en-Hormon yoga v Chorvátsku

15/01/2019

Od 5.7.2019 do 13.7.2019

Poďte spolu s nami "ochutnať" atmosféru Makarskej riviéry a zažiť 8 dní aktívneho oddychu pri mori


  • hormon yoga therapy
  • joga
  • omladzujúce cvičenie KAJAKALPA
  • hovorové meditácie
  • dovolenkovanie

Program:

Jóga Ťa bude sprevádzať počas celého pobytu, hormon yoga, joga, KAJAKALPA ,  hovorové meditácie a dychové techniky.

Plávanie, slnenie, počúvanie morských vĺn pri jóge, prechádzky, celkové uvoľnenie a splynutie so sebou, s telom a dychom, oddych a radooosť.  DOVOLENKOVANIE

Yoga retreat je určený pre zamestnané ženy, ženy - matky a ženy, ktoré chcú aktívny oddych a spoznávať nové miesta. Tento aktívny a zároveň oddychový týždeň v Chorvátsku je o precítení tela, dychu, radosti, zastavení sa, načerpaní novej životnej sily, o oddychu od myslenia, o uvoľnení sa.

Hormonálna jóga podľa D. Rodriguez  Naučíme sa zostavu, ktorá je vedomou prácou s endokrinnými žľazami, s našimi energetickými centrami a relaxačná jóganidrá (jógový spánok), ktorá má psychosomatické účinky - pomáha odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky. Popis zostavy dostanete aj na domáce cvičenie. Hormonálna joga prezentuje novú dynamickú formu jogovej terapie, ktorej hlavným zámerom je prirodzenou cestou reaktivovať hormonálnu produkciu vlastných žliaz. Je to ucelená a do detailu prepracovaná zostava 21 cvikov, ktorá pomáha ženám riešiť problémy s hormonálnou nerovnováhou. Jedná sa o zostavu jógových cvikov, ktoré sú doplnené o intenzívne dychové techniky. Je to zostava dynamická, zložená z cvikov stimulujúcich žliaz s vnútornou sekréciou a rehabilitačných cvikov, ktoré sú zamerané na odstránenie blokov v oblasti celého pohybového aparátu. Cviky zostavy sú veľmi jednoduché a môžu ich cvičiť aj ženy, ktoré nemajú žiadne skúsenosti s jógou.

Joga

V joge si hlavne dokonale ponaťahujete celé telo. Natiahnutie zvyšuje pohyblivosť, pružnosť a odstraňuje stuhnutosť celého tela. Bezprostredným výsledkom je dobrý pocit, ktorý je však ťažké definovať slovami. Jednoducho sa vo svojom tele budte cítiť ako doma, príjemne, ľahko euforicky. Okamžite pocítite viac energie. Naťahovacie cvičenia slúžia na to, aby svaly a tkanivá zostali elastické a vláčne. Svaly sa dokonca vďaka preťahovaniu posilňujú, čo je relatívne nový poznatok. Ešte donedávna sa predpokladalo, že naťahovaním určitého svalu dochádza len k zvýšeniu jeho pružnosti. Dnes sa však už vie, že nastávajú zmeny aj v spojivovom tkanive, ktoré sval obklopuje. Tieto zmeny potom vedú k priamemu posilneniu svalu. Rovnako vám poďakujú kĺby. Vďaka pravidelnému cvičeniu sa zachová, alebo dokonca rozšíri ich pohyblivosť. Problémy s kĺbami pritom dnes nie sú len typickým neduhom staršieho veku, ale trápia už aj stredné generácie. Môže za to hlavne nedostatok pohybu.

Kajakalpa starodávne omladzovanie cvičenie. Posilňuje a stimuluje nielen energetický systém, ale aj systém endokrinných žliaz - tým dochádza k zvýšenej produkcii jednotlivých hormónov. Keď je oslabená jedna žľaza, odčerpáva energiu z ostatných. Kajakalpa  pôsobí, aby sa navzájom stimulovali a aby zachovali celkovú rovnováhu. Hormóny sú uvoľňované priamo do krvi a ovplyvňujú tak celé telo.  Keď jednotlivé žľazy produkujú hormóny optimálnou rýchlosťou a v dokonalej rovnováhe s ostatnými, telo nestarne. Cieľom cvičenia je vyrovnanie a stimulácia čakier (endokrinných žliaz). Kajakalpa na prvý pohľad pripomína známej cvičenie "Päť Tibeťanov", líšia sa kvalitou prevedenia jednotlivých cvikov, a tým kvalitou a hĺbkou účinku a celkovým energetickým efektom.


Dychové cvičenia slúži k priamemu ovládanie napätia. Uvedomte si napríklad, ako dýchate, keď sa ocitnete vo veľmi stresujúcej situácii. Dych sa zablokuje v hrudnom koši, dýchate krátko, plytko a prerývane, čo len tak tak dodáva pľúcam kyslík. Za extrémnych okolností sa dych môže takmer zastaviť. Pri takomto spôsobe dýchania kyslík neprúdi voľne do tela. To spôsobuje stres a tenziu, ktoré sa nahromadí v tele, bez toho aby ste ich ďalej spracovali a uvoľnili.

Cena zahŕňa: 8-dňový pobyt, 7x ubytovanie s polpenziou v hoteli, doprava luxusným klimatizovaným autobusom, kurzovné, poistenie insolventnosti CK, DPH.
Cena nezahŕňa: komplexné cestovné poistenie: 1,80€/ os./ deň,
Povinný príplatok pobytová taxa 12€/ osoba/

Cena: 558,-

Jogu budeme cvičiť priamo na pláži, prosím zoberte si so sebou vlastnú jogamatku a uterák/deku.

jógujeme s Mirunkou 

Makarska je najväčším mestom Makarskej riviéry, srdca Jadranu. Návštevníci tohto krásneho miesta sa tešia pohľadu na priezračné azúrové more, bohatú zeleň pobrežných oblastí a mohutné kamenné útesy štítov pohoria Biokovo. Vďaka svojmu upravenému okoliu a kvalitným i rôznorodým turistickým službám získalo mesto mnohé ocenenia. Makarska je vyhľadávanou turistickou destináciou nielen kvôli jedinečnému prostrediu, ale aj na základe širokej škály možností športu, oddychu, zábavy, bohatému kultúrnemu dedičstvu, či viacerým letným festivalom. Výhodou je aj blízkosť okolitých ostrov Brač, Hvar a Korčula, na ktoré sa môžete odtiaľ vybrať. Nezabudnuteľné sú aj preslávené krásne štrkové pláže.Poctite Makarsku svojou návštevou, odmení Vás svojou výnimočnou atmosférou.

Ubytovanie s polpenziou
Príjemná trojhviezdičková vila 
Popis:
Moderne vybavená vila sa nachádza 150 metrov od pláže a približne 600 metrov od centra obľúbeného a vyhľadávaného strediska, Makarska, ktorá ponúka všetko potrebné pre kvalitnú a nezabudnuteľnú dovolenku.
Vila ponúka ubytovanie v moderne vybavených klimatizovaných štúdiách, vhodných pre 2 - 4 os. V prípade stravovania je zabezpečená polpenzia v neďalekej vile poskytujúcej reštauračné služby.
Ubytovanie:
Š 1/2 - dvojlôžková izba spojená s plne vybaveným kuchynským kútom, kúpleňou (sprcha a WC), klimatizáciou, SAT TV, wifi a balkónom.
Š 1/2+1 - dvojlôžková izba s možnosťou jednej prístelky vo forme rozkladacieho gauča vhodného pre jednu dospelú osobu alebo dve deti do 12r. spojená s plne vybaveným kuchynským kútom, kúpelňou (sprcha a WC), klimatizáciou, SAT TV, wifi a balkónom.
A 1/4 - spálňa s manželskou postelou, samostatná obývacia izba s rozťahovacím gaučom pre 2 osoby, plne vybavený kuchynský kút, kúpeľňa (sprcha a WC), klimatizácia, SAT TV, wifi a balkón.
Strava:
Vlastné, resp. polpenzia - raňajky podávané formou bohatých bufetových stolov. K večeri, ktorá je výberom z 2 menu je tiež podávaný šalátový bufet.
Pláž:
Nádherná štrková pláž sa nachádza približne 150 metrov od vily a ponúka širokú škálu vodných športov. Na pláži je možnosť prenajať si ležadláa slnečníky za poplatok.