Yoni vajíčko tigrie oko

01.07.2018

Tigrie oko podporuje vhľady do vlastného vnútra. Ľahšie pomocou neho pochopíme nielen svoje vnútro ale i duchovno. Pomáha vyvážiť jinovú a jangovú energiu. Zakotvuje zmeny, ku ktorým došlo vo fyzickom tele. Tento kameň vám pomôže rozlíšiť rozdiel medzi tým po čom túžime a čo naozaj potrebujeme.

Dodáva odvahu a sebavedomie, pomáha riešiť problémy spojené s neschopnosťou uznať vlastnú cenu, s prehnanou sebakritikou a zablokovanými schopnosťami - pomáha rozoznať vlastné nadanie, ale súčasne upozorňuje na chyby, ktoré je nutné prekonať. Uzemňuje, posilňuje schopnosť sústrediť sa.

Tigrie oko je ochranný kameň, ochraňuje pred urieknutím, zlými silami a kliatbami. Svojho nositeľa ochraňuje pred trápením a prináša mu šťastie. Pomáha v časoch smútku a depresie - zlepšuje náladu, pomáha odstraňovať depresie. Jeho rýchla energia zrýchľuje tok informácií telom.

Tento kameň s prekrásnou kresbou podnecuje k rastu energiu kundalini. Slovo "kundalini" je odvodené zo sanskritského slova "kundal", ktoré znamená "stočená." Kundalini je pradávna energia, ktorá "spí" stočená pri koreni našej chrbtice, v trojuholníkovej kosti, ktorá sa nazýva "sacrum." Latinský názov tejto kosti "os sacrum" naznačuje, že sa jedná o svätú, posvätnú časť nášho tela. I starovekí gréci si toho boli vedomí, nazývali kosť "hieron osteon", pretože si povšimli, že je to posledná kosť, ktorá pri spaľovaní ľudského tela zhorí. I Egypťania túto kosť považovali za veľmi cennú a verili, že v nej sídli zvláštna moc. Na Západe je symbolom pre sacrum znak Vodnára a tiež Svätý Grál, nádoba vody života. Ale od historických zaujímavostí späť k tigriemu oku! Kameň vraj pomáha uzdravovať rozmnožovacie orgány a vie udržiavať rovnováhu mezi jin a jang. Pomáha tiež pri náprave zlomených kostí.

Čisté duchovno, základ správneho života

Jeho účinky siahajú okrem duševných až po duchovné či liečivé účinky samotného tela. Pri duchovných sa orientuje na prikladanie kryštálu na postihnutú oblasť. Priložením tigrieho oka na pupočnú čakru tzv. solar plexus, vám pozitívne ovplyvní chod tráviaceho traktu. Pokiaľ ide o duševnú stránku, Tigrie oko priložením práve na túto čakru pomáha ľuďom, ktorý sú odtrhnutý z tohto sveta, a žijú si podľa pravidiel svojho vlastného. Ich búrlivú energia bude uzemnená a napomôže im prejaviť svoju osobnosť, charakter, svoje vlastné ja či svoje vlastné názory bez ohľadu na odsúdenie zo strany iných. Všetky doterajšie zmeny, ku ktorým došlo vo fyzickom tele zakotvuje, pre vaše ľahšie vyrovnanie sa s nimi. Hľadá vaše skutočné potreby rovnako aj potreby ľudí vo vašom okolí. Uprednostňuje ich a potláča chcenie a plašenie sa za možným aj nemožným. Preto vás donúti rozlišovať medzi vašim zbožným prianím a tým, čo v skutočnosti naozaj potrebujete.Tigrie oko vyrovnáva činnosť oboch mozgových hemisfér a zvyšuje ich praktické využívanie. Zbiera a zaznamenáva roztrúsené informácie, súvislosti poskladá a nakoniec z nich vytvára a jeden komplexný celok.

Liečivé účinky tigrieho oka nesmieme opomenúť. Vyzdvihujú jeho celkový charakter a dopĺňajú sa spoločne s energiami, ktoré podporujú duchovnú a duševnú stránku vášho tela. Jeho astrologické pripojenie patrí pre znamenia býka, blížencov, leva a panny. Pôsobí na 3 čakru - solar plexus, alebo pupočná čakra, ktorá pôsobí na tráviaci trakt a psychické zdravie.

Zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Podporuje zdravie. Odstraňuje citové blokády a taktiež kŕče. Lieči zrak, napomáha nočnému videniu. Uzdravuje krk, rozmnožovacie orgány. Pomáha pri náprave zlomených kostí. Vyrovnáva činnosť oboch mozgových hemisfér, zvyšuje ich praktické využitie. Je to mimoriadne účinný kryštáľ pri liečbe mentálnej nerovnováhy a poruchách osobnosti.

Napomáha liečiť a zlepšovať zrak. Rovnako pôsobí na oči aj v nočnom videní, kedy ho podporuje a vylepšuje. Tým, že podnecuje rast kundalini - teda vnútornej duchovnej a sexuálnej energie, ktorá sídli v dolnej časti chrbtice uzdravuje rozmnožovacie orgány. Odstraňuje kŕče a lieči krčnú chrbticu. Pozitívne napomáha ľuďom, ktorí práve regenerujú po zlomeninách končatín - tigrie oko urýchľuje rast a regeneráciu zlomených kostí.

Výber kameňa

Pri výbere kameňa sa môžete riadiť vlastnosťami polodrahokamov a vybrať si ten, ktorý je vám svojimi vlastnosťami sympatický alebo ktorého pomoc zrovna potrebujete. Alebo sa môžete úplne riadiť svojim pocitom a miesto študovania vlastností kameňa si vybrať ten, ktorý sa vám na pohľad "proste páči". Podobne postupujte pri práci s kameňom alebo pri očiste, hlavne je dôležité do ničoho sa nenútiť.

Starostlivosť o kameň

K očiste kameňov slúžia rovnaké zdroje ako k očiste človeka. To, čo prospieva nám, prospieva i energetickému vajcu. Je to tečúca voda, čerstvý vzduch, slnečné lúče, mesačný svit, láskyplná starostlivosť, meditácia.

Upozornenie

Veľkosť sa môže od uvedeného mierne líšiť a tiež farebne môže byť kameň odlišný od toho na fotografii - jedná sa o prírodninu, teda žiadne dva kamene nie sú totožné (niektoré kamene sú si viac podobné, iné, hlavne tie so vzorom, sa naopak líšia). Kamene sú leštené, ale drobné prasklinky či žilky sú ich prirodzenou súčasťou.

Cena: 58,-/3ks 45x30, 40x25, 30x20 - balíček - poštovné zdarma

Cena: 28,- 50x35         na sklade 2ks    

poštovné + balné 4,50