Nasleduj svoju intuíciu

16.07.2017

Nasledujte svoju intuíciu ... 7 tipov ako to urobiť

 


Ako nasledovať svoju intuíciu? Intuícia je mnohokrát označovaná ako náš šiesty zmysel, naše vnútorné vedenie, predtucha, náš tichý vnútorný hlas, či vnútorný pocit. Je to hlas nášho podvedomia, ktorý nám našepkáva, ako sa máme ... v živote rozhodnúť. Niekedy je v súlade s naším rozumom, niekedy zase nie je. Intuícia sídli v pravej hemisfére mozgu, ale rozum naopak v ľavej. "Intuícia je ako GPS prístroj Vášho vnútra. Máte ho zapnutý?"

"Váš čas je obmedzený, tak ho nemíňajte na život niekoho iného. Nenechajte sa ovplyvniť názormi iných. Prehlušia Váš vnútorný hlas. A čo je najdôležitejšie, nájdite v sebe odvahu nasledovať srdce a vlastnú intuíciu. Ony totiž už dopredu vedia, čím sa chcete stať. Všetko ostatné je druhotné." Steve Jobs

Ako nasledovať svoju intuíciu? Intuícia je mnohokrát označovaná ako náš šiesty zmysel, naše vnútorné vedenie, predtucha, náš tichý vnútorný hlas, či vnútorný pocit. Je to hlas nášho podvedomia, ktorý nám našepkáva, ako sa máme ... v živote rozhodnúť. Niekedy je v súlade s naším rozumom, niekedy zase nie je. Intuícia sídli v pravej hemisfére mozgu, ale rozum naopak v ľavej. "Intuícia je ako GPS prístroj Vášho vnútra. Máte ho zapnutý?"

Intuícia sa najčastejšie prejavuje cez naše pocity. Pokiaľ sa o niečom rozhodujete, tak vnímajte svoje pocity. Zvažujte jednotlivé alternatívy a skúmajte svoje pocity, ktoré pri nich máte. Intuícia je tá alternatíva, ktorá vo vás vyvolá najpríjemnejší pocit.

Každý z nás sa rodí s určitou úrovňou intuície - niekto s vyššou, niekto s nižšou. Nie každý však dokáže tieto podnety svojho vnútra zachytiť a nie každý ich dokáže aj správne "dešifrovať". Dobrá správa je, že ak aj patríte do tej skupiny ľudí, ktorí intuíciou príliš neoplývajú, nič nie je stratené. Existujú desiatky rôznych techník, ktoré Vám pomôžu Vašu intuíciu rozvinúť a tým pádom aj skvalitniť Vaše životné rozhodnutia. Chce to len trochu chuti na sebe pracovať.

" Intuícia nepríde do nepripravenej mysle." Albert Einstein

7 tipov ako to urobiť:

1. Verte svojim inštinktom. Môže to byť ťažké- byť závislý od niečoho, čomu poriadne nerozumiete. Avšak pozor- nemali by ste nechávať všetky svoje rozhodnutia len a len na intuíciu. Napríklad, ak si chcete najať niekoho na určitú prácu, tak v prvom rade pozerajte na jeho kvalifikáciu, výsledky predchádzajúcej práce, referencie, ... Ale ak ste zvážili už všetky racionálne možnosti a stále nie ste rozhodnutý, tak sa nechajte viesť svojou intuíciou.

Intuícia je v podstate niečo, čo príde z vášho podvedomia. Podvedomie je ako Váš vnútorný "archív". Sú v ňom všetky druhy informácií, ktoré si nepamätáte na vedomej úrovni. Intuíciu budete vnímať ako určitý "pocit", ktorý neviete v danom okamihu formulovať a vysvetliť, ale viete, že to tak má byť.

Naučte sa používať a počúvať svoju intuíciu. Bez intuície nie sme totiž nič iné, len počítače, ktoré prijímajú rozhodnutia na základe predložených faktov ....

Dokonca aj niektorí z najväčších svetových vedcov, najväčších logických mysliteľov všetkých čias, robili svoje najväčšie objavy na základe zábleskov svojej intuície ( napr. keď Newtonovi padlo jablko na hlavu alebo keď Archimedes kričal "Euréka", keď si sadol do vane).

2. Opýtajte sa sami seba otázku a počúvajte prvú odpoveď, ktorá sa objaví vo Vašej mysli.

Nie je to jednoduché, lebo často krát zaplavia našu myseľ viaceré myšlienky naraz. Napríklad: povedzme, že si pozeráte ponuky. Myslite na to, akú ponuku potrebujete a vyberte si prvú, ktorá Vás osloví. Ignorujte zvyšok svojich myšlienok a všetky "ale", ktoré Vás napadajú. Vyberte si tú ponuku, ktorá Vás z nejakého dôvodu "priťahuje" a dôverujte jej.

3. Meditujte

Meditáciou očistíte svoju myseľ od zbytočných nepríjemných myšlienok a starostí.

O to jednoduchšie budete potom počúvať svoju intuíciu. Nájdite si meditačnú techniku, ktorá Vám vyhovuje a pretrieďte si myšlienky.

4. Načúvajte svojim vnútornostiam.

Áno, dobre čítate - vnútornostiam. Veľakrát rozhodnutie, ktoré viete, že je zlé, cítite ako nepríjemný pocit v oblasti žalúdka .

5. Počúvajte a komunikujte so svojimi "mozgami".

Neurovedecké výskumy dokázali, že mozog, srdce a telo sú prepojené a majú pamäť a "inteligenciu". Keď niečo nie je v poriadku, povedia Vám to alebo naznačia - cez pocity, predtuchy a správy. Len sa musíme naučiť tieto správy si všímať.... Komunikujte so svojím mozgom, srdcom i telom.

6. Veďte si denník svojich intuícií

Zaveďte si denník svojich intuícií. Sledujte a zapisujte si svoje reakcie na hocijaké situácie. Sústreďte sa, aký z nich máte "pocit"- napr. " Mám pocit , že ... " alebo " Moja intuícia mi hovorí , že ... " A ak sa Vám pritom vyskytnú aj nejaké telesné pocity, ako je fyzické nepohodlie, tiež si ich zapíšte. Pri spätnom pohľade do denníka uvidíte, ako často ste mali pravdu. Spoznáte tak svoju intuíciu, budete ju vedieť rozoznať a uvidíte, že vás vedie správnym smerom. Zvýšite si tak Vašu dôveru vo vlastnú intuíciu a budete jej "veriť" aj pri zásadnejších rozhodnutiach.

7. Precvičujte si pravú hemisféru mozgu

Intuícia je čerpaná z pravej hemisféry mozgu, ktorá ovláda neverbálne myslenie a prejavy. Tu sú niektoré spôsoby, ako "rozhýbete" svoju pravú hemisféru a tým aj svoju intuíciu:

  • Buďte kreatívny/a

  • Tancujte

  • Maľujte

  • Vizualizujte

  • Precvičujte si svoj mozog .... hoci aj hraním hier či pozeraním optických ilúzií.

"Intuícia Vás bude viesť tým správnym smerom, ak jej to dovolíte."

zdroj: https://www.danielarau.sk/intuicia/#.V1fknSHELct