Sedem Duchovných Zákonov Úspechu II.

02.07.2017

Sedem duchovných zákonov úspech

II. Zákon dávania

Vesmír funguje prostredníctvom dynamickej výmeny....dávanie a prijímanie sú rôzne aspekty energetického toku vo vesmíre.

Svojou ochotou dávať, čo sami hľadáme, si zaisťujeme, aby v našom živote neprestávala cirkulovať vesmírna hojnosť.

Medzi naším a vesmírnym telom prebieha neustála dynamická výmena. Naša myseľ je v dynamickej interakcii s kozmickou mysľou, naša energia je prejavom kozmickej energie. Je to neustála výmena ako obeh krvi. Každý vzťah obsahuje dávanie a prijímanie. Dávanie plodí prijímanie a prijímanie plodí dávanie. Čím viac dávate, tým viac budete dostávať. Pokiaľ, ale máte pocit, že ste niečo stratili, tak to v skutočnosti znamená, že ste nič nedali. Takýto dar nebude mať prínos.

Úmyslom dávania a prijímania, by malo byť šťastie pri prijímajúcom ako aj pri dávajúcom.

Praktikovanie je jednoduché: Chceš mať radosť, tak ju rozdávaj; chceš získať lásku, nauč sa rozdávať lásku; chceš aby ti iní venovali pozornosť a uznávali vás, pozdávaj pozornosť a uznanie, chceš materiálne bohatstvo, pomáhaj k nemu iným. Dokonca aj myšlienka na dávanie, myšlienka na požehnanie, či jednoduchá modlitba má moc ovplyvniť.

Uplatnenie Zákona dávania

  1. Vždy, keď niekoho stretnem, dám mu darček, vo forme komplimentu, pochvaly, kvietok, alebo modlitbu.
  2. Dnes prijmem dary, ktoré sa mi do života dostanú. Dary prírody: slnečný svit, vtáčí spev, jarný dážď či prvý sneh. Budem otvorene prijímať od ostatných ľudí materiálne veci, či sa bude jednať o dary, komplimenty, peniaze či modlitbu.
  3. Budem podporovať udržovanie cirkulácie bohatstva vo svojom živote, budem prijímať najdrahšie dary života - dar starostlivosti, citu, oceňovanie a lásky. A vždy, keď niekoho stretnem, ticho mu poprajem: ,,Prajem Ti šťastie, radosť a smiech."

ZDROJ: Deepak Chopra Sedem Duchovných Zákonov Úspech