en-Hormonálna jóga v Banskej Bystrici

22/12/2019

13.6.2020

Miesto: Banská Bysrica 

od 10,00 do  17,00 - obedňajšia prestávka 13,00 - 14,00

Cena: 100 €

Srdečne Vás pozývame na prepracovaný a úspešný kurz hormonálnej jogovej terapie pre ženy podľa Dinah Rodrigues, vedený skúsenou, certifikovanou lektorkou Mirunkou Hazuchovou, ktorá účinne uplatňuje túto novú, dynamickú formu jogovej terapie, ktorá pomáha harmonizovať hormonálny systém prirodzenou cestou. Podporuje plodnosť, pomáha posilniť imunitu, omladzovať telo a vedie ženu k optimálnemu zdraviu.Počas víkendu sa zoznámite s ucelenou a do detailu prepracovanou zostavou 21 cvikov, ktorá pomáha ženám riešiť problémy s hormonálnou nerovnováhou.
Dynamická zostava asán je doplnená o intenzívne dychové techniky. Je to zostava dynamická, zložená z cvikov stimulujúcich žliazy s vnútornou sekréciou a rehabilitačných cvikov, ktoré sú zamerané na odstránenie blokov v oblasti celého pohybového aparátu. Zostava pôsobí na všetkých úrovniach: fyzickej, emočnej, mentálnej a duchovnej. Jej súčasťou je aj harmonizácia energie a čakier, ktorá má psychosomatické účinky, pomáha teda odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky.
Počas kurzu sa naučíte celú zostavu, ktorú si môžete ďalej cvičiť doma podľa materiálov, ktoré dostanete na začiatku. Zostava je veľmi jednoduchá a mimoriadne účinná. Nevyžaduje žiadne predchádzajúce skúsenosti s jogou.

Pre koho je seminár určený?

- ženy od 35 rokov ako prevencia znižovania hormónov
- ženy trpiace predčasnou menopauzou a ženy v menopauze, ktoré trápia návaly tepla, podráždenosť, zmeny váhy, zmeny nálad, nespavosť a depresie
- ženy a dievčatá s PMS (predmenštruačný syndróm), ktoré trápi podráždenosť, precitlivenosť, bolesti prsníkov, neprimeraná chuť do jedla
- ženy a dievčatá s bolestivou, príliš silnou a nepravidelnou menštruáciou
- ženy, ktoré sa snažia otehotnieť
- ženy s polycystickými vaječníkmi
- ženy s myómami a polypmi a s tým spojeným nadmerným ochlpením a akné
- ženy s nedostatočnou činnosťou štítnej žľazy
- ženy s nízkym libidom a vypadávaním vlasov
- ženy s karpálnym tunelom a osteoporózou
a ďalších potiaží spôsobené hormonálnou nerovnováhou.

HJ celkove podporuje plodnosť, pomáha posilovať imunitu a omladzovať telo.
HJ je jógová terapeutická metóda, ktorá pomáha harmonizovať hormonálny systém.
Autorkou tejto terapeutické metódy je Dinah Rodrigues. Dinah pochádza z Brazílie. Zostava HARMONIZUJE HORMONÁLNY SYSTÉM! Vede ženy k optimálnemu zdraviu, teda i optimálnym hladinám hormónov.
Zostava HJT je účinná ako celok, nemalo by sa meniť poradie cvikov, ani by sa nemali jednotlivé cviky robiť samostatne.
Učenie zostavy prebieha formou mesačného kurzu, kde sa učí zostava postupne. Vždy je nutné nájsť si lektorku, ktorá absolvovala pre lektorky priamo u Dinah Rodrigues, ktorá je JEDINOU školiteľkou lektorov Hormonálnej jógovej terapie pre ženy na svete.

Je dôležité, aby ste absolvovali celý seminár. Nič vám tak neunikne a budete vidieť nadväznosť medzi jednotlivými časťami seminára.

Pri prihlásení sa na kurz je potrebné vyplniť DOTAZNÍK, ktorý dostanete na začiatku kurzu. Je dôležitý pri posúdení vhodnosti cvičenia v súvislosti s vašim zdravím.

Program kurzu:

  • 4 dvojhodinové lekcie
  • lekcie prebiehajú vždy raz za týždeň,
  • úvodnú lekciu začíname krátkou prednáškou, po prednáške nasleduje praktická výučba,
  • naučíme dýchacie techniky, vizualizácie a zostavu, ktorú môžete cvičiť samé a zároveň obdržíte vypracované materiály k samostatnému cvičeniu doma,
  • na každé lekcii sa naučíme časť zostavy a niekoľko cvikov proti stresu, na ďalších lekciách znovu všetko zopakujeme, už po prvej lekcii môžu cvičenci cvičiť doma,
  • posledná lekcia je opakovacia.

Čo so sebou?

Deku, pero, čaj alebo vodu a pohodlné oblečenie na cvičenie (tepláky, tričko, ponožky).

Zabezpečiť si miesto a prihlásiť sa môžete na emaile: hormonalna.joga@gmail.com

POČET MIEST OBMEDZENÝ