchynským personálom.

9,00 - 13,00

Po raňajkách je hosť vyzdvihnutý na procedúry terapeutmi, ktorí ho odvedú do príslušnej časti terapeutického komplexu. V týchto originálnych liečebných priestoroch sa veľmi dobre rozvíjajú pozitívne účinky masážnych, uvoľňovacích a tepelných terapií. Na masáže sa používajú špeciálne lekárske oleje. Všetko sa odvíja od individuálnych, telesných potrieb hosťa. Medzi rôznymi terapiami sú primerane dlhé prestávky na oddych, počas ktorých hosť môže odpočívať a v pokoji si užívať navodené uvoľnenie.

13,00 - 16,00

Obed sa podáva okolo 13. hodiny. Počas obeda hostia určite prídu na chuť lahodnej ajurvédskej kuchyni. Všetky bylinky a korenia sú považované za liečebné prostriedky a ich používanie je cielené. Terapie pokračujú po predĺženej obedňajšej sieste. Rôzne miesta oddychu v areáli záhrady pozývajú na oddych po ajurvédskych terapiách a ponúkajú pohľad na pôsobivý Indický oceán. Medzi hlavnými chodmi obed - večera sa zvykne hosťom servírovať čerstvo pripravená ovocná šťava.

Na rozdiel od mnohých iných ajurvédskych zariadení sa kladie v týchto ajurvédskych rezortoch veľký dôraz na optimálnu a individuálnu starostlivosť o hosťa. Z tohto dôvodu lekárka/lekár určuje ďalšiu liečbu hostí na základe denných konzultácií.

17,00 - 19,00

Po ukončení terapií sa hostia môžu zúčastniť cvičenia jogy s odborným učiteľom alebo si zvolia vlastný program (v niektorých rezortoch je joga skoro rano, pred raňajkami) . Popoludňajšie cvičenia jogy a ranné meditácie sú voliteľné. Predchádzajúce znalosti v týchto oblastiach nie sú potrebné. Skúsení učitelia uvedú každého záujemcu do danej problematiky veľmi jednoducho a zrozumiteľne. Cvičenia jogy udržujú pohyblivosť a silu tela. Meditácia na druhej strane pomáha uspokojiť tok myšlienok a zlepšiť sa vnímanie všetkých zmyslov.

19,00

Na Srí Lanke zapadá slnko okolo 19. hodiny a veľmi rýchlo sa stmieva. Hostia sa v tomto čase nachádzajú na spoločnej večeri. V uvoľnenej atmosfére si vychutnávajú ajurvédske jedlo. V ajurvéde je dobré jedlo konzumované v pokoji a v správnom čase. Vtedy účinkuje ako liek: pôsobí vyrovnávajúco, robí človeka odolným a udržuje mu zdravie.

Prostredníctvom exkluzívnej polohy ajurvédskych rezortov na najkrajších plážach na juhu ostrova Srí Lanka zažije každý hosť prírodu vo svojej plnej kráse.

jedlo a ubytovanie

13-dňová očista tela i mysle v ayurvédskom rezorte ISOLABELLA AYURVEDA RESORT, ktorý sa nachádza na južnom pobreží v blízkosti mesta Matara.


Autentický ayurvédsky rezort Isolabella Rezort sa nachádza v krásnej tropickej záhrade hneď vedľa pláže. Má 15 izieb (z toho 3 x jednopostelova izba ), z ktorých každá môže byť použitá buď ako jednolôžková alebo dvojlôžková izba. Dve izby obsahujú dve spálne, čo znamená, že v nich môžu spať aj traja, prípadne štyria hostia. Väčšina izieb je s výhľadom na more, niektoré sú pri bazéne, ktorý je naplnený slanou vodou priamo z oceánu.Rezort má k dispozícií wifi. Denne sa cvičí ráno joga. Okrem toho má rezort štyri terapeutické miestnosti v ktorých prebieha ayurvédská liečba, ktorú absolvujete za zvukov oceánu.

A čo je na Isolabella ayurvédskom rezorte tak špeciálne? Už prvý deň po príchode budete cítiť príjemnú, uvoľnenú rodinnú atmosféru a oázu pokoja.