en-karneol vajíčko

29/11/2022

сердолик  ,,Srdce i dušu otvor pre LÁSKU"

Karneol je oranžovo-červeným kameňom, ktorému farbu dodáva železo nachádzajúce sa v jeho štruktúre. Jeho názov pochádza z latinského slova "carne", čo v preklade znamená mäso.

Karneol poznali už v starovekom Egypte. Práve tu ľudia verili, že ide o kameň, ktorý svojmu nositeľovi prinesie vitalitu. Karneol sa tiež v Egypte považoval za kameň vzkriesenie a preto sa dával do hrobiek mŕtvych. V stredoveku používali ľudia karneol na ochranu pred bleskami, nočnými morami a tiež sa ním bránili proti čítanie myšlienok. Dnes sa stále verí, že karneol v snoch znamená prichádzajúce problém. Je tiež ideálnym darčekom k 17. výročiu svadby.

Účinky na duši

Karneol je veľmi mocným kameňom, ktorý dokáže posunúť život človeka smerom k jeho pravej podstate. Pomáha mu nájsť vlastnú životnú cestu. Otvára nové dvere a pomáha naplniť ľudské sny. Je to kameň motivácie a odvahy. Dodáva človeku vitalitu a stimuluje jeho kreativitu. Napomáha mu robiť pozitívne životné rozhodnutie a dodáva vieru vo vlastnú osobu.Rovnako sa verí, že karneol dokáže pomôcť ľuďom, ktorý sa cíti zneužívaní. Ochrániť dokáže aj závisťou, hnevu a neopodstatneného odporu okolia. Veľmi účinne znižuje negatívne postoje a celkovo prináša vnútorný pokoj. Verí sa tiež, že dokáže premeniť negatívnu energiu na pozitívnu. Učí človeka milovať vlastný život a seba samého.Karneol tiež pomáha človeku pochopiť vlastnú osobu a svoju vlastnú cenu. Veľmi vhodní je pre ľudí, ktorí sa cítia vo svojom živote zaseknutie a chcú to zmeniť.Karneol tiež zvyšuje analytické schopnosti človeka a zlepšuje jeho vnímavosť. Podporuje koncentráciu a znižuje psychickú pomalé reakcie, ktorá býva spôsobená stresom alebo nadmernou únavou. Vie sa tiež, že karneol dokáže pomôcť prekonať strach z verejného vystupovania a rovnako pomáha uspieť v kariére.

Účinky na telo

Karneol sa už mnoho storočí považuje za kameň plodnosti a sexuality. Zvyšuje plodnosť a podporuje zdravý sexuálny apetít. Veľmi účinný je aj pri bolestiach podbruška a to najmä počas menštruácie, bolestivé ovulácie, ale aj v tehotenstve. V takom prípade sa odporúča karneol položiť na 20 minút na lonovej kosti, pod pupok.Karneol pomáha tiež pri bolestiach dolného chrbta a pri bolestiach kĺbov pri artritíde a reumatizme. Účinne tiež odstraňuje bolesť nervov. Zrýchľuje hojenie kostí a väzov po úrazoch a operáciách. Karneol všeobecne dodáva energiu a pomáha tiež bojovať s depresiou. Zvyšuje apetít a zlepšuje vstrebávanie živín, minerálov a vitamínov. Harmonizuje funkciu celého tráviaceho systému, žlčníka a pankreasu. Zvyšuje prekrvenie všetkých vnútorných orgánov, čím im dáva predpoklad pre správnu funkciu.Karneol dokáže tiež pomôcť každému, kto má problém s obličkami alebo obličkovými kameňmi. Jeho silu ocenia aj ľudia, trpiaci alergiami a bronchiálnou astmou.Karneol má tiež dokázané účinky na krv, ktorú čistí a otepľuje. Taktiež pomáha vytvárať nové červené krvinky, čo možno využiť najmä pri liečbe krvácania.

Čistenie a nabíjanie

Na to, aby si karneol zachoval všetky svoje schopnosti, sa musia pravidelne čistiť a nabíjať. Starostlivosť o karneol je pomerne jednoduchá. Raz za dva týždne treba kameň podržať pár minút pod vlažnou tečúcou vodou. Následne sa karneol osuší jemnou handričkou.Na jeho nabíjanie sa odporúča využiť slnečné svetlo. Kameň sa jednoducho umiestni na niekoľko hodín na slnečné miesto a následne je pripravený na použitie.

zdroj:https://www.feng-suej-esoterika.cz/obchod/karneol-kamen