Ayurvédsko-jóga Srí Lanka pobyt 

Srí Lanka

18. september - 2. október 2020

cena 1680,-


Odporúčam si pričítať:  https://www.mirunka.sk/l/pobyt-na-sri-lanke/

REGISTÁCIA:

Doprajte si ne/tradičný ozdravný pobyt.

Zacvičte si denne jogu , vychutnajte si dokonalý oddych a nabite sa novou energiou v ayurvédskom centre uprostred panenenskej prírody na Srí Lanke.

Vďaka prirodzenej strave podľa ayurvédskej medicíny, ayurvédskym procedúram a joge získate vnútornú harmóniu, z ktorej môžete dlho čerpať.

Pozývame Ťa na spoločný zdravý, osvedčený pobyt ayurvédou a jogou na čarokrásnej krásnej Srí Lanke. Liečenie cez ayurvédu, cez jogu, oddych, meditácie, prostredie, dokonale, na mieru zostavenú ajurvédsku stravu a príjemné zážitky.

Naše telo, myšlienky, každodenný stres, emócie sú spojené so stavom nášich, orgánov a toxínov v tele. Zažiješ procedúry a masáže, ktoré detoxikujú, omladzujú, uvoľňujú telo. Telo bude vláčne a zdravé zvnútra a aj zvonka. S tým prichádza veľká zmena na energetickej, mentálnej a emočnej úrovni. Telo za dva týždne zregeneruje.

Omladneme, detoxikujeme s ayurvédou a hormonálnou jogou!

Pobyt je vhodný pre každého, kto si chce dopriať úplnú regeneráciu tela i duše, vypnúť a uľaviť od stresu, zlepšiť svoje zdravie, detoxikovať organizmus, ako aj riešiť nejaké konkrétne zdravotné ťažkosti. Príjemným výsledným efektom je úbytok na váhe (ak je žiadaný), omladnutie celého tela, upravený krvný tlak, zvýšená imunita a znovunadobudnutá energia a vitalita.

Nezabudnuteľný zážitok :)

13-dňová očista tela i mysle v ayurvédskom rezorte ISOLABELLA AYURVEDA RESORT, ktorý sa nachádza na južnom pobreží v blízkosti mesta Matara.

Program počas pobytu je intenzívny a zameraný na odstránenie toxínov z tela a regeneráciu celého organizmu. Ozdravný proces podporíme 2-krát denným cvičením a to hormonálnou jogou a jogou. Pripravené sú pre vás meditácie na očistu mysle a jednoduché taoistické techniky na podporu očisty a harmonizácie vnútorných orgánov.
Vďaka prirodzenej ayurvédskej strave, medicíne, ako aj vysoko účinným ayurvédskym procedúram získate vnútornú rovnováhu na všetkých úrovniach.

Na začiatku pobytu prejde každý klient úvodnou diagnostikou, kde mu ayurvédsky lekár predpíše procedúry a stravu s bylinkami - medikamentami na celý pobyt. Každý klient je priebežne kontrolovaný lekárom.

Ajurvédska liečba

Ajurvéda, najstaršie svetové učenie o zdraví, vzniklo pred tisíckami rokov na Srí Lanke a v Indii. Význam slov 'ayus' a 'veda' v sanskrite znamená "znalosti o živote". Toto učenie bolo v roku 1982 uznané aj Svetovou zdravotníckou organizáciou ako ucelený medicínsky systém.

Na Srí Lanke aj v Indii sa ajurvéda študuje rovnako dlho ako klasická medicína, 6 rokov, a popri klasických nemocniciach tu existujú aj ajurvédske. V súčasnosti však záujem o ajurvédu zažíva svoju renesanciu na celom svete, nakoľko moderný človek hľadá v dnešnom uponáhľanom živote rovnováhu.

Ajurvéda je celostná medicína. Zahŕňa všetky aspekty zdravia - telesné, duševné, ale aj tie, vyplývajúce zo sociálneho kontextu či životného prostredia. Zaoberá sa aj vzťahom jedinca a vesmíru. Jej cieľom je predĺžiť a obohatiť život.

Na roziel od klasickej medicíny, zameriavajúcej sa na potlačovanie príznakov choroby, ajurvéda lieči príčinu jej vzniku. Smeruje k zachovaniu rovnováhy energie v tele, ktorá je najdôležitejšou podmienkou zdravia. (Podľa ajurvédskeho učenia ide o tri druhy biologických energií - dóš: Vata, Pita a Kapha). Len v rovnováhe je človek zdravý. Tú ajurvéda obnovuje vhodnou stravou, bylinkami, detoxikáciou organizmu a tradičnými masážami a procedúrami.

Hormonálna jóga podľa D. Rodriguez s Mirunkou Hazuchovou

Naučíme sa zostavu, ktorá je vedomou prácou s endokrinnými žľazami, s našimi energetickými centrami a relaxačná jóganidrá (jógový spánok), ktorá má psychosomatické účinky - pomáha odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky. Popis zostavy dostanete aj na domáce cvičenie. Hormonálna joga prezentuje novú dynamickú formu jogovej terapie, ktorej hlavným zámerom je prirodzenou cestou reaktivovať hormonálnu produkciu vlastných žliaz. Je to ucelená a do detailu prepracovaná zostava 21 cvikov, ktorá pomáha ženám riešiť problémy s hormonálnou nerovnováhou. Cviky zostavy sú veľmi jednoduché a môžu ich cvičiť aj ženy, ktoré nemajú žiadne skúsenosti s jógou.

cena a čo obsahuje

sprevádza Vás bude:

lektorka HJT a Mohendžodára Mirunka Hazuchová tel. 0948 259 175, hormonalna.joga@gmail.com

INFO: Karin - Ayurveda Srilanka , s.r.o. info@ayurveda-srilanka.sk

Je v našom záujme, aby sa ženy na kurze cítili uvoľnene a bezpečne. Usilujeme sa vytvoriť bezpečné prostredie pre prácu žien v skupine a priestor pre prehĺbenie vzájomnej dôvery a vzťahov.

Uzávierka do naplnenia kapacity.

cena:
 • 1.680 euro / osoba dve osoby v dvojpostelovej izbe
 • 1.860,- euro / osoba jedna osoba v dvojpostelovej izbe
 • 1.680,- euro / osoba jedna osoba v jednopostelovej izbe

cena zahŕňa:

 • ayurvedsky lekár, strava priamo na mieru každého
 • 5-7ayurvédskych procedúr/ masáži denne
 • ayurvédsku stravu 3 x denne
 • ubytovanie
 • pitný režim počas celého dna
 • všetky prírodné lieky a liečiva
 • denné konzultácie s lekárom
 • joga 2 x denne
 • transfer z/na letisko Colombo
 • výlety do okolia
 • zaujímavé prednášky,
 • škola varenia.

Letenky nie sú zahrnuté v cene. Kupujú sa pre celú skupinu. Letí sa s leteckou spoločnosťou Emirates (zmena možná). Cena letenky okolo 700-800 eur. Letenky sa budú kupovať okolo mája. Letí sa z Viedne spoločne celá skupina.

Odlet je z Viedne 18.9. prílet do Colomba 19.9., prílet do Viedne 2.10.2020

Z rezortu po vás transport pošlú.

VÍZA nie sú cene, okolo 35,-

Čo by sme ešte ODPORÚČALI :

Cestovný pas ešte platný minimálne 6 mesiacov po odchode zo Srí Lanky.

Jogamatka je k dispozícii v pobytovom centre ale odporúčame zbaliť si svoju.

V tejto sume nie je zahrnuté cestovné poistenie.

Kto má záujem prosím, kontaktujte nás čo najskôr, kvôli letenke a zabezpečeniu ubytovania.

Jeden deň v rezorte

JEDEN DEŇ V REZORTE

Keďže slnko na Srí Lanke vychádza na oblohu skoro ráno, dni v ayurvédskych centrách začínajú pomerne skoro. Ráno je tu príjemne teplo - denné teploty počas celého roka nikdy neklesnú pod 26 stupňov celzia. Konštantná teplota vody od 25 do 26 stupňov celzia v Indickom oceáne bezprostredne hraničiacom s rezortmi umožňuje osobitný pôžitok z kúpania. Pozitívny výsledok ajurvédskej liečby na Srí Lanke podporuje celoročné príjemné teplo.

Každý hosť môže začať deň v zmysle klasickej ajurvédy s pohárom teplej vody. Telo potrebuje vodu, aby vyrovnalo stratu tekutín počas noci a podporilo látkovú výmenu. Potom je možné vybrať sa na prechádzku/beh po pláži, čítať si, meditovať, alebo len tak rozjímať na pláži.

8,00 - 9,00

Okolo 8. hodiny sa v ajurvédskych rezortoch s výhľadom na Indický oceán servírujú raňajky. Všetky denné chody sú servírované v uvoľnenej atmosfére, bez zhonu, v nádhernom, tropickom prostredí. Osobitným pôžitkom sú rôzne druhy exotického ovocia a jedlá, s láskou pripravené kuchynským personálom.

9,00 - 13,00

Po raňajkách je hosť vyzdvihnutý na procedúry terapeutmi, ktorí ho odvedú do príslušnej časti terapeutického komplexu. V týchto originálnych liečebných priestoroch sa veľmi dobre rozvíjajú pozitívne účinky masážnych, uvoľňovacích a tepelných terapií. Na masáže sa používajú špeciálne lekárske oleje. Všetko sa odvíja od individuálnych, telesných potrieb hosťa. Medzi rôznymi terapiami sú primerane dlhé prestávky na oddych, počas ktorých hosť môže odpočívať a v pokoji si užívať navodené uvoľnenie.

13,00 - 16,00

Obed sa podáva okolo 13. hodiny. Počas obeda hostia určite prídu na chuť lahodnej ajurvédskej kuchyni. Všetky bylinky a korenia sú považované za liečebné prostriedky a ich používanie je cielené. Terapie pokračujú po predĺženej obedňajšej sieste. Rôzne miesta oddychu v areáli záhrady pozývajú na oddych po ajurvédskych terapiách a ponúkajú pohľad na pôsobivý Indický oceán. Medzi hlavnými chodmi obed - večera sa zvykne hosťom servírovať čerstvo pripravená ovocná šťava.

Na rozdiel od mnohých iných ajurvédskych zariadení sa kladie v týchto ajurvédskych rezortoch veľký dôraz na optimálnu a individuálnu starostlivosť o hosťa. Z tohto dôvodu lekárka/lekár určuje ďalšiu liečbu hostí na základe denných konzultácií.

17,00 - 19,00

Po ukončení terapií sa hostia môžu zúčastniť cvičenia jogy s odborným učiteľom alebo si zvolia vlastný program (v niektorých rezortoch je joga skoro rano, pred raňajkami) . Popoludňajšie cvičenia jogy a ranné meditácie sú voliteľné. Predchádzajúce znalosti v týchto oblastiach nie sú potrebné. Skúsení učitelia uvedú každého záujemcu do danej problematiky veľmi jednoducho a zrozumiteľne. Cvičenia jogy udržujú pohyblivosť a silu tela. Meditácia na druhej strane pomáha uspokojiť tok myšlienok a zlepšiť sa vnímanie všetkých zmyslov.

19,00

Na Srí Lanke zapadá slnko okolo 19. hodiny a veľmi rýchlo sa stmieva. Hostia sa v tomto čase nachádzajú na spoločnej večeri. V uvoľnenej atmosfére si vychutnávajú ajurvédske jedlo. V ajurvéde je dobré jedlo konzumované v pokoji a v správnom čase. Vtedy účinkuje ako liek: pôsobí vyrovnávajúco, robí človeka odolným a udržuje mu zdravie.

Prostredníctvom exkluzívnej polohy ajurvédskych rezortov na najkrajších plážach na juhu ostrova Srí Lanka zažije každý hosť prírodu vo svojej plnej kráse.

jedlo a ubytovanie

13-dňová očista tela i mysle v ayurvédskom rezorte ISOLABELLA AYURVEDA RESORT, ktorý sa nachádza na južnom pobreží v blízkosti mesta Matara.


Autentický ayurvédsky rezort Isolabella Rezort sa nachádza v krásnej tropickej záhrade hneď vedľa pláže. Má 15 izieb (z toho 3 x jednopostelova izba ), z ktorých každá môže byť použitá buď ako jednolôžková alebo dvojlôžková izba. Dve izby obsahujú dve spálne, čo znamená, že v nich môžu spať aj traja, prípadne štyria hostia. Väčšina izieb je s výhľadom na more, niektoré sú pri bazéne, ktorý je naplnený slanou vodou priamo z oceánu.Rezort má k dispozícií wifi. Denne sa cvičí ráno joga. Okrem toho má rezort štyri terapeutické miestnosti v ktorých prebieha ayurvédská liečba, ktorú absolvujete za zvukov oceánu.

A čo je na Isolabella ayurvédskom rezorte tak špeciálne? Už prvý deň po príchode budete cítiť príjemnú, uvoľnenú rodinnú atmosféru a oázu pokoja.

Referencie

REFERENCIE

Srí Lanka je úplným rajom na zemi a ak niekde vedia robiť ajurvédu naozaj profesionálne a s láskou, tak v rezorte Isolabella na juhu ostrova, ktorý mi Karin Grófová odporučila. Nešla som tam so žiadnymi vážnymi diagnózami, potrebovala som len trochu vypnúť a vyčistiť si hlavu. Okrem toho, že sa mi to dokonale podarilo, užila som si množstvo úžasných procedúr a cítila sa dokonale rozmaznávaná. A zažila na vlastnej koži, i videla na ostatných návštevníkoch rezortu, aké sú účinky ajurvédy liečivé. Prostredie rezortu je nádherné, priamo pri pláži a s množstvom zelene, personál veľmi milý a ochotný a ajurvédska strava výborná. Zo všetkých procedúr som si najviac obľúbila Shirodaru, ktorá je doslova balzamom na dušu. O Karininom prístupe môžem spievať len ódy, keďže je nesmierne starostlivá a aj na diaľku schopná zabezpečiť hádam všetko na svete. Ďakujem Karin! Môj ajurvédsky pobyt na Srí Lanke doslova predčil moje očakávania.

O tom, ako takýto pobyt prebieha, čo od neho môžete očakávať a čo všetko zažijete, som napísala aj blog, kde sa dozviete, verím, aj kopec užitočných vecí o ajurvéde.

Anna Tásler-Onderková

Ayurveda - najlepšia vec co môžete pre seba urobit! Uz štvrtý krát som navštívila Sri Lanku, o ktorej môžem v kľude povedat, že je to raj na Zemi. Tento čarovný ostrov si ma podmanil svojou atmosférou, klímou, fantastickým jedlom, milými ľuďmi a samozrejme skvelými ayurvedskými pobytmi, ktore som tu absolvovala. Ayurvéda je skúsenosť, ktorá mi zmenila život. Dala mi čas na to, aby som v sebe našla pokoj a preliečila si nie len telo, ale aj dušu. Čas na absolútny fyzický a psychický oddych, z ktorého vždy profitujem este mesiace po návrate. Objednajte si aspon dvojtýždňový pobyt (mne to bolo aj tak vždy málo:-)) v jednom z rezortov, ktore Karin ponúka. Pripravi Vam ponuku na mieru, vzdy promptne a ochotne odpovie na všetky Vaše otázky a poskytne Vam servis, ktorý spravi Vas pobyt este krajším a výnimočnejším.

Marcela M.


Ked som o ajurvedskom pobyte na Sri Lanke počula prvý krat, pomyslela som si:"Ja, s mojou 24 h naspídovanou povahou toto urcite nedám. Bude to pre mna nuda, neobsedim a navyše som bola presvedčená, ze je to len momentálny módny trend a že mi to nepomôže". Moj rok 2016 - náročný rok v práci, s ľudmi, únava z treningov (venujem sa triatlonu) a tiež zdravotné problémy s chrbtom. Porozpravála som sa s Karin (Ayurveda Sri Lanka) a presvedcila ma, že "Choď nebudeš ľutovať". Zobrala som to ako liečebný pobyt a doteraz neľutujem. Určite zopakujem a navyše doporučila som to už aj niekoľkým známym, ktoré si to tam tiež zamilovali. Perfektné miesto, úžasní ludia, profesionalny doktor, čistota, dobré jedlo. Klud, pokoj, oáza. Parádna joga, nič mi nechýbalo a tri týždne ušli ako voda. Choďte, zažite, zamilujete si!

Martina Š.

Na Srí lanku som šla na konci roka so slabučkou imunitou, s energiou na kritickej hladine a nevyjasnenými predstavami o svojich ďalších životných krokoch. Moje prvé slová po príchode do Austrian beach rezortu boli, že toto sa mi presne chcelo snívať počas všetkých tých prebdených nocí! Vhodná klíma, vždy usmiati ľudia, skvelé jedlo, ktoré ma konečne neťažilo v žalúdku, nekonečné ayurvédske masáže a hýčkanie...a postupné opravovanie dlhodobo zanedbávaných zdravotných problémov prírodnou formou. A hlavne veľa priestoru v pokoji si premyslieť čo ďalej so životom, hoci aj ráno na pláži pri východe slnka bez akýchkoľvek svedkov... Je to závislosť. O rok, verím, opäť...

Beatrice S.


Přístup paní Karin je nadstandardní. První týden v prosinci jsem se rozhodla z důvodu špatných výsledků z nemocnice jet sama na Srí Lanku do lázní, potřebovala jsem odletět druhý týden v prosinci. Bála jsem se vybrat lázně na přímo na Srí Lance, proto jsem se snažila najít zprostředkovatele v ČR nebo na Slovensku. Napsala jsem večer několik emailů, druhý den ráno jsem měla již nabídku od paní Karin, ještě ten den jsem si koupila letenku a zarezervovala lázně přes paní Karin. Další čtvrtek jsem odlétala. Paní Karin byla úžasná v přizpůsobení termínu pobytu podle nejvýhodnější letenky a v celkové organizaci a komunikaci. Na emaily odpovídá vždy velice rychle. Zdravotní dotazník jsem obdržela ve slovenštině a veškeré informace o rezortu byly také ve slovenštině. Přestože moje úroveň angličtiny je velice dobrá, ocenila jsem informace ve Slovenštině. Nikdy jsem nebyla dál než v Evropě, tak mi to dodala větší pocit jistoty. Rezort Kingdom je úžasný, je tam vytvořený ráj na zemi. Od začátku až do konce bylo vše úžasné, nemohu nic vytknout. Po prvním týdnu jsem se začala cítit lépe. Odjížděla jsem ve velmi špatném psychickém i fyzickém stavu. Vrátila jsem se plná energie a chuti žít. Crohnova nemoc se během 2 týdnů vyřešila. Doufám, že nádor v prsu se sám ztratí, ale tomu musím dát ještě chvilku čas. V rezortu je neustále připraven personál splnit vám jakékoliv přání. Místní lidé jsou neustále milí a vstřícní přestože musejí pracovat mnohem více než my v Evropě. Také ostatní hosté byli úžasní lidé, byla z nás jedna velká parta. Jela jsem tam přes Vánoce a dost jsem se obávala Vánoc sama v cizině. Vůbec jsem nebyla sama, zaměstnanci pro nás vytvořili úžasnou hostinu v zahradě při svíčkách s živou kapelou. Byl to jeden z nejlepších štědrých večerů v mém životě. Dva dny po příjezdu jsem měla narozeniny, při snídani jsem měla nádherně vyzdobený stůl, k obědu dort a na posteli z květin nápis Happy birthday. Hotel nepatří určitě k nejluxusnější, ale úžasná přátelská atmosféra vám vynahradí to, že tam není bazén, který stejně nemůžete využívat kvůli procedurám. Měla jsem krásný pokoj s postelí s nebesy, balkonem a velkou koupelnou. Hotel odpovídá úrovni 4*, ale já bych mu dala vzhledem k personálu 5*. V hotelu je úžasný šéfkuchař, který připravuje takové lahůdky, že vám ani nechybí maso. Na Srí Lanku jsem jela se záměrem se uzdravit, proto jsem dodržovala přesně instrukce místních doktorů. Celý den je pro vás k dispozici mladá doktorka. Vstupní a výstupní kontrolu s vámi bude dělat starší zkušenější lékař. Poslední den mají v tomto rezortu pro vás speciální překvapení, vyzdobí vás květinami. Pro muže také dělají tento rituál. Pobyt na Srí Lance v tomto rezortu přes paní Karin mohu jen doporučit, jsem si jistá, že tam v budoucnu opět zavítám. JUDr. Lenka TyllováSrí Lanku som navštívila 2-krát v živote - zatiaľ. Už v tejto chvíli mám zabookovaný ďalší ayurvédsky výlet. Karin mi o Srí Lanke rozprávala veľa krát a vždy mi tento rajský ostrov doporučovala. Dnes konštatujem, že mala absolútnu pravdu a skôr podcenila, ako prehnala. Prvýkrát som bola na SL tehotná v 5 mesiaci. Druhýkrát s mojou 2,5 ročnou dcérkou. Absolvovala som teda 2 kompletne rôzne pobyty. "Tehotenský" pobyt sa vyznačoval beauty treatmentami. Vrátila som sa rozžiarená, oddýchnutá, krásna. Druhý pobyt po rokoch bola riadna ayurvéda. Veľmi som ocenila prístup Karin a hlavne podrobné inštrukcie, ktoré sú veľmi dôležité a nápomocné, takže doporučujem si ich prečítať a hlavne dodržovať. Absolvovala som všetky možné terapie, ktoré mi do dnešného dňa pomáhajú nebyť chorá, nerozčuľovať sa, byť nad vecou. Pomohli aj mojej dcére, ktorá ešte nebola odvtedy chorá, napriek chrípkovým epidémiám.

Michaela M.


Karin Grofová človek ktorý robí presne to čo vie najlepšie a robí to celým srdcom. Pristupuje ku svojim klientom veľmi zodpovedne ale s neuveriteľnou ľahkosťou. Pre pobyt v ajurvédskom centre som sa rozhodla iba tak, nevedela som čo ma čaká, iba som vedela že potrebuje Zresetovať. Najskôr som si nevedela predstaviť že nebudem nič robiť a mala som z toho strach či to dokážem. Nakoniec som si to ničnerobenie užívala na planej čiare, ktoré mi spríjemňovala úžasná zdravá strava, procedúry A starostlivosť lekára. Prišla som zdravá ako ryba, odchádzala som zdravšia ako ryba a ešte aj plná energie. Keď som o tom niekomu rozprávala ako tak bolo úžasne každý, mi to veril pretože keď niečo človek hovorí zo srdca tak to je veľmi cítiť. Druhý krát som zobrala aj svojich rodičov, chcela aby si oddýchli a aby sa zlepšil ich zdravotný stav lebo som vedela že to tak bude. Tí boli nadšení, všade pokoj, relax v príjemnom prostredí a starostlivosť. Veľmi im to pomohlo po psychickej aj zdravotnej stránke. Naštartovalo ich to tak že doma dodržiavajú určité nenáročné Zásady ktoré sa tam naučili, pri pobyte znížili svoju váhu a doteraz v tom bez problémov pokračuje. Mama už teraz vyberá vhodný termín kedy na rok pôjde znovu, dokonca sa začala učiť aj anglicky. Takže ayurvédsky pobyt ktorý nám Karin odporučila mal veľmi veľa pozitív, ktoré nám pomáhajú a pozitívne nás ovplyvňujú aj po návrate domov!

Lenka I.

Keď sme začali uvažovať nad našou dovolenkou, hľadali sme niečo, čo by bolo dokonalou kombináciou oddychovej dovolenky a zároveň niečoho, čo by nám pomohlo vypnúť z každodenného stresu. Nakoniec sme sa rozhodli pre Srí Lanku a rezort Isolabella, ktorý bol našou prvou ayurvedskou skúsenosťou. Úžasné prostredie rezortu, veľmi milý a ochotný personál, nádherná exotická záhrada, oceán, dokonalé jedlo a samozrejme ayurvédske procedúry naplnili naše očakávania na 100%. Zažiť ayurvédu priamo v autentickom prostredí bolo naozaj niečo výnimočné.

Aj keď to boli iba dva týždne, priniesli nám dokonalý relax a pozitívnu energiu. Veríme, že z toho budeme čerpať ďalších pár mesiacov. A samozrejme budúci rok plánujeme ísť znovu.
Monika & Martin
https://ayurveda-kingdom.sk/referencie/