en-HORMONÁLNA JÓGA a jóga pre ženy na ostrove večnej jari TENERIFE august 2022

03/09/2022

4.-11.augusta  2022                        

TENERIFE  Puerto de Santiago

Hľadá sama seba?

Chceš rozvinúť svoju ženskosť?

Potrebuješ úplne vypnúť od reality a nanovo sa naštartovať?

Poďte s nami na zážitkový týždeň na ostrov večnej Jari - Tenerife.
Tento ženský zážitkový oddych je na precítenie radosti srdca, zastavenia sa, načerpania novej životnej sily, na oddych od myslenia ale zároveň práca na sebe. Je určený pre zamestnané, vyťažené ženy, ktoré chcú a potrebujú vypnúť, oddýchnuť si, cítiť sa veľmi žensky:) 

PROGRAM:
- ranné cvičenie hormonálnej jógy
- meditácia pri oceáne,
- podvečer jóga pre ženy s tancom, meditáciami - ESENCIA ŽENY
- prechádzky po okolí,
- oddych na čiernej pláži,
- výlet loďou za delfínmi
- výlet do okolia - vesnička Masca
- poobedný oddych.

Celý týždeň bude v duchu ŽENY. Starostlivosť o telesnú stránku ako aj duševnú stránku, prepojenie tela a duše, uvoľnenie sa do svojej ženskej energie, splynúť s ňou a byť prúdom života, ako vo vnútri, tak aj vonku.
Budeme vnímať svoju energiu, prítomný okamžik i ľahkosť bytia.Po tisíce rokov sa ženy schádzali, aby si odovzdávali ženskú múdrosť, aby sa učili o ženskej sile, o posvätnosti ženského tela a jeho cyklov. Aby v "ženskom klane" našli svoje korene, z ktorých môžu ako ženy rásť, kvitnúť a prinášať plody do svojho spoločenstva.

* Hormonálna jógová terapia nám pomôže uvedomiť si telo z fyzickej stránky, telo zvláčnie a vzpružnie. Záverečná meditácia zharmonizuje telo zvnútra.

* Jóga pre ženy - ESENCIA ŽENY - Ti umožní prijať Tvoju ženskú intuíciu a silu, objavíte vlastné kúzlo. Aktivuje energiu panvového dna a cez srdce ju rozvádza do celého tela. Harmonizuje hormonálny systém ozdravuje a spevňuje panvové dno. Podporuje ženskosť, sebaúctu, láskavosť, vonkajšiu a vnútornú ženskú krásu. Vychádzajúce zo starodávnej indickej tradície.

* Tantrické jemné sebapoznávacie techniky NO MIND, ženské asány - mohendžodáro
relaxačné a dýchacie techniky, vedomá práca s telom, spontánny tanec a uvoľňovacie techniky,

* Ženské archetypy, 

* Aktívne OSHO meditácie a meditácie od Ma ananda Sarita,Máš svoj čas pre seba, len pre seba a sebarozvoj.

Po tisíce rokov sa ženy schádzali, aby si odovzdávali ženskú múdrosť, aby sa učili o ženskej sile, o posvätnosti ženského tela a jeho cyklov. Aby v "ženskom klane" našli svoje korene, z ktorých môžu ako ženy rásť, kvitnúť a prinášať plody do svojho spoločenstva.

Hormonálna jógová terapia je dynamická zostava asán, doplnená o intenzívne dychové techniky. Zostava je zložená z cvikov stimulujúcich žliazy s vnútornou sekréciou a rehabilitačných cvikov, ktoré sú zamerané na odstránenie blokov v oblasti celého pohybového aparátu. Zostava pôsobí na všetkých úrovniach: fyzickej, emočnej, mentálnej a duchovnej. Jej súčasťou je aj harmonizácia energie a čakier, ktorá má psychosomatické účinky, pomáha teda odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky.

Jóga pre ženy - Mohendžodáro Ti umožní prijať Tvoju ženskú intuíciu a silu, objavíte vlastné kúzlo. Aktivuje energiu panvového dna a cez srdce ju rozvádza do celého tela. Harmonizuje hormonálny systém ozdravuje a spevňuje panvové dno. Podporuje ženskosť, sebaúctu, láskavosť, vonkajšiu a vnútornú ženskú krásu. Je to tajomné cvičenie na posilnenie panvovej dynamiky vychádzajúce zo starodávnej indickej tradície.

Zdravotné hľadisko

Intenzívne prekrvenie oblasti malej panvy (maternice, vaječníkov, močového mechúra a celej vagíny) a panvového dna, prevenciu vzniku myómov a cýst v oblasti vaječníkov a maternice, opakovaných zápalov alebo výtokov z pošvy, nárast libida a pomoc pri otehotnení, spevnenie a vzpruženie steny vagíny, odstránenie problémov s nežiadúcim únikom moču, aktivitu žliaz s vnútorným vylučovaním a tým zvýšenie produkciie estrogénov, mladistvý vzhľad a zdravie.

Bezpečie

Bezpečný kruh, dôveru, prijatie a slobodu vyjadriť sa, vzájomné zdieľanie a prepojenie. Ženský kruh je priestorom, ktorý máš sama pre seba, pre svoj dych. Je priestor pre vlastné spoznávanie a zdieľania v bezpečnom kruhu iných žien.

Ženský kruh je miesto, ktoré podporuje tvoju ženskosť, jemnosť ale aj silu, tvoju jedinečnosť a krásu. Pomáha lieči vzťahy medzi ženami spája ťa so svojimi ženskými kvalitami ako je citlivosť, hĺbka, emócie. V kruhu žien sa môžeš uvoľniť a byť naozaj sama sebou, dotknúť sa aspektu bohyne, ktorá žije v každej žene.

Nájdeš v sebe hravosť malého šťastného dievčatka, nájdeš v sebe ženu krásku, divošku, múdru ženu, milenku, ženu, ktorá vie narábať s emóciami. Budeš tancovať pre seba, spájať sa s matkou zemou, pracovať s dynamikou panvového dna (PD), spevňovať PD, meditovať, relaxovať.

Po tisíce rokov sa ženy schádzali, aby si odovzdávali ženskú múdrosť, aby sa učili o ženskej sile, o posvätnosti ženského tela a jeho cyklov. Aby v "ženskom klane" našli svoje korene, z ktorých môžu ako ženy rásť, kvitnúť a prinášať plody do svojho spoločenstva.

cena, strava, ubytovanie

Sprevádza Vás budú:

lektorka HJT a Mohendžodára Mirunka Hazuchová tel. 0948 259 175, hormonalna.joga@gmail.com

lektorka Mohenžodára a Tantra Essence Katarína Krajčovičová Šajbanová

Je v našom záujme, aby sa ženy na kurze cítili uvoľnene a bezpečne. Usilujeme sa vytvoriť bezpečné prostredie pre duchovnú prácu žien v skupine a priestor pre prehĺbenie vzájomnej dôvery a vzťahov.

Mirunka a Katka

Uzávierka do naplnenia kapacity.

Cena zahŕňa: 7-dňový pobyt, 7 x ubytovanie v apartmáne + kurzovné.

Cena 589,-  

V tejto sume nie je zahrnutá  strava, letenka, transfery, výlet za delfínmi  a  cestovné poistenie.

Kto má záujem prosím, kontaktujte nás čo najskôr, kvôli letenke.

Letí sa z Viedne spoločnosťou Ryanair alebo Wizzair cena letenky tam aj naspäť sa pohybuje okolo 300 - 400.

Tenerife

Tenerife

Najväčší z Kanárskych ostrovov TENERIFE sa pýši prezývkou Ostrov večnej jari a to vďaka svojmu výnimočne počasiu. Na Tenerife si môžete užívať príjemné teplo počas celého roka.

Najzelenší ostrov „Kanárov“ ponúka:

Jedno z najlepších miest na pozorovanie hviezd, je v blízkosti  rovníka.  Je tu nízka úroveň znečistenia a to urobilo z Tenerife jedno veľké prírodné planetárium. Hviezdy tu uvidíte najlepšie z vrcholov Národného parku Teide. Uvidieť možno až 83 z celkovo uznaných 88 súhvezdí!                                                           

Exotický podmorský život

Tenerife má skvelé akvárium Loro Parque. Namiesto návštevy akvária sa radšej vyberte pozdraviť veľryby či delfíny v ich prirodzenom prostrední. Z prístavu Puerto Colón na juhu ostrova za nimi vyrážajú každý deň lodné exkurzie. To, že neuvidíte žiadnu veľrybu, je veľmi nepravdepodobné. 😊

Národný park Teide

Národný park Teide v ničom nezaostáva za veľkoleposťou tých v Patagónii. Ročne ho navštívia vyše tri milióny návštevníkov. Jeho ústrednou časťou je sopka Teide, ktorá dosahuje úžasných 3718 metrov nad morom, a hrdí sa titulom najvyššie položeného vrcholu Španielska. Mimochodom, sopka je stále aktívna. Posledná erupcia prebehla v roku 1909, čo v geologickom časopriestore znamená – tu a včera. Výstup na sopku a následne pozorovanie hviezd je zážitkom na celý život.

Tradičná španielska kuchyňa tak trošku inak

Ak máte radi španielsku kuchyňu, tak Tenerife vám ukáže jej mimoriadne chutné vlastné vylepšenia. Však africké pobrežie je bližšie ako brehy Pyrenejského polostrova a vplyv Afriky sa nezaprie. Veľmi obľúbeným jedlom sú tu najmä papas arrugadas, v preklade „vráskaté zemiaky”, čo sú varené zemiaky s pikantnou paprikovou omáčkou. Zemiaky sa jedia často s králikom alebo rybami. Keďže k výbornému jedlu patrí ešte lepšie pitie, návštevníci radi ochutnajú aj sangriu, pivo Dorada a tradičné vína. Niektoré z vín budú mať dokonca sopečný pôvod.

Slnečné počasie ako je rok dlhý

Hoci tu sem-tam spŕchne, na Tenerife je v zásade slnečné počasie takmer vždy. Teploty sú mimoriadne príjemné aj v zime. Tenerife, to je krásne počasie počas celého roka s veľkým množstvom slnečných dní a malým množstvom zrážok. Dovolenku na ostrove môžete tráviť v ktoromkoľvek mesiaci. V letných i zimných mesiacoch sa teploty pohybujú v rozpätí 20 - 30ºC.Tenerife je známe svojou priaznivou klímou s veľmi suchými a pomerne horúcimi letami a miernymi zimami, kedy sa vyskytujú zrážky. Rozdielne počasie pozorovať medzi severnou a južnou časťou ostrova. Sever ovplyvnený pohorím je bohatší na zrážky a aj zelenší. Juh je teplejší, suchý a ponúka viac slnečných dní. Počasie ovplyvňujú neustále vanúce pasáty. V letných mesiacoch prinášajú osviežujúci vzduch, vďaka ktorému nehrozia neznesiteľné horúčavy a naopak v zimných mesiacoch prinášajú teplý vzduch.  Akýkoľvek mesiac je jednoducho dobrým mesiacom na návštevu Ostrova večnej jari.

 Unikátne pláže

Pláže sú hlavným dôvodom, prečo ľudia cestujú na Tenerife a Tenerife má pláže skutočne výnimočné. Niektoré majú čiernu sopečnú farbu, a to najmä na severe ostrova (El Socorro, El Bollullo, La Arena alebo La Garañona). Iné zas boli vytvorené ľuďmi, ktorí sem priviezli zlatistý piesok Sahary (Las Teresitas). V turistických oblastiach (Los Cristianos, Playa de las Américas a Costa Adeje) zas prevláda piesok v svetlejších odtieňoch. Pláže sú veľmi čisté a ich ponuka široká. Povedané v dovolenkovom jazyku – počas každého dňa vášho pobytu si môžete rozložiť uterák na nejakej inej pláži. Čo viac treba ku šťastiu?

Kedy ísť na Tenerife

Po celý rok sa dá na Tenerife nájsť oblasť, kde sa dá stráviť príjemná slnečná dovolenka. Hlavná sezóna prakticky neexistuje, no keby sme chceli hovoriť o vrchole sezóny, tá začína v decembri a končí vo februári. Menej turistov a veľmi dobré podmienky sú aj v období november – december a marec – apríl.