Yoni vajíčko selenit orandžový

01.06.2018

Selenit je kameň, ktorý vnáša jas do situácie, otvára spojenie s vyšším vedomím a duchovným sprievodcom. Pohľad na Selenit vzbudzuje v človeku mier a pokoj, preto je vhodný pre meditáciu a prácu s duchovnom. Najrýdzejší priesvitný biely Selenit je vraj obdarený nadpozemskými vlastnosťami.

Nežný, anjelsky čistý selenit prináša porozumenie dejom, ktoré sa odohrávajú v podvedomí, rozptyľuje a stabilizuje nevyspytateľné city. Vyznačuje sa veľmi jemnými vibráciami, do mysli vnáša jas, otvára korunnú a vyššiu korunnú čakru.

Umožňuje prístup k duchovnému sprievodcovi a sprístupňuje anjelské vedomie a vyššie vedenie. Aj preto je prezývaný anjelsky kameň. Selenit je upokojujúci kameň, ktorý vštepuje hlboký pokoj a je vynikajúci pre duchovnú prácu a meditáciu. Pomáha úsudku a porozumeniu. Pomáha pri duševných chorobách, uvoľnuje napätie a svaly, celkovo pôsobí blahodárne na bolesti, pomáha pri tehotenských problémoch a tiež mužom prospieva k regenerácii prostaty. Môže pomôcť stabilizovať epileptické poruchy. Priaznivo tiež pôsobí na tráviace ústrojenstvo a tkanivá. Pomarančový selenit tiež pomáha cítiť sa bezpečne a bezpečne, najmä v noci. Môžeme ho použiť na vytvorenie ochrannej mriežky okolo domu, súčasne ním nastoliť kľud v priestore, kam nemajú zasahovať vonkajšie vplyvy položením selenitu do všetkých kútov. Kladieme na parapet, nočný stolík, pracovný stôl, pod vankúš.

Znamenie zverokruhu: Býk

Čakra: korunná

Očista: Selenit čistíme pod prúdom tečúcej vlažnej vody a nabíjame na nepriamom slnečnom svetle, alebo na krištáli.

Kľúčové slová: sadrovec, srdce, výrobok z minerálov, anjelsky kameň, liečivý kameň, upokojujúci kameň

Opis minerálu: Selenit je vláknitá odroda sadrovca. Najčastejšie má bielu farbu a jemný hodvábny lesk. Má nízku tvrdosť a podľa Mohsovej stupnice tvrdosti má priečku číslo 2.