en-Týždenný pobyt na Sardínii

12/04/2019

Sardínia

od 30. mája do 6.júna 2020

cena  489,-  alebo  698,-

Týždenný pobyt na Sardínii od 30. mája do 6.júna 2020

Program:

Jóga Ťa bude sprevádzať počas celého pobytu, hormon yoga, joga, KAJAKALPA , hovorové meditácie a dychové techniky.

Plávanie, slnenie, počúvanie morských vĺn pri jóge, prechádzky, celkové uvoľnenie a splynutie so sebou, s telom a dychom, oddych a radooosť. DOVOLENKOVANIE

 • hormon yoga therapy
 • joga
 • omladzujúce cvičenie KAJAKALPA
 • hovorové meditácie
 • dovolenkovanie
 • Yoga retreat je určený pre zamestnané ženy, ženy - matky a ženy, ktoré chcú aktívny oddych a spoznávať nové miesta. Tento aktívny a zároveň oddychový týždeň v Chorvátsku je o precítení tela, dychu, radosti, zastavení sa, načerpaní novej životnej sily, o oddychu od myslenia, o uvoľnení sa.

  Hormonálna jóga podľa D. Rodriguez

  Naučíme sa zostavu, ktorá je vedomou prácou s endokrinnými žľazami, s našimi energetickými centrami a relaxačná jóganidrá (jógový spánok), ktorá má psychosomatické účinky - pomáha odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky. Popis zostavy dostanete aj na domáce cvičenie. Hormonálna joga prezentuje novú dynamickú formu jogovej terapie, ktorej hlavným zámerom je prirodzenou cestou reaktivovať hormonálnu produkciu vlastných žliaz. Je to ucelená a do detailu prepracovaná zostava 21 cvikov, ktorá pomáha ženám riešiť problémy s hormonálnou nerovnováhou. Cviky zostavy sú veľmi jednoduché a môžu ich cvičiť aj ženy, ktoré nemajú žiadne skúsenosti s jógou.

  Joga

  V joge si hlavne dokonale ponaťahujete celé telo. Natiahnutie zvyšuje pohyblivosť, pružnosť a odstraňuje stuhnutosť celého tela. Bezprostredným výsledkom je dobrý pocit, ktorý je však ťažké definovať slovami. Jednoducho sa vo svojom tele budte cítiť ako doma, príjemne, ľahko euforicky. Okamžite pocítite viac energie. Naťahovacie cvičenia slúžia na to, aby svaly a tkanivá zostali elastické a vláčne. Svaly sa dokonca vďaka preťahovaniu posilňujú, čo je relatívne nový poznatok. Ešte donedávna sa predpokladalo, že naťahovaním určitého svalu dochádza len k zvýšeniu jeho pružnosti. Dnes sa však už vie, že nastávajú zmeny aj v spojivovom tkanive, ktoré sval obklopuje. Tieto zmeny potom vedú k priamemu posilneniu svalu. Rovnako vám poďakujú kĺby. Vďaka pravidelnému cvičeniu sa zachová, alebo dokonca rozšíri ich pohyblivosť. Problémy s kĺbami pritom dnes nie sú len typickým neduhom staršieho veku, ale trápia už aj stredné generácie. Môže za to hlavne nedostatok pohybu.

  Kajakalpa starodávne omladzovanie cvičenie. Posilňuje a stimuluje nielen energetický systém, ale aj systém endokrinných žliaz - tým dochádza k zvýšenej produkcii jednotlivých hormónov. Keď je oslabená jedna žľaza, odčerpáva energiu z ostatných. Kajakalpa pôsobí, aby sa navzájom stimulovali a aby zachovali celkovú rovnováhu. Hormóny sú uvoľňované priamo do krvi a ovplyvňujú tak celé telo. Keď jednotlivé žľazy produkujú hormóny optimálnou rýchlosťou a v dokonalej rovnováhe s ostatnými, telo nestarne. Cieľom cvičenia je vyrovnanie a stimulácia čakier (endokrinných žliaz). Kajakalpa na prvý pohľad pripomína známej cvičenie "Päť Tibeťanov", líšia sa kvalitou prevedenia jednotlivých cvikov, a tým kvalitou a hĺbkou účinku a celkovým energetickým efektom.

  Dychové cvičenia slúži k priamemu ovládanie napätia. Uvedomte si napríklad, ako dýchate, keď sa ocitnete vo veľmi stresujúcej situácii. Dych sa zablokuje v hrudnom koši, dýchate krátko, plytko a prerývane, čo len tak tak dodáva pľúcam kyslík. Za extrémnych okolností sa dych môže takmer zastaviť. Pri takomto spôsobe dýchania kyslík neprúdi voľne do tela. To spôsobuje stres a tenziu, ktoré sa nahromadí v tele, bez toho aby ste ich ďalej spracovali a uvoľnili.

  prevádza Vás bude:

  lektorka HJT a Mohendžodára Mirunka Hazuchová tel. 0948 259 175, hormonalna.joga@gmail.com

  Je v našom záujme, aby sa ženy na kurze cítili uvoľnene a bezpečne. Usilujeme sa vytvoriť bezpečné prostredie pre prácu žien v skupine a priestor pre prehĺbenie vzájomnej dôvery a vzťahov.

  Uzávierka do naplnenia kapacity.

  Villette trilo Puntaldia - pro 4 - 6 osob

  cena 498,-  na osobu pri obsadenosti 4 osobami

  Cena zahŕňa: 7-dňový pobyt, 7 x ubytovanie v apartmáne, raňajky, transfery / bez stravy -70,-.

  Villette bilo Puntaldia - pro 2 - 4 osoby

  cena 498,- na osobu pri obsadenosti 4 osobami

  Cena zahŕňa: 7-dňový pobyt, 7 x ubytovanie v apartmáne, raňajky, transfery / bez stravy -70,-.

  Cena letenky bude približne od 180,- do 250,- s príručnou batožinou

  odlet z Viedne do Olbia

  V tejto sume nie je zahrnuté cestovné poistenie.

  Kto má záujem prosím, kontaktujte nás čo najskôr, kvôli letenke.

  REGISTRÁCIA:


  Villette trilo Puntaldia


  vybavenie

  Ponúka samostatnú spálňu s manželskou posteľou, druhú spálňu s dvoma samostatnými lôžkami. Obývacia izba s plne vybavenou kuchyňou, kde je umiestnená aj rozkladacia váľanda pre ďalšie dve osoby a kúpeľňu so sprchou. Spravidla je tu terasa s posedením a krásnym výhľadom.

  Disponuje plne vybaveným kuchynským kútom, plynovým sporákom, chladničkou, TV, spravidla práčkou, klimatizáciou alebo ventilátormi.

  V hlavnej sezóne je pre našich hostí k dispozícii veľký spoločný bazén. V prípade nepriaznivého počasia alebo technickej poruchy môže byť bazén dočasne uzavretý.

  Oblasť Puntaldia je tiež golfovou akadémiou a súčasne menšie marinou, kde kotvia luxusné jachty miestnych rezidentov.

  Kapacita: 4-6 osôb Umiestnenie a vzdialenosť od mora Menšia pláž je vzdialená približne 200 m, veľká a nádherná pláž La Cinta je vzdialená cca 400 m.

  Námestie s obchodom, butiky, reštauráciami a barmi nájdete do 200 m. Na námestí je tiež k dispozícii wi-fi.

  Villette bilo Puntaldia

  Vybavenie

  Ponúka samostatnú spálňu s manželskou posteľou, obývacia izba s plne vybavenou kuchyňou, kde je umiestnená aj rozkladacia váľanda pre ďalšie dve osoby a kúpeľňu so sprchou.

  Spravidla je tu terasa s posedením a pekným výhľadom. Vybavené plynovým sporákom, chladničkou, TV, spravidla práčkou, klimatizáciou alebo ventilátormi.

  V hlavnej sezóne je pre našich hostí k dispozícii veľký, spoločný bazén.

  Oblasť Puntaldia je tiež golfovou akadémiou a súčasne menšie marinou, kde kotvia luxusné jachty miestnych rezidentov.

  Kapacita: 2-4 osoby

  Umiestnenie a vzdialenosť od mora

  Menšia pláž je vzdialená približne 200 m, veľká a nádherná pláž La Cinta je vzdialená cca 400 m.

  Námestie s obchodom, butiky, reštauráciami a barmi nájdete do 200 m.

  Na námestí je tiež k dispozícii wi-fi.

  Milovníci talianskeho "la dolce vita", pokojného relaxu a nádherných pláží, ktoré patria medzi top v Európe, by mali zamieriť na Sardíniu. Druhý najväčší ostrov Stredomoria je veľmi rôznorodý, preto sem za príjemnou dovolenkou odporúčame vycestovať rodinám s deťmi, aktívnym povahám aj cestovateľom, túžiacim po relaxe.

  Aj keď ostrovy v Stredozemnom mori sú vyhľadávané dovolenkové destinácie, Sardínia patrí medzi pokojnejšie, kde sa spája tyrkysové more, pláže s bielym pieskom a historické uličky v mestách Alghero, Olbia či najväčšom Cagliari.

  Vychytenou časťou Sardínie je pobrežie Costa Smeralda, ktoré už na prvý pohľad svojou čistotou pláží a priezračným morom pripomína Karibik.


  La Cinta

  Na severovýchodnom pobreží Sardínie sa nachádza jedno z obľúbených letovísk San Teodoro. Najvyššiu návštevnosť má rušná pláž La Cinta s bielym pieskom a tyrkysovo sfarbenou vodou. Prostredie dotvára bohatá vegetácia. Ak budete ubytovaní v centre mesta, ľahko sa sem dostanete aj pešo. Za návštevu stojí aj piesočnatá pláž s dokonalo čistou vodou Cala Brandinchi.

  ,, Pláž La Cinta patří mezi ty nejlepší, které jsem kdy viděl. Nachází se severně od městečka San Teodoro a její bílý písek pokrývá břeh zátoky v délce přes tři kilometry. Její šíře se pohybuje mezi 50 až 100 metry a na západní straně ji od pevniny odděluje Laguna di San Teodoro, která je chráněným územím. Z pláže jsou zajímavé pohledy k západu a jihu, kde se táhne hřeben a k severu na již výše zmíněný ostrov Di Tavolara. Pohled na mořskou hladinu dává odpověď, proč se Sardinii říká " smaragdový ostrov". Již po prvních krocích po pláži je jasné, že se člověk musí zout. Chůze po písku na rozhraní vody a souše je příjemná. I když je dopoledne, pláž se postupně plní. Je zde několik míst s plavčíky a půjčovnou lehátek  (za den 15 euro). Čím se jde dále od parkoviště tím ubývá lidí a ke konci pláže je skoro prázdno. Severní část je vyhrazena padákům a je to zajímavá podívaná. Z pláže jsou výhledy na již zmíněný ostrov La Tavolara, který doslova přitahuje a k jihu na městečko a jeho okolí. Není možné odolat koupání, jdu od břehu a stále mám vodu jen po kolena. Větší hloubka začíná přibližně po 70 metrech od břehu a voda je stále průzračná.,,

  Sardínia: počasie a teplota mora

  Vďaka svojej polohe na úplnom juhu Európy má Sardínia príjemné teploty počas celého roka. Ak sa chcete vyhnúť hlavnej sezóne a užiť si teplé, no nie príliš horúce počasie, odporúčame mesiace apríl, september a október. Mimo hlavnú sezónu v novembri až marci sa teploty pohybujú priemerne od 11 °C do 22 °C.

  Najchladnejší mesiac je január a najviac zrážok padne v novembri. Naopak, najhorúcejšie mesiace sú júl a august, kedy vrcholí na ostrove hlavná dovolenková sezóna.

  Teplota mora začína stúpať približne od mája, kedy prekročí 20 °C. Najteplejšie more je v mesiacoch júl a august. Priemerná teplo sa šplhá na 27 °C.

  Dĺžka letu na Sardíniu

  Dovolenkári najčastejšie lietajú na 3 letiská, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach ostrova.

  Na severovýchode ostrova letí letisko Olbia a dĺžka letu zo Slovenska trvá priemerne 1:20 hod. Severozápad krajiny je spojený so svetom vďaka letisku v meste Alghero, kde trvá cesta 1:30 hod.

  V najväčšom meste Sardínie Cagliari leží ďalšie letisko, kde prilietajú cestujúci, ktorí smerujú na južné pobrežie ostrova.

  Pláže

  Krása pláží na Sardínii sa nedá poprieť. Mnohé z nich sú ťažšie prístupné a pokojne sa môže stať, že ju budete mať sami pre seba. Ďalšie sa zasa ukrývajú pod vysokými útesmi, sú lemované bielym pieskom a azúrovou vodou.

  (zdroj: www.pixabay.com)

  Najdlhšou plážou ostrova je Spiaggia di Poetto, ktorá sa tiahne v dĺžke 10 kilometrov pri meste Cagliari na juhu. V tejto časti ostrova sa nachádza Capo Carbonara s menšími plážami, ukrytými v zátokách.

  Capo Carbonara (zdroj: https://www.flickr.com/photos/leticiagrubhofer/)

  V blízkosti Olbie sa nachádza letovisko San Teodoro s obľúbenou plážou La Cinta. V tejto oblasti leží menšia pláž Cala Brandinchi s neuveriteľne čistým morom a bielym pieskom.

  Pláž Spiaggia Maria Pia leží neďaleko mesta Alghero. Je dlhá 1,2 kilometra a vďaka postupnému vstupu do mora dovolenkujú v jej okolí najmä rodiny s malými deťmi. Iným variantom pre rodiny je záliv Golfo Aranci, ktorý je pokojnejšou alternatívou Costa Smeralda.

  Spiaggia Maria Pia (zdroj: https://www.flickr.com/photos/21258117@N07/)

  Spiaggia del Principe je najznámejšou plážou pobrežia Costa Smeralda na severe Sardínie. Nádherné pláže ukrýva aj národný park La Maddalena Archipelagio, kde je roztrúsených niekoľko desiatok malých ostrovov. Zaujímavou plážou je Spiaggia Rosa, ktorej piesok je zmiešaný s malými úlomkami koralov a dostáva tak ružový farebný nádych. Okrem nej stoja za návštevu pláže Cala Coticcio, Spiaggia di Cala Corsara, Cavalieri.

  Čo vidieť a robiť na Sardínii

  Oddych nie je to jediné, čo dovolenkárov na Sardíniu láka. Krásna príroda, vysoké útesy a typické úzke uličky pozývajú na ďalšie spoznávanie zákutí ostrova.

  Alghero a okolie

  (zdroj: https://www.flickr.com/photos/14183788@N00/)

  Vďaka svojej polohe bolo Alghero v minulosti ovplyvnené katalánskou kultúrou, ktorá zanechala svoje stopy najmä v miestnej kuchyni. Odporúčame ochutnať najmä čerstvé morské plody.

  V centre mesta nevynechajte katedrálu Cattedrale di Santa Maria zo 16. storočia. Historické centrum je opevnené zachovalými hradbami, ktoré boli postavené začiatkom 12. storočia. Súčasťou ochrany mesta je pozorovacia veža Torre di San Giovanni zo 16. storočia.

  Milovníci lezenia si môžu vyskúšať ferátovú trasu Via Ferrata del Cabirol asi 20 km od Alghera. Celková dĺžka je 1 km. Výhľady na more pri lezení po útese stoja za to.

  Via Ferrata del Cabirol (zdroj: https://www.flickr.com/photos/arianta/)

  Druhou obľúbenou atrakciou mimo mesta Alghero je návšteva pravekej jaskyne Grotta di Nettuno.

  Olbia a okolie

  Najznámejšou pamiatkou mesta je Bazilika San Simplicio, ktorá bola postavená na konci 11. storočia. Ako sa mesto začalo rozrastať, stavby pribúdali okolo baziliky a obkolesili ju tak, že tvorí centrum mesta.

  Olbia je východiskový bod pre dovolenkárov smerujúcich na pobrežie Costa Smeralda. Jeho najznámejším letoviskom je Porto Cervo, kde môžete pri troche šťastia stretnúť aj svetové celebrity.

  Porto Cervo (zdroj: https://www.flickr.com/photos/scris/)

  Z dediny Palau smerujú lode na ostrovy v národnom parku La Maddalena Archipelago. Ak neradi ostávate dlho na jednom mieste, máme dobrú správu. Medzi jednotlivými ostrovami premávajú lode, preto ich môžete počas dovolenky navštíviť viac.

  (zdroj: Sophie Sollman, unsplash.com)

  Cagliari

  Ulice Cagliari (zdroj: Roman Kraft, unsplash.com)

  Najväčšie mesto ostrova tvorí niekoľko historických štvrtí. Najväčšou z nich je Il Castello na miernom kopci. V nej leží najväčšia katedrála mesta Duomo, ktorá je sídlom arcibiskupa.

  Veža Torre dell' Elefante sa spolu s ďalšou vežou Torre di San Pancrazio považujú za vstupnú bránu do štvrte. Za malý poplatok môžete vystúpať na jej vrchol a pozrieť si výhľad na celé mesto.

  Ďalšou veľkou historickou štvrťou je Marina, ktorá bola domovom pre ľudí pracujúcich v prístave. Nachádza sa tu niekoľko kostolov, múzeá, mestský archív. Štvrť je vďaka reštaruáciám, kaviarňam a malým obchodíkom veľmi živá.

  Ak chcete zažiť niečo lokálne, vyberte sa na trh San Benedetto, ktorý je najväčším krytým trhom v Európe. Zážitok z trhu je už len samotná atmosféra, kde predavači čerstvé produkty a prekrykujú sa s kupujúcimi, ktorí sa snažia získať ten najlepší úlovok.


  Čítajte viac: https://cestovanie.sme.sk/c/20777768/prakticky-sprievodca-na-sardiniu.html#ixzz5vwbaBJnp