en-Yoni vajíčko tyrkys

16/09/2021

Tyrkys - priťahuje šťastie a úspech.

Zlepšuje schopnosť komunikovať a argumentovať.

Tyrkys je najúčinnejší liečivý kryštál. Prináša zotavenie ducha i pohodu tela. Jedná sa o ochranný kameň používaný odnepamäti na amulety. Údajne dokáže zmeniť aj farbu, aby svojho majiteľa varoval pred nebezpečenstvom nevery. Umožňuje duchovné naladenie a zlepšuje komunikáciu medzi hmotným a duchovným svetom. Položený na tretie oko zvyšuje schopnosť intuície a uľahčuje meditáciu. Umiestnený na krčnej čakre sníma staré prísahy, sľuby, zákazy a obmedzenia zo svojho majiteľa. Umožňuje duši, aby sa opätovne prejavila vo svojej skutočnej podobe. Skúma minulé životy a ukazuje, ako sa stále ďalej a ďalej odvíja vytváranie vášho "osudu" a nakoľko je tento osud závislý na všetkom, čoho sa v ktoromkoľvek okamihu dopustíte.
Tyrkys je očistný kameň. Rozptyľuje negatívnu energiu a odstraňuje elektromagnetický smog. Zaisťuje ochranu pred znečistením životného prostredia. Obnovuje rovnováhu a uvádza do vzájomného súladu čakry spolu s jemným vyšším telom. Ladí fyzické telo na duchovné vibrácie. Podľa tradičných názorov spája tyrkys zem s oblohou a privádza k sebe mužskú a ženskú energiu. Jedná sa o citlivý a vnímavý kameň, ktorý udržuje rovnováhu, prispieva k sebarealizácii a pomáha hľadať riešenie problémov. Upokojuje nervy svojho nositeľa, keď musí prehovoriť na verejnosti.
V duševnom živote dodáva tyrkys silu. Zaháňa sklony k mučeníckemu konaniu a bráni sebapoškodzovaniu. Pri duševnej práci pomáha zachovávať pokojnú myseľ s nepoľavujúcou pozornosťou. Rovnako uľahčuje prejavy tvorivých schopností. V citovom živote stabilizuje inak premenlivé nálady a navodzuje vnútorný kľud. Podnecuje k romantickej láske.
V telesnej rovine tyrkys mimoriadne pomáha pri stavoch vyčerpania, depresie a pri návaloch panického strachu. Jedna z jeho ochranných funkcií spočíva v potláčaní vonkajších vplyvov a v odstraňovaní znečisťujúcich látok z atmosféry.

Liečebné využitie
Tyrkys posilňuje meridiány v tele a jemné energetické polia. Zlepšuje prácu telesného a duševného imunitného systému. Regeneruje tkanivá, podporuje vstrebávanie živín, pomáha proti znečisťujúcim látkam a vírovým infekciám. Uzdravuje telo ako celok, hlavne však oči, vrátane šedého zákalu. Znižuje prílišnú kyslosť organizmu a blahodárne pôsobí na dnu, reumatizmus a žalúdok. Tento kameň funguje protizápalovo a detoxikačne. Potláča kŕče a bolesti.


Vlastnosti a význam

 • pomáha vyjadriť duševné poznatky, myšlienky a intuície
 • dáva naším slovám veľkú silu
 • má prirodzenú schopnosť priťahovať kladné, posilňujúce energie
 • ochranný kameň. Zabraňuje záporným energiám vstup do našej aury (ak tieto sily absorbuje, môže zmeniť farbu)
 • o tyrkyse sa hovorí, že zaručuje spoľahlivosť a priateľstvo
 • ochranca cnosti
 • v Perzií sa nosil ako ochrana pred neprirodzenou smrťou

Liečivé účinky

 • tyrkys považovali mnohé staré národy za ochranný a liečivý kameň
 • prisudzuje sa mu posilňujúci účinok na celé telo a schopnosť prijímať liečebnú silu z vesmíru
 • dnes sa používa pri zápale dýchacích ciest a pľúc - ideálny je náhrdelník z Tyrkysu alebo prívesok, ktorý sa dotýka postihnutých miest
 • pomáha aj pri komunikačných problémoch. Lieči napríklad koktanie. Podporuje harmonický výraz myšlienok a pocitov
 • tyrkys posilňuje srdce - náhrdelník či prívesok z Tyrkysu
 • pri očných chorobách pomáha pokladanie Tyrkysu na zatvorené oči
 • pomáha pri zlých snoch

Informácie

Farba: tyrkysovo modrá, modrozelená, svetlomodrá

Astrologické znamenie: Vodnár, Ryby

VEĽKOSTI

V balení vajíčok nájdeš vajíčka 3 veľkosti.
Začína sa s najväčším a čím sa žena zlepšuje, prechádza postupne k menšiemu.

Veľké vajíčko dokáže žena lepšie uchopiť stenami panvového dna a tým si aj lepšie zvedomniť jeho polohu.
S touto technikou sa dosahuju tie najlepšie výsledky.
Vajíčko sa vkladá dnu teplé, ideálne je si ho nahriať v dlaniach alebo si ho vložiť na chvíľu do podprsenky aby malo tvoju teplotu.

Výber kameňa

Pri výbere kameňa sa môžete riadiť vlastnosťami polodrahokamov a vybrať si ten, ktorý je vám svojimi vlastnosťami sympatický alebo ktorého pomoc zrovna potrebujete. Alebo sa môžete úplne riadiť svojim pocitom a miesto študovania vlastností kameňa si vybrať ten, ktorý sa vám na pohľad "proste páči". Podobne postupujte pri práci s kameňom alebo pri očiste, hlavne je dôležité do ničoho sa nenútiť.

Starostlivosť o kameň

K očiste kameňov slúžia rovnaké zdroje ako k očiste človeka. To, čo prospieva nám, prospieva i energetickému vajcu. Je to tečúca voda, čerstvý vzduch, slnečné lúče, mesačný svit, láskyplná starostlivosť, meditácia.

Upozornenie

Veľkosť sa môže od uvedeného mierne líšiť a tiež farebne môže byť kameň odlišný od toho na fotografii - jedná sa o prírodninu, teda žiadne dva kamene nie sú totožné (niektoré kamene sú si viac podobné, iné, hlavne tie so vzorom, sa naopak líšia). Kamene sú leštené, ale drobné prasklinky či žilky sú ich prirodzenou súčasťou.

Cena: 38,- 45x34

poštovné + balné 4,50