Yoni vajíčko HELIOTROP

31.01.2018

Polodrahokam Heliotrop

Je tmavozelený chalcedón s jemnými červenými fliačikmi. Niekedy sa mu hovorí aj "Kristova krv", lebo podľa tradície tie červené fliačiky sú kvapky Kristovej krvi, keď z kríža padali na mach na kameňoch pri jeho nohách. Heliotrop bol používaný ako amulet na ochranu proti "zlým očiam". Je symbolom spravodlivosti.

Heliotrop sa priraďuje k jaspisom, ale považuje sa za drahý kameň - za drahokam.Je kameňom odvahy, vitality a železnej sily.Používa sa aj ako ochrana pred uhranutím a ako symbol spravodlivosti.
Očisťuje fyzické telo, uzemňuje. Prebúdza v nás odvahu, poskytuje nám duševnú rovnováhu.
Heliotrop obnovuje milostné vzťahy.Ochraňuje nás pred nočnými morami, pri cestovaní chráni pred úrazmi.
Kto nosí heliotrop, tomu prináša bohatstvo.

Liečebné využitie:

Má mnohostranné použitie.
Najčastejšie sa používa pri problémoch s krvou - posilňuje, okysličuje krv.
Zvyšuje vitalitu - aj mentálnu, obnovuje sexuálnu silu.
Pozitívne vplýva na srdce, slezinu, kostnú dreň.
Pomáha vyrovnať nedostatok vitamínov.
Je nápomocný pri menštruačných kŕčoch, pri chudokrvnosti, hemeroidoch, pri pôrodoch (proti potratu a krvácaniu), pri problémoch s krvným tlakom, ľadvinami, močovým mechúrom - močové kamene, pri pooperačných stavoch.
Ak si neviete vybrať, ktorý z kameňov použiť na liečenie, vyberte si heliotrop.

Čistenie a nabíjanie

viackrát za mesiac umyť pod tečúcou vodou a nabiť na slnku.

Astrologické priradenie: Baran, Ryby, Váhy.

Výber kameňa

Pri výbere kameňa sa môžete riadiť vlastnosťami polodrahokamov a vybrať si ten, ktorý je vám svojimi vlastnosťami sympatický alebo ktorého pomoc zrovna potrebujete. Alebo sa môžete úplne riadiť svojim pocitom a miesto študovania vlastností kameňa si vybrať ten, ktorý sa vám na pohľad "proste páči". Podobne postupujte pri práci s kameňom alebo pri očiste, hlavne je dôležité do ničoho sa nenútiť.

Starostlivosť o kameň

K očiste kameňov slúžia rovnaké zdroje ako k očiste človeka. To, čo prospieva nám, prospieva i energetickému vajcu. Je to tečúca voda, čerstvý vzduch, slnečné lúče, mesačný svit, láskyplná starostlivosť, meditácia.

Upozornenie

Veľkosť sa môže od uvedeného mierne líšiť a tiež farebne môže byť kameň odlišný od toho na fotografii - jedná sa o prírodninu, teda žiadne dva kamene nie sú totožné (niektoré kamene sú si viac podobné, iné, hlavne tie so vzorom, sa naopak líšia). Kamene sú leštené, ale drobné prasklinky či žilky sú ich prirodzenou súčasťou.

Cena: 13,-/1ks 45 x 35    

poštovné + balné 4,50