en-šalvia

24/09/2018

Šalvia muškátová je dvojročná alebo viacročná rastlina, ktorá dorastá do výšky dvoch metrov. Šalvia je známa svojou schopnosťou uľahčiť menštruačný cyklus a pomáha vyrovnávať hormóny. Hlavnou zložkou šalvie je linalyl acetate, zo skupiny esterov, ktorý z nej robí jeden z najuvoľňujúcejších, upokojujúcich a balancujúcich esenciálnych olejov. V stredoveku dostala šalvia prezývku "jasné oči", pre svoj pozitívny vplyv na zrak, a a často sa používal na ženské problémy, tiež ako kloktadlo a na upokojenie drobných poranení kože. Je to olej, ktorý v tehotenstve používanie len veľmi opatrne, pretože môže vyvolať kontrakcie, samozrejme pri pôrode je to jeden z najlepších pomocníkov.

Vdychovanie šalvie môže upokojiť nervové napätie, zlepšiť náladu a vytvoriť pocit eufórie.

Použitie:

 • Na menštruačné potiaže, natrite tri až päť kvapiek na brucho.
 • Zmiešajte s harmančekom a kvapnite do vody do kúpeľa na kúpeľ, ktorý vás uvoľní od stresu. Naneste na chodidlá, alebo pulzné body na vyrovnanie hladiny hormónov.
 • Difúzujte, alebo naneste pred spaním na vankúš, pre výdatný spánok.
 • Na podporu zdravej pokožky hlavy a zdravé vlasy pridajte do šampóna alebo kondicionéra.
 • Zmiešajte s Frakcionivaným kokosovým olejom na masírovanie, upokojenie a omladenie pokožky.

Tipy od fanúšikov z facebooku:

"Použila som šalviu pri pôrode a na začatie tvorby mlieka. Mala som ho hneď na druhý deň po narodení dcérky! Bolo to úžasané!" -Sylvia McBride "

"Dala som si šalviu do šampónu a na chodidlá na noc. Šalvia je môj úplne najobľúbenejší olej. Moje telo je na pocit vyrovnanejšie a už nestrácam toľko vlasov pri sprchovaní."-Jaclyn Smith "

"Dávam si ju na brucho pri menštruačných kŕčoch a oni prestanú v rámci niekoľkých minút!"-Amanda Deeter Freeston

"Dávam si ju na členky, chodidlá a ponad srdce pri návaloch tepla. Tiež na pulzné body (zápästia, zátylok) na upokojenie počas dňa. Milujem šalviu!" -Renee Frensko "


Šalvia

Je známa kvôli svojim vlastnostiam pozdvihovať a zlepšovať náladu. Šalviu lúčnu tiež používali ženy na upokojenie svojho každomesačného nepohodlia spojeného s menštruačným cyklom. Známy vedec Robert Tisserand skúmal Šalviu kvôli jej vlastnostiam vylepšujúcim náladu počas masáže. Použitie aromatické, masážne, vnútorné.

Šalvia lúčna - Clary Sage - Salvia sclarea

Je známa kvôli svojim vlastnostiam pozdvihovať a zlepšovať náladu. Šalviu lúčnu tiež používali ženy na upokojenie svojho každomesačného nepohodlia spojeného s menštruačným cyklom. Známy vedec Robert Tisserand skúmal Šalviu kvôli jej vlastnostiam vylepšujúcim náladu počas masáže. Použitie aromatické, masážne, vnútorné. Silica má dezinfekčné, utišujúce účinky pre ktoré sa pridáva do zubných pást a ústnych vôd. Pomáha pri nočnom potení a pomáha pri pracovnej preťaženosti a nervozite. Taktiež sa využíva pri ťažkostiach v klimaktériu (potenie, návaly horúčav, migréna), pri silnej menštruácii na podporenie pružnosti maternice. Šalvia lúčna je obľúbená obzvlášť medzi ženami, pretože v minulosti bola veľmi účinná pri riešení ženských problémov (pred- menštruačný syndróm, menštruačné kŕče a menopauza), ale aj vďaka tomu, že pre mnohé bola efektívna pri riešení depresií, manažovania nálad, stimulujúca a tiež ako afrodiziakum.

Pri problémoch:

 • Kríza stredného veku
 • Svalové kŕče
 • Neplodnosť
 • Impotencia
 • Akné
 • Lupiny
 • Vypadávanie vlasov
 • Vrásky
 • Menopauza
 • Dávivý kašeľ
 • Migrény / bolesti hlavy
Typické aplikácie:
Aromatický
-Aplikujte pár kvapiek esenciálneho oleja do dlaní, rozotrením v dlaniach vdychujte (inhalujte), pomáha pri pracovnej preťaženosti a nervozite, depresii.

Na telo - Horúce obklady z esenciálneho oleja Šalvie sú veľmi upokojujúce.

Vnútorne - Šalvia má silný antibakteriálny účinok, osvedčený pri všetkých chorobách ústnej dutiny a hrdla, výborne sa uplatňuje pri západe ďasien a paradentóze. Pravidelným potieraním si zubov listami šalvie docielime vybielenie zubov.

Opatrenia:

Inhaláciu zvážte, lebo Šalvia je veľmi aromatická.
Ak Vás oleje zaujali a chceli by ste sa o nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať ich alebo niektorý z nich kúpiť, neváhajte ma kontaktovať  e-mailom
cesta.way@gmail.com

Popis produktu

Je známa kvôli svojim vlastnostiam pozdvihovať a zlepšovať náladu, šalviu lúčnu tiež používali ženy na upokojenie svojho každomesačného nepohodlia spojeného s menštruačným cyklom*. Skúmal ju aj známy vedec Robert Tisserand kvôli jej vlastnostiam vylepšujúcim náladu počas masáže. Na aromatické, masážne a vnútorné použitie.

Clary Sage - Essential Oil 15ml (30420005) cena: 49,60

zdroj : zdroj:https://esencialneoleje.sk/na-muske-salvia-muskatova-clary-sage/