en-Yoni vajíčko modrý celestín

17/08/2021

Bodrý celestín

Celestit sa vyznačuje vysokými vibráciami a funguje ako učiteľ múdrosti nového veku. Je nabitý božskými energiami. Poskytne nekonečný kľud duchovného sveta a privedie svojho majiteľa do kontaktu s ríšou anjelov. Prudko naštartuje duchovný vývoj a podnieti vás, aby ste sa vydali na cestu smerujúcu k duchovnému osvieteniu. Jedná sa o užitočný kameň pre jasnovideckú komunikáciu a pre cesty mimo telo, vyvoláva spomienky na sny.

Tento nádherný kryštál prináša čistotu srdca a priťahuje k svojmu nositeľovi šťastie. Lieči auru, odhaľuje pravdu a prináša rovnováhu. Hlboký mier, ktorý v ňom tkvie, pomáha pri riešení konfliktov a vo chvíľach stresu šíri atmosféru kľudu. Celestit môže napraviť pokazené vzťahy tým, že otvorí priestor pre vyjednávanie o zmieri. Celestit je kameň zasvätený tvorivosti, čo sa týka hlavne umenia.
Na duševnej rovine prináša jemne pôsobiacu silu a mimoriadny vnútorný mier, ktorý však súčasne podnecuje majiteľa kameňa otvoreniu sa novým skúsenostiam. Učí človeka viere v nekonečnú božskú múdrosť. Svojim utišujúcim účinkom dokáže celestit schladiť príliš horúce emócie.
Duševne celestit upokojuje a bystrí myseľ, zmierňuje obavy a zvyšuje prenikavosť ducha a plynulosť komunikácie. Pomáha pri analýze zložitých myšlienok. V tomto kameni sa snúbi rozum s inštinktami. Zaisťuje duševnú rovnováhu.
Celestit položený na tretie oko otvára spojenie s vesmírnou univerzálnou energiou. Prináša pocit láskyplného spolužitia so všetkým živým a ponúka možnosť dosiahnutia absolútnej harmónie.

Liečebné využitie
Celestit je vynikajúci liečivý kameň, ktorý potláča bolesť a prináša lásku. Pomáha pri poruchách zraku a sluchu, odstraňuje z tela jedovaté látky a zaisťuje súlad vo vnútri jednotlivých buniek. Pomáha uvoľniť svalové napätie a mierni duševnú trýzeň. Podobne ako všetky modré kamene pomáha i celestit účinne otvárať a liečiť krčnú čakru a s ňou súvisiace časti tela.

Umiestnenie
Položte na miesto potrebné na liečenie alebo veštenie. Veľký kus celestitu umiestnený v izbe zvyšuje úroveň vibrácií. Nenechávajte na priamom slnku, lebo by začal blednúť.

ČAKRA: hrdla
MYSTICKÉ VLASTNOSTI CELESTÍNU:
- vyznačuje sa vysokými vibráciami a funguje ako učiteľ múdrosti nového veku
- pomáha pri riešení konfliktov a vo chvíľach stresu šíri atmosféru pokoja
- svojím utišujúcim účinkom dokáže schladiť žhavé emócie
- je minerálom pokoja, vnútorného mieru, optimizmu, radosti, harmónie, otvorenosti, čistej mysle, sústredenosti a spoľahlivosti
- pomáha pri úzkosti, strachu, strese a nervozite, nespavosti, upokojuje, očisťuje od negatívnych energií, emócií a myšlienok
- posilňuje komunikáciu a reč, vyjadrovanie, porozumieť sebe aj iným
- pomáha v duchovnej komunikácií, k zmene stavu vedomia, aktivuje a rozvíja duševné a psychické schopnosti, silu
- posilňuje duchovný rast, astrálne cestovanie, meditácie, intuíciu, jasnovidnosť, očisťuje auru, harmonizuje telá

LIEČIVÉ VLASTNOSTI CELESTÍNU:
- uvoľňuje bolesti rôzneho druhu
- posilňuje pľúca, dýchanie, nervový systém, kosti a kĺby, pružnosť ciev, funkciu štítnej žľazy, liečenie zraku, sluchu, rezných rán
- pomáha pri telesnej slabosti a únave, svalovom napätí a kŕčoch, menštruačných problémoch a nepravidelnosti, problémoch s trávením
OČISTA: pod tečúcou vodou
NABÍJANIE: na mesačnom svite

Výber kameňa

Pri výbere kameňa sa môžete riadiť vlastnosťami polodrahokamov a vybrať si ten, ktorý je vám svojimi vlastnosťami sympatický alebo ktorého pomoc zrovna potrebujete. Alebo sa môžete úplne riadiť svojim pocitom a miesto študovania vlastností kameňa si vybrať ten, ktorý sa vám na pohľad "proste páči". Podobne postupujte pri práci s kameňom alebo pri očiste, hlavne je dôležité do ničoho sa nenútiť.

Starostlivosť o kameň

K očiste kameňov slúžia rovnaké zdroje ako k očiste človeka. To, čo prospieva nám, prospieva i energetickému vajcu. Je to tečúca voda, čerstvý vzduch, slnečné lúče, mesačný svit, láskyplná starostlivosť, meditácia.

Upozornenie

Veľkosť sa môže od uvedeného mierne líšiť a tiež farebne môže byť kameň odlišný od toho na fotografii - jedná sa o prírodninu, teda žiadne dva kamene nie sú totožné (niektoré kamene sú si viac podobné, iné, hlavne tie so vzorom, sa naopak líšia). Kamene sú leštené, ale drobné prasklinky či žilky sú ich prirodzenou súčasťou.

Cena: 38,- 45x34

poštovné + balné 4,50