Aloe Vera

01.07.2017

Rastlina nesmrteľnosti" ale aj " Nebeská palička"

Aloe Vera bola veľmi obľúbeným liečivom už v starovekom Egypte kedy ju pôvodní Egypťania nazývali " rastlinou nesmrteľnosti" . Pozitívne liečivé účinky si všimla aj samotná Kleopatra, ktorá Aloe využívala ako súčasť starostlivosti o pokožku a pravidelne si ho nanášala na kožu. Tiež bolo Aloe súčasťou pohrebných rituálov v starom Egypte.

 •  Zdravotné účinky a použitie Aloe Vera.
 •  Produkty z Aloe Vera.
  •  Šťavy a gély.
  •  Kozmetika z Aloe Vera.
Aloa Pravá

Najcennejší je gél.

Nespracovaný Aloe vera gél tvorí z 96% voda, čo rastline pomáha prežiť v obzvlášť nehostinných oblastiach sveta. Najcennejší extrakt sa nachádza v listoch, kde gél obsahuje až 75 pozitívnych látok vrátane minerálov, vitamínov, aminokyselín a enzýmov. V nasledujúcej tabuľke vám predstavujeme prehľad najlepších produktov z tejto rastliny.

Široké využitie.

Podobne ako konope aj Aloe má až neuveriteľné všestranné využitie. Mimo zdravotných benefitov sa jej semienka používajú ako súčasť biopaliva alebo z nej ľudia robia rôzne recepty . Najčastejšie vo forme detoxikačných nápojov ale viete si z nej vyrobiť aj rôzne "domácke" šampóny, čaj alebo dokonca sirup. Zubári využívajú extrakt z tejto rastliny aj ako lepidlo na zubné náhrady.

Zdravotné účinky a použitie Aloe Vera.

Samozrejme najväčším benefitmi Aloe sú podobne ako pri kokosovom oleji tie zdravotné, ktorých je naozaj neúrekom. Medzi tie hlavné patria:

 • Detoxikácia vášho organizmu .
 • Aktivácia imunitného systému - vďaka polysacharidu acemanán pôsobí Aloa Pravá ako efektívny aktivátor imunitného systému.
 • Podporuje trávenie
 • Znižuje cukor v krvi
 • Obnovuje poškodené bunky
 • Efektívny liek pri bolestiach hlavy
 • Lieči popáleniny a spálenie od slnka - len máloktorý krém vám upokojí spálenú pokožku tak ako kvalitný extrakt z Aloe

Využitie aj v ústnej hygiene.

Používate drahú ústnu vodu? Skúste Aloe ! Vďaka antibakteriálnym a antimykotickým účinkom dokáže odstrániť povlak a dezinfikovať ústnu dutinu efektívnejšie ako komerčné ústne vody.

Účinky na kožu.

Je vedecky preukázané, že Aloe napomáha k zdravému vývinu kože a efektívne vyhladzuje vrásky. Štúdia bola vykonaná na 30 ženách vo veku nad 45 rokov, kde sa preukázateľne zvýšila produkcia kolagénu a pružnosť kože v priebehu 90 dní. Momentálne vedci zisťujú, či má Aloe pozitívny efekt aj na starnutie pokožky, avšak je potrebných viac dát aby mohla byť štúdia zverejnená.

Aloe vera si môžete aj sami vypestovať.

Aj keď ide o exotickú rastlinu, vypestovať si ju môžete aj u nás. Nie je to nič zložité avšak je potrebné rastlinu opatrne zalievať. Po úspešnom dopestovaní si gél pomocou noža jednoducho vyberiete a môžete aplikovať ako už uznáte za vhodné, či už ako súčasť stravy alebo na vonkajšie použitie. Ideálne je umiestniť rastlinu na balkón alebo niekde, kde bude mať dostatok slnka.

Produkty z Aloe Vera.

Dnes nájdeme Aloe v mnohých podobách . Dve základné sú gél a šťava. Nájdeme však aj tablety, kozmetiku alebo sprej z Aloe. Bežné sú aj potraviny ako napríklad jogurty alebo nápoje. Dnešná trhová hodnota Aloe aj 13 miliárd dolárov.

Z tohto dôvodu je na trhu aj mnoho falošných produktov Aloe Vera, ktoré sa vyznačujú hlavne nízkou cenou a sú zdraviu škodlivé. Preto vám odporúčame nakupovať iba u overených predajcov. Nižšie vám ponúkame najpopulárnejšie produkty spolu s možnosťou kúpy v overenom e-shope.

Šťavy a gély.

Šťava alebo gél z Aloe je najpopulárnejšou formou spracovania. Vhodné na vonkajšie aj vnútorné použitie s množstvom benefitov. Viac informácií o štave sa dočítate v našom druhom článku.

Gél je vhodný na vonkajšie aj vnútorné použitie. Liečia strie, popáleniny, akné .
<

Kozmetika z Aloe Vera.

Kozmetika s pridaním Aloe je overený recept na úspešný kozmetický prípravok. Či už ide o pleťové krémy, vody po holení alebo šampóny všade dodáva Aloe pridanú hodnotu svojími účinkami.

Aký je váš názor a skúsenosti s Aloe Vera?

Aloe Vera

je výnimočným prostriedkom celkovej starostlivosti o organizmus. V priebehu tisícročí si táto rastlina vyslúžila mnoho prívlastkov: rastlina nesmrteľnosti, kráľovná liečivých rastlín, zelené zlato, krv Bohov, zázrak z púšte, doktor v kvetináči. Aloe Vera gél Barbadensis Miller obsahuje lignity a vďaka nim má schopnosť prenikať do tkanív a detoxikovať medzibunkovú hmotu. Účinne môže vyplaviť väčšinu toxických látok z tkanív a buniek.

Autorom receptúr na Aloe Vera gély od LR je Dr. Peuser, jeden z najväčších znalcov a propagátorov Aloe Vera na svete a autor kapilárnej teórie. Kapiláry sú najtenšie cievy v tele. Na úrovni kapilár prebieha vlastná výmena živín, kyslíka a odpadových produktov medzi krvou a tkanivami. Každý z nás má v tele 150 tisíc kilometrov kapilár. Keď sú kapiláry nepriechodné, nemôže prebiehať dokonalá výmena kyslíka a živín a z tkanív nie je dobre odstraňovaný odpad. Aloe Vera gél Barbadensis Miller veľmi účinne rozširuje krvné kapiláry a umožňuje ich priechodnosť, vďaka čomu sú tkanivá lepšie vyživované a odpadové látky sú ľahšie odvádzané.

Tým, že pomôže vyčistiť kapiláry, môže zaistiť telu perfektné vstrebávanie živín zo stravy, ale aj vstrebávanie ďalších výživových doplnkov. Aloe sama osebe obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov, stopových prvkov, aminokyselín a ďalších užitočných komponentov pre dokonalú výživu našich buniek.

Ako sa vyrábajú gély od LR? Pozrite si videoklip:
Ukazovatele kvality Aloe Vera

Koncentrácia

Niektoré produkty obsahujú tak nízke percento Aloe Vera gélu, že ich pozitívny vplyv na organizmus je takmer mizivý. LR Drinking gély začínajú tam, kde sa mnohé konkurenčné výrobky ani nepriblížia. Naše produkty obsahujú 89% - 98,2% čistého gélu z Aloe.

Odroda

Nenechajte sa zmiasť! Nie všetky produkty prezentované ako "výrobky z Aloe Vera" majú rovnakú kvalitu. Existuje totiž až 300 odrôd tejto rastliny, z ktorých nie každá je pre organizmus žiadúca. LR spracováva výhradne rastlinu Aloe Vera Barbadensis Miller, ktorej účinky sú preukázateľne najlepšie.

Pestovanie a spôsob zberu

LR Health & Beauty Systems stavia svoje výrobky na špičkovej kvalite. Preto je pre nás pestovanie i zber skutočným "obradom". Aloe sa pestuje vo vyššie položených polohách v krásnom a čistom prostredí Mexika. Voda i pôda sa tu sleduje a nikdy sa tu nepoužili umelé hnojivá, ani pesticídy. Za zrelé sa považujú rastliny staršie ako 2 roky. Z každej rastliny sa odtrhne šesť listov 3x za rok. List musí byť dlhší ako 50 cm a asi 12 - 14 cm široký. Listy sa zbierajú výhradne ručne. Zaobchádza sa s nimi veľmi opatrne a nehrozí im poškodenie, znehodnotenie, ani "vykrvácanie" gélu. Nie každá Aloe Vera má však takéto "šťastie". Mnohí veľkopredajcovia využívajú strojový zber, pri ktorom hrozí nezvratné poškodenie rastliny a okrem toho sa pri tom trhajú aj nezrelé a nevyvinuté listy. V porovnaní s tým má naša šetrne zbieraná Aloe niekoľkonásobne vyššiu kvalitu.

Postup výroby

Niektorí výrobcovia spracovávajú celé listy Aloe. Ich šupka však obsahuje aloín, ktorý je silným preháňadlom (rastlina sa tak bráni proti hladným votrelcom). Hoci sa potom výrobca snaží zbaviť aloínu technicky, nie je to úplne možné. LR poskytuje záruku kvality tým, že spracováva listy bez šupiek, teda len dužinu a v nej obsiahnutý gél. Chladené sudy s Aloe Vera sa dopravia do Nemecka loďou, alebo lietadlom. Gél sa podľa našej receptúry ďalej mieša napr. s kvetovým medom, alebo s extraktom zo žihľavy.

Certifikát kvality

Všetky Aloe Vera drinking gély spoločnosti LR Health & Beauty Systems majú pečať kvality a sú pravidelne kontrolované nezávislými testovacími inštitútmi SGS Institut Fresenius a IASC. Nenechajte sa oklamať a pozrite si zoznam produktov, ktoré majú certifikát IASC na stránke https://www.iasc.org/complete.html

Receptúry Aloe Vera gélov od LR

Aloe Vera Drinking Gel Peach

Prvý Aloe Vera Drinking gél Light - ideálny pre diabetikov aj citlivé detské zuby

Chuť ocenia deti, zloženie poteší diabetikov

Celkom bez prídavku cukru

Najvyšší podiel čistého gélu z Aloe v histórii LR - až 98,2%

Iba 3,6 kcal v dennej dávke

Výborná chuť

Certifikované SGS Institut Fresenius a IASC

Aloe Vera Drinking Gel Freedom

Úľava pre Vaše kĺby a sloboda pohybu v litrovej fľaši - špecialista na bezbolestný pohyb

S hydrolyzátom kolagénu a 88% čistého gélu z Aloe

Kolagén pre dobré fungovanie chrupaviek - ideálny pre boľavé kĺby

Vitamín C znásobuje účinky Aloe

Mimoriadne starostlivé spracovanie zaručuje najlepší gél z listov a absenciu aloínu

Certifikované SGS Institut Fresenius a IASC

Freedom je spojením najnovších inovácií a výskumov, ktoré vytvára mimoriadnu kvalitu

Aloe Vera Drinking Gel Honey

Prastará receptúra s kvetovým medom - záruka kvality už viac ako 10 rokov

90% čistého gélu z Aloe, 9% kvetového medu a vitamín C, ktorý znásobuje účinky Aloe

Podľa prastarej receptúry františkánskeho mnícha Romana Zaga

Aloe Vera Drinking Gel Honey na rozdiel od pôvodnej receptúry neobsahuje alkohol

Mimoriadne šetrné spracovanie zaručuje najlepší gél z listov a absenciu aloínu

Certifikované SGS Institut Fresenius a IASC

Najúspešnejší produkt LR všetkých čias!

Aloe Vera Drinking Gel Sivera

Kombinácia vysokého percenta čistého gélu z Aloe a extraktu zo žihľavy

91% čistého gélu z Aloe

Mimoriadne šetrné spracovanie zaručuje najlepší gél z listov a absenciu aloínu

S extraktom zo žihľavy

Multitalent pri riešení mnohých problémov - ocení ju predovšetkým srdce a cievy

Žihľava obsahuje vysoký podiel dôležitého kremíka, ktorý telo s pribúdajúcim vekom stráca

Pôsobí ako elixír mladosti, vďaka ktorému sa kremík vo svojej prirodzenej forme vstrebáva do tela a podporuje vitalitu ciev

Certifikované SGS Institut Fresenius a IASC


LR LIFETAKT Aloe Vera Drinking Gél Broskyňa    28,49 € s DPH

LR LIFETAKT Aloe Vera Drinking Gél Active Freedom     32,80 s DPH

LR LIFETAKT Aloe Vera Drinking Gél Traditional s medom   28,49 € s DPH

LR LIFETAKT Aloe Vera Drinking Gél Intense Sivera        32,80 € s DPH