en-Zimné ženské radovánky

19/08/2019
od 8. do 5. februára 2020


Milé žienky a milí muži - pre Vaše žienky,
poďte s nami na zážitkový týždeň na ostrov večnej Jari - Tenerife ,,Zimné ženské radovánky "
Tento ženský zážitkový oddych je na precítenie radosti srdca, zastavenia sa, načerpania novej životnej sily, na oddych od myslenia ale zároveň práca na sebe. Je určený pre zamestnané, vyťažené ženy, ktoré si chcú a potrebujú vypnúť a oddýchnuť si :)

Celý týždeň bude v duchu ŽENY. Starostlivosť o telesnú stránku ako aj duševnú stránku, prepojenie tela a duše, uvoľnenie sa do svojej energie, splynúť s ňou a byť prúdom života, ako vo vnútri, tak aj vonku.
Budeme vnímať svoju energiu, prítomný okamžik i ľahkosť bytia.

Archetypálne konštelácie sú unikátnou metódou, ktorá má schopnosť vytiahnuť z podvedomia najväčšie prekážky k žitiu naplneného a šťastného ženstva. Efektívne lieči kľúčové vnútorné, skryté a hlboko potlačené alebo vytesnené zranenia, ktoré doslova ovládajú osud. V archetypálnych konšteláciách sa zvedomujú a rozpúšťajú karmické zapletenia s regresným presahom do minulých (paralelných) životov. Preto je ich účinnosť znásobená a mnohovrstevná. Výsledkom účasti na seminári je nový životný pocit ženského uvedomenia, oslobodenia, vitality, odľahčenia a návrat chuti do života.

Archetypy sú pravzory a predstavujú aspekty osobnosti. Sú súčasťou kolektívneho nevedomia, náš život ovplyvňujú v ohromnej miere a akoby sami od seba. Poskytujú významné dary, vhľady a uvedomenia si osobnej moci i slabosti v dôležitých oblastiach života. Ak ich posolstvo a úlohu pochopíte, nasmerujú vás k ponoru do podvedomého a nevedomého myslenia, správania, emócií, reakcií a energií. Až potom môžete získať späť vnútornú veľkosť, dokonale sa spoznať a milovať.

Systemické konštelácie vynašiel Bert Hellinger. Ide o účinnú, obľúbenú a efektívnu metódu osobného rozvoja. Od čias zrodu prešli vývojom a dnes sa používajú nielen v oblasti harmonizácie vzťahov a rodinných zapletení, ale aj v mnohých ďalších oblastiach života.

Súčasťou pobytu je ženský kruh spojený s tantra jogou pre ženy MOHENDŽODÁRO, ktoré vychádza z indickej tradície. Mohendžodárom - intuitívnym tancom, pohybom tela, dychovými cvičeniami, meditáciami a vizualizáciami obnovíme prepojenie sa s oblasťou svojej panvy a panvového dna a vďaka tomuto prepojeniu nanovo precítime svoje Lono ako zdroj vlastnej životnej sily, sexuality a tvorivosti.

Ženský kruh je priestorom, ktorý máš sama pre seba, pre svoj dych. Je priestor pre vlastné spoznávanie a zdieľania v bezpečnom kruhu iných žien. Ženský kruh je miesto, ktoré podporuje tvoju ženskosť, jemnosť ale aj silu, tvoju jedinečnosť a krásu. Ženský kruh pomáha lieči vzťahy medzi ženami. Ženský kruh nám pomáha byť v spojení so svojimi ženskými kvalitami ako je citlivosť, hĺbka, emócie. V kruhu žien sa môžeš uvoľniť a byť naozaj sama sebou, dotknúť sa aspektu bohyne, ktorá žije v každej žene.

Nájdeš v sebe hravosť malého šťastného dievčatka, nájdeš v sebe ženu divošku, krásku, múdru ženu, milenku.

Keď je žena šťastná, je šťastná celá rodina, to šťastie prináša žena so svojho vnútra.

Sprevádza Vás budú:

lektorka HJT a Mohendžodára Mirunka Hazuchová tel. 0948 259 175, hormonalna.joga@gmail.com

terapeutka : Silvia Marasi tel. 0911 112 710

Silvia@StastnaRovnovaha.sk

Uzávierka do naplnenia kapacity. Energetická výmena: 390,-

V tejto sume nie je: strava od 50 eur, letenka podľa aktuálnej ceny od 100 eur, miestne transfery od 5 eur a cestovné poistenie.

Kto má záujem prosím, kontaktujte nás čo najskôr, kvôli letenke.

Tenerife

Najväčší z Kanárskych ostrovov TENERIFE sa pýši prezývkou Ostrov večnej jari a to vďaka svojmu výnimočne počasiu. Na Tenerife si môžete užívať príjemné teplo počas celého roka.

Najzelenší ostrov „Kanárov“ ponúka:

Jedno z najlepších miest na pozorovanie hviezd, je v blízkosti  rovníka.  Je tu nízka úroveň znečistenia a to urobilo z Tenerife jedno veľké prírodné planetárium. Hviezdy tu uvidíte najlepšie z vrcholov Národného parku Teide. Uvidieť možno až 83 z celkovo uznaných 88 súhvezdí!                                                           

Exotický podmorský život

Tenerife má skvelé akvárium Loro Parque. Namiesto návštevy akvária sa radšej vyberte pozdraviť veľryby či delfíny v ich prirodzenom prostrední. Z prístavu Puerto Colón na juhu ostrova za nimi vyrážajú každý deň lodné exkurzie. To, že neuvidíte žiadnu veľrybu, je veľmi nepravdepodobné. 😊

Národný park Teide

Národný park Teide v ničom nezaostáva za veľkoleposťou tých v Patagónii. Ročne ho navštívia vyše tri milióny návštevníkov. Jeho ústrednou časťou je sopka Teide, ktorá dosahuje úžasných 3718 metrov nad morom, a hrdí sa titulom najvyššie položeného vrcholu Španielska. Mimochodom, sopka je stále aktívna. Posledná erupcia prebehla v roku 1909, čo v geologickom časopriestore znamená – tu a včera. Výstup na sopku a následne pozorovanie hviezd je zážitkom na celý život.

Tradičná španielska kuchyňa tak trošku inak

Ak máte radi španielsku kuchyňu, tak Tenerife vám ukáže jej mimoriadne chutné vlastné vylepšenia. Však africké pobrežie je bližšie ako brehy Pyrenejského polostrova a vplyv Afriky sa nezaprie. Veľmi obľúbeným jedlom sú tu najmä papas arrugadas, v preklade „vráskaté zemiaky”, čo sú varené zemiaky s pikantnou paprikovou omáčkou. Zemiaky sa jedia často s králikom alebo rybami. Keďže k výbornému jedlu patrí ešte lepšie pitie, návštevníci radi ochutnajú aj sangriu, pivo Dorada a tradičné vína. Niektoré z vín budú mať dokonca sopečný pôvod.

Slnečné počasie ako je rok dlhý

Hoci tu sem-tam spŕchne, na Tenerife je v zásade slnečné počasie takmer vždy. Teploty sú mimoriadne príjemné aj v zime. Tenerife, to je krásne počasie počas celého roka s veľkým množstvom slnečných dní a malým množstvom zrážok. Dovolenku na ostrove môžete tráviť v ktoromkoľvek mesiaci. V letných i zimných mesiacoch sa teploty pohybujú v rozpätí 20 - 30ºC.Tenerife je známe svojou priaznivou klímou s veľmi suchými a pomerne horúcimi letami a miernymi zimami, kedy sa vyskytujú zrážky. Rozdielne počasie pozorovať medzi severnou a južnou časťou ostrova. Sever ovplyvnený pohorím je bohatší na zrážky a aj zelenší. Juh je teplejší, suchý a ponúka viac slnečných dní. Počasie ovplyvňujú neustále vanúce pasáty. V letných mesiacoch prinášajú osviežujúci vzduch, vďaka ktorému nehrozia neznesiteľné horúčavy a naopak v zimných mesiacoch prinášajú teplý vzduch.  Akýkoľvek mesiac je jednoducho dobrým mesiacom na návštevu Ostrova večnej jari.

 Unikátne pláže

Pláže sú hlavným dôvodom, prečo ľudia cestujú na Tenerife a Tenerife má pláže skutočne výnimočné. Niektoré majú čiernu sopečnú farbu, a to najmä na severe ostrova (El Socorro, El Bollullo, La Arena alebo La Garañona). Iné zas boli vytvorené ľuďmi, ktorí sem priviezli zlatistý piesok Sahary (Las Teresitas). V turistických oblastiach (Los Cristianos, Playa de las Américas a Costa Adeje) zas prevláda piesok v svetlejších odtieňoch. Pláže sú veľmi čisté a ich ponuka široká. Povedané v dovolenkovom jazyku – počas každého dňa vášho pobytu si môžete rozložiť uterák na nejakej inej pláži. Čo viac treba ku šťastiu?

Kedy ísť na Tenerife

Po celý rok sa dá na Tenerife nájsť oblasť, kde sa dá stráviť príjemná slnečná dovolenka. Hlavná sezóna prakticky neexistuje, no keby sme chceli hovoriť o vrchole sezóny, tá začína v decembri a končí vo februári. Menej turistov a veľmi dobré podmienky sú aj v období november – december a marec – apríl.