en-Čo je Mohendžodáro?

16/01/2023

,,Cvičenie, ktoré muž nesmie vidieť, Tanec, ktorý muž musí vidieť.,,

Mohendžodáro v dávnych časoch sa označovalo starobylé indické mesto, dnes sa za týmto názvom skrýva tantristické jogové cvičenie pre ženy všetkých vekových kategórií, ktoré môže dnešné preťažené ženy viesť späť k sebe, k počúvaniu svojmu telu, srdcu a duši.

Mohendžodáro je posvätné tantrické cvičenie pre ženy, jeho zakladateľkou a hlavnou propagátorkou v Európe je česká lekárka Mudr. Monika Sičová.

Názov tohto nádherného, tajomného cvičenia je odvodený od názvu starobylého mesta Mohendjo Daro, na povodí rieky Indus (územie dnešného Pakistánu), z obdobia tzv. harrapskej civilizácie (2300-1600 pnl.). V tomto období uctievali obyvatelia miest Veľkú Matku a krajinu viedli ženy - kňažky, ktoré svoju hlbokú múdrosť čerpali z posvätných tantrických cvičení.

Prostredníctvom tantrajógových ásan cvičenia Mohendžodáro v intuitívnom tanci/ pohybe tela, dychovými cvičeniami, meditáciami a vizualizáciami obnovíme prepojenie s oblasťou svojej panvy a panvového dna a vďaka tomuto prepojeniu nanovo precítime svoje Lono ako zdroj vlastnej životnej sily, sexuality a tvorivosti... vďaka jednotlivým ásanám cvičenia Mohendžodáro privedieme prebudenú energiu Lona do každučkej časti svojho tela a vstúpime tak do energetického okruhu - tzv. Materského, prostredníctvom ktorého zostane naše telo dokonale vyživované zvnútra - zo svojho Lona - zo svojho vlastného Zdroja...

Vyživované vnútro sa spojí s vnútornou ženou, s achetypami ženy, ktoré sú hlboko v žene.

Počas kurzu sa spolu naučíme posilňovať svaly panvového dna tzv. Dynamikou panvového dna, vďaka ktorej sa oblasť našej panvy a vagíny (jóni) výrazne prekrvuje a energetizuje. Účinky dynamiky panvového dna nám na úrovni fyzického tela napomáhajú predchádzať vzniku myómov, polypov a cýst v oblasti maternice a vaječníkov a spevňovať uvoľnené svaly panvového dna. Na energetickej úrovni nám účinky Dynamiky panvového dna napomáhajú prehĺbiť spojenie s energiou Zeme a výrazne pre seba nanovo objaviť vnútorný priestor svojho Lona ako domov vlastnej tvorivej ženskej sily...

Cvičenie Mohendžodádo aktivuje energiu panvového dna a cez ženské orgány a srdce ju rozvádza do celého tela, ktoré potom posilňuje a harmonizuje.

Z cvičenia majú ženy mnohostranný úžitok, a to na úrovni zdravotnej, telesnej, energetickej. Z čisto zdravotného hľadiska u starších žien odstraňuje problémy s inkontinenciou, prolapsom maternice, výrazne zmenšuje riziko opakovaných zápalov, výtokov a krvácania. U mladších žien mierni alebo úplne eliminuje bolesti menštruácie.

Okrem toho cvičenie zvládne každá žena v každom veku. Mohendžodáro aktivizuje žľazy s vnútornou sekréciou, a tie začnú vo vyššej miere produkovať estrogény.

Ženy, ktoré Mohendžodáro pravidelne cvičia, sú známe svojou krásou a sviežosťou do vysokého veku, pretože to ovplyvnia pohlavné hormóny a ako sa žena v skutočnosti cíti ak je plná energie, tak aj žiari.

Skôr to môžeme nazvať posvätný rituál, ktorý má ženu transformovať, viesť do jej vnútra, k sebe, ku slobode, kreativite, ženskej intuícii, uvoľneniu, spontánnosti a radosti.

Mohendžodáro vám umožní prijať vašu ženskú intuíciu, energiu a silu, objavíte svoju originalitu Prostredníctvom tantrajógových ásan cvičenia Mohendžodáro v tanci, pohybe tela, dychovými cvičeniami.

Súčasťou sú Oshove meditácie, ktoré sú klenotom pre ženy. Meditácia je súčasť dennej práce na sebe. Meditácia je sprievodcom na duchovnej ceste. Pravidelná, každodenná meditácia je dôležitá, pokiaľ chceme kvalitne pracovať s druhými. Oshovi meditácie sú meditačné techniky, ktoré boli prispôsobené potrebám moderného človeka.

Sú dynamické a aj relaxačné.

Osho - meditáciami prepojíme s oblasťou svojej panvy a panvového dna a vďaka tomuto prepojeniu nanovo precítime svoje Lono ako zdroj vlastnej životnej sily, sexuality a tvorivosti...

použité zdroje: www.mohendzodaro.cz