Jeden deň v Rezorte

31.10.2023

JEDEN DEŇ V REZORTE

Keďže slnko na Srí Lanke vychádza na oblohu skoro ráno, dni v ayurvédskych centrách začínajú pomerne skoro. Ráno je tu príjemne teplo - denné teploty počas celého roka nikdy neklesnú pod 26 stupňov celzia. Teplota vody od 25 do 26 stupňov celzia v Indickom oceáne bezprostredne hraničiacom s rezortmi umožňuje osobitný pôžitok z kúpania. Pozitívny výsledok ayurvédskej liečby na Srí Lanke podporuje celoročné príjemné teplo.

Každý hosť môže začať deň v zmysle klasickej ayurvédy s pohárom teplej vody. Telo potrebuje vodu, aby vyrovnalo stratu tekutín počas noci a podporilo látkovú výmenu. Potom je možné vybrať sa na prechádzku/beh po pláži, čítať si, meditovať, alebo len tak rozjímať na pláži.

6,30 - ranné medikamenty

7,00 - 8,00

hormonálna jóga

8,00 - 9,00

Okolo 8. hodiny sa v ayurvédskych rezortoch s výhľadom na Indický oceán servírujú raňajky. Všetky denné chody sú servírované v uvoľnenej atmosfére, bez zhonu, v nádhernom, tropickom prostredí. Osobitným pôžitkom sú rôzne druhy exotického ovocia a jedlá, s láskou pripravené kuchynským personálom.

9,00 - 13,00

Po raňajkách je hosť vyzdvihnutý na procedúry terapeutmi, ktorí ho odvedú do príslušnej časti terapeutického komplexu. V týchto originálnych liečebných priestoroch sa veľmi dobre rozvíjajú pozitívne účinky masážnych, uvoľňovacích a tepelných terapií. Na masáže sa používajú špeciálne lekárske oleje. Všetko sa odvíja od individuálnych, telesných potrieb hosťa. Medzi rôznymi terapiami sú primerane dlhé prestávky na oddych, počas ktorých hosť môže odpočívať a v pokoji si užívať navodené uvoľnenie.

13,00 - 16,00

Obed sa podáva okolo 13. hodiny. Počas obeda hostia určite prídu na chuť lahodnej ayurvédskej kuchyni. Všetky bylinky a korenia sú považované za liečebné prostriedky a ich používanie je cielené. Terapie pokračujú po predĺženej obedňajšej sieste. Rôzne miesta oddychu v areáli záhrady pozývajú na oddych po ayurvédskych terapiách a ponúkajú pohľad na pôsobivý Indický oceán. Medzi hlavnými chodmi obed - večera sa zvykne hosťom servírovať čerstvo pripravená ovocná šťava.

Na rozdiel od mnohých iných ayurvédskych zariadení sa kladie v týchto ayurvédskych rezortoch veľký dôraz na optimálnu a individuálnu starostlivosť o hosťa. Z tohto dôvodu lekárka/lekár určuje ďalšiu liečbu hostí na základe denných konzultácií.

17,00 - 19,00

Po ukončení terapií sa hostia môžu zúčastniť cvičenia jogy s odborným učiteľom alebo si zvolia vlastný program (v niektorých rezortoch je joga skoro ráno, pred raňajkami) . Popoludňajšie cvičenia jogy a ranné meditácie sú voliteľné. Predchádzajúce znalosti v týchto oblastiach nie sú potrebné. Skúsení učitelia uvedú každého záujemcu do danej problematiky veľmi jednoducho a zrozumiteľne. Cvičenia jogy udržujú pohyblivosť a silu tela. Meditácia na druhej strane pomáha uspokojiť tok myšlienok a zlepšiť sa vnímanie všetkých zmyslov.

19,00

Na Srí Lanke zapadá slnko okolo 19. hodiny a veľmi rýchlo sa stmieva. Hostia sa v tomto čase nachádzajú na spoločnej večeri. V uvoľnenej atmosfére si vychutnávajú ajurvédske jedlo. V ajurvéde je dobré jedlo konzumované v pokoji a v správnom čase. Vtedy účinkuje ako liek: pôsobí vyrovnávajúco, robí človeka odolným a udržuje mu zdravie.

Prostredníctvom exkluzívnej polohy ajurvédskych rezortov na najkrajších plážach na juhu ostrova Srí Lanka zažije každý hosť prírodu vo svojej plnej kráse.