Meridián močový mechúr a obličky

10.02.2023

Meridián obličiek

Priebeh dráhy:

Začína sa pod malíčkom nohy a postupuje šikmo cez stred nožnej klenby, okolo vnútorného členka smerom nahor vnútornou stranou lýtka cez oblasť za kolenom a stehnom, preniká chrbticou, spája sa s obličkami a prostredníctvom spojnice s močovým mechúrom. Jej priama dráha vystupuje z obličiek nahor, preniká do pečene a bránice, vnára sa do pľúc, postupuje pozdĺž hrdla a zviera koreň jazyka. Jej ďalšia vetva vychádza z pľúc, spojnicou vedie do srdca a zhromažďuje sa uprostred hrude.

Fyzické prejavy energetickej nerovnováhy:

Všetky choroby obličiek spojené s ich funkciami, nechutenstvo, temné sfarbenie tváre, temné kruhy okolo očí, presiaknuté viečka, vačky pod očami, akné, ekzémy, suchosť dlaní, zadúšavosť, vykašliavanie krvavých hlienov, sipenie a lapanie po dychu, horko v ústach, suchý jazyk, zápaly v hrdle, angíny, žltačka, rozmazané videnie, arytmia, bolesti srdca, bolestivé pocity drevenenia a chladu naťahujúceho sa do kostí, únava, ťažkosti v sexuálnej a hormonálnej oblasti, poruchy plodnosti, sklon k potratom, oneskorený rast, chronická únava, pocity bolesti a precitlivenosti na bedrách, vnútornej strane kolien, stehnách, lýtkach a členkoch sprevádzané tvorbou opuchov, pálivé bolesti na chodidlách, bolesti v priebehu dráhy, poruchy sluchu a rovnováhy, zvonenie v ušiach, krehkosť kostí, kazivosť zubov, zakopávanie, ochabnutosť dolných končatín.

Psychické prejavy energetickej nerovnováhy:

 Duševný nepokoj, nerozhodnosť, váhavosť, úzkostlivosť, vzťahovačnosť, netrpezlivosť, cynizmus, podozrievavosť, zábudlivosť, znížená motivácia, pocity beznádeje, tendencia byť rozladený a smutný, fóbie, bojazlivosť, strach.

Produkty energy, ktoré harmonizujú túto dráhu: Renol - Artrin


Meridián močového mechúra

Priebeh dráhy: Táto najdlhšia a najkomplikovanejšia dráha sa začína pri vnútornom kútiku oka, stúpa nahor cez čelo na temeno, kde sú aj odbočky vedúce do ucha a mozgu. Odtiaľ sa spúšťa dole, na šijovom svale sa rozvetvuje do dvoch ramien. Vnútorné rameno približne kopíruje chrbticu až ku krížovej kosti. V oblasti pása má spojnicu s obličkami a močovým mechúrom. Od pása pokračuje ďalšia vetva ku kostrči. Cez sedací sval sa vnára na zadnú stranu stehna a jeho stredom klesá až do jamky za kolenom. Vonkajšie rameno postupuje od šije cez vnútorný horný okraj lopatky až na kríž, ďalej pokračuje cez sedací sval okolo bedrového kĺbu do jamky za kolenom. Tu sa obe ramená spájajú a vedú stredom zadnej strany lýtka a bočnou stranou okolo členka až na vonkajšiu stranu päty, po vonkajšej hrane chodidla k základni nechtu malíčka, kde sa končia.

Fyzické prejavy energetickej nerovnováhy: Bolesti hlavy vnikajúce do mozgu a do oblasti zrastenej fontanely, pocit vytláčania očí z hlavy, bolesti pripomínajúce natiahnutie na šiji, bolesti a stuhnutá chrbtica, bolesti svalov v oblasti šije, chrbta, pása, sedacích svalov, v oblasti za kolenom, na zadnej strane lýtok a päty, pocity nevyrovnanosti v páse, zauzlenie v jamke za kolenom a pocit ostrej bolesti v lýtkach, vznik hemoroidov, horúčkovité stavy so zimničnou triaškou, duševné poruchy prejavujúce sa blúznením, pomätenosťou a záchvaty sprevádzané stratou vedomia, slzenie, výtok riedkych hlienov alebo krvi z nosa, zožltnutie očného beľma, ťažkosti spojené s močením vrátane inkontinencie a častého močenia, zadržiavanie moču, zväčšenie prostaty, choroby kostí, niektoré formy artritídy a osteoporózy, predčasné vypadávanie vlasov, ich šedivenie a strata lesku, kazivosť zubov, poruchy sluchu, strata pohyblivosti malíčka na nohe, nedostatočná výživa šliach v tele, bolestivé pocity chladu v končatinách.

Psychické prejavy energetickej nerovnováhy: Nepokoj, strach, nesmelosť, bezohľadnosť, ľahkovážnosť, nedbalosť, hyperaktivita autonómneho nervového systému s neprimeranými reakciami na stres a s neschopnosťou uvoľniť sa, ustrašenosť.

Produkty Energy, ktoré harmonizujú túto dráhu: Renol - Artrin

zdroj: https://www.travnicek-produkty.sk/blog/meridian-mocoveho-mechura