Stala som sa ženou naozaj

11.04.2017

Ahoj Mirunka,

1. Počas tanca sa uvoľujem. Prestáva pre mňa existovať svet okolo. Nie je vlastne nič. Žiadne steny, ľudia - je iba hudba a tanec. Ja som tancom, bez tela, bez starostí, proste iba som a je mi v tom dobre.

2. Prúdenie energie je pre mňa cvičením predstavivosti. Je skvelé, že Mirka má k nemu komentár. Lepšie sa mi predstavujú korene zachytené do Zeme, ľahšie nájdem kryštál, ktorý ma nabíja energiou. Tú potom cítim ako mravenčenie v končekoch prstov na rukách, neskôr aj nohách, postupne v celom tele a nakoniec mi to vždy vyplaví slzy. Slzy - neviem, či smútku, radosti, dojatia, či uvoľnenia. Proste plačem, čistím sa a potom mi je ľahšie. Vidím ostrejšie, vnímam citlivejšie.

3. Zo začiatku boli pre mňa asány ako fyzické cvičenie. Kým som si zvykla oddať sa im celkom. Vtedy som to vnímala ako jednoliaty celok prúdenia môjho tela s hudbou a pohybom. Niekedy sa mi v tom točila hlava a musela som chvíľu zostať stáť, predýchať si a uzemniť sa. Aj vtedy som si uvedomila, že život nie je len o pohybe a naháňaní sa za niečím, ale je aj o zastavení sa. 4. Po cvičení mohendžodára som sa cítila ako kedy. Niekedy unavená, niekedy som lietala vo vesmíre plná energie. To druhé častejšie.Asi na to mali vplyv aj udalosti, ktoré som prežila cez týždeň. Možno aj kombinácia rôznych meditácií v spojení s mohendžodárom, možno aj počet ľudí, ktorí na cvičenie prišli a to ma ovplyvnilo tiež. Možno hudba samotná. 5. Určite sa na seba pozerám inak. Mám chuť byť viac ženou ako dieťaťom, ktorým som bola doteraz. Som sebavedomejšia, krajšia, ľahšia, chudšia, ohybnejšia, láskavejšia, usmievavejšia a mám chuť parádiť sa rôznymi náramkami, naušničkami, náhrdelníkmi. Viac si obliekam sukne a šaty. K topánkam na vysokých opätkoch som zatiaľ ešte nedospela. :-) 6. Ťažká otázka. Sexuálny život sa mi asi nezmenil. Možno iba môj pohľad na muža, ktorému vďačím za to, že so mnou vydržal aj vtedy, keď som bola mrzutá a neprívetivá.

P.S. Kľudne to môžeš zverejniť aj s mojim menom. Nehanbím sa. Je to moje vyznanie pravdy. Ďakujem Mirke, že to pre nás robí. Erika