en-Yoni vajíčko zlatý onyx

16/09/2021

Zlatý ónyx - kameň "Egyptských Bohov"

Zvyšuje sebavedomie a pomáha vyrovnať sa s podmienkami vo vašom okolí. Vedie nás k vážnosti, sebakontrole a cieľavedomosti v živote. Podporuje koncentráciu a pokoru. Kameň prináša ráznosť, vytrvalosť a životnú silu. Uľahčuje príjmať poučenie z minulosti, zvyšuje sebadôveru a pomáha vyrovnať sa s podmienkami vo vašom okolí. Pomáha vstrebávať kozmické energie, ktoré sú treba k ozdraveniu, a udržuje v tele rovnováhu jin a jang. Blahodárne pôsobí na zuby, kosti, kostnú dreň, nohy a krvné poruchy. Pomáha pri poruchách sluchu, hlavne pri odstraňovaní nepríjemných šumov, pri poruche rovnováhy, ostrí zrak a posilňuje imunitný systém.

Vlastnosti
Aragonit spoľahlivo lieči svojim spojením so zemou a súčasne funguje ako uzemňovací kameň. Naladený na bohyňu Matku Zem pôsobí blahodárne pri konzervácii a recyklácii. Tento kameň dokáže transformovať geopatogénne poruchy a prečisťovať aj vzdialené zablokované energetické dráhy. Pri svojej schopnosti sústreďovať a uzemňovať telesnú energiu dobre poslúži v okamihoch napätia. Tým, že posilňuje spojenie so zemou, aragonit stabilizuje základnú a zemskú čakru. Jemne a citlivo nás vráti späť do detstva alebo do ešte vzdialenejšej minulosti.
Na duševnej rovine učí trpezlivosti a vľúdnosti, bojuje s precitlivenosťou. Je dobrý pre ľudí, ktorí od seba žiadajú príliš veľa. Pomáha tým, ktorí sa učia umeniu prenášať časť povinností na druhých. Jeho prakticky naladená energia zvyšuje disciplinovanosť a spoľahlivosť. Vedie k pragmatickému prístupu k životu.
V mentálnej rovine pomáha sústredeniu a vnáša do mysle prispôsobivosť a toleranciu. Poskytuje vhľad do príčin problémov. V citovej rovine dokáže čeliť zlosti a citovému nátlaku. Ponúka posilu a podporu.
Vo fyzickej rovine je kameňom, vďaka ktorému sa budete cítiť príjemne vo vlastnom tele. Napravuje nevyváženosti, hlavne nervové tiky a kŕče prameniace z vnútorného nekľudu.
V duchovnej rovine aragonit stabilizuje duchovný rozvoj, ktorý sa vymkol kontrole. Upokojuje a prináša koncentráciu, ktorá obnovuje rovnováhu. Svojimi vibráciami vás dokáže pripraviť na meditáciu a posunúť na vyššie duchovné úrovne. Súčasne dodá energiu hmotnému telu.

Liečebné využitie
Aragonit rozohrieva aj okrajové oblasti tela a šíri po celom tele energiu. Lieči Raynaudovu chorobu a trasenie. Prospieva kostiam, napomáha ukladaniu vápnika, navracia pružnosť platničkám. Tiež uľavuje od bolesti a odstraňuje svalové kŕče. Posilňuje imunitný systém a reguluje príliš rýchlo prebiehajúce procesy. Pomáha ukotviť ľudí, ktorí prehnane "lietajú v oblakoch", v ich vlastnom tele. Aragonit sa dá položiť aj na mapu, aby tak vyliečil dráhy napätia prebiehajúce v oných miestach pod povrchom.

Umiestnenie
Aragonit môžete držať nad postihnutou časťou tela alebo ho na ňu položiť. Môže sa tiež vykúpať v aragonitovom elixíre. Vložený pod vankúš pomáha proti nočnému nekľudu. Pri dotyku rukou upokojuje. Dá sa nosiť aj ako prívesok zaisťujúci uzemnenie.

Výber kameňa

Pri výbere kameňa sa môžete riadiť vlastnosťami polodrahokamov a vybrať si ten, ktorý je vám svojimi vlastnosťami sympatický alebo ktorého pomoc zrovna potrebujete. Alebo sa môžete úplne riadiť svojim pocitom a miesto študovania vlastností kameňa si vybrať ten, ktorý sa vám na pohľad "proste páči". Podobne postupujte pri práci s kameňom alebo pri očiste, hlavne je dôležité do ničoho sa nenútiť.

Starostlivosť o kameň

K očiste kameňov slúžia rovnaké zdroje ako k očiste človeka. To, čo prospieva nám, prospieva i energetickému vajcu. Je to tečúca voda, čerstvý vzduch, slnečné lúče, mesačný svit, láskyplná starostlivosť, meditácia.

Upozornenie

Veľkosť sa môže od uvedeného mierne líšiť a tiež farebne môže byť kameň odlišný od toho na fotografii - jedná sa o prírodninu, teda žiadne dva kamene nie sú totožné (niektoré kamene sú si viac podobné, iné, hlavne tie so vzorom, sa naopak líšia). Kamene sú leštené, ale drobné prasklinky či žilky sú ich prirodzenou súčasťou.

Cena: 12,-/1ks 45x37  alebo  55x37

poštovné + balné 4,50