en-Cesta ženy - mohendžodáro

13/02/2019

Mohendžodáro pomáha ženám nájsť vnútorný pokoj, vyrovnanos odpútanie sa od bežných starostí a dokonca aj otehotnieť. Ja sama v kurzoch už mám pár žienok, ktoré sa tešia z bábätka alebo sú v očakávaní.

Čo sa vlastne deje?

Celý komplex cvičenia harmonizuje v prvom rade hormonálnu sústavu ženy. Častá porucha plodnosti je daná tým, že je v nerovnováhe hormonálny systém. A to zapríčiňuje samotná hypofýza, štítna žľaza, alebo vaječníky. Mohendžodáro vyrovná hladinu hormónov v krvi a vracia ju do rovnováhy. Pôsobí po krôčkoch, neudeje sa to hneď, zo dňa na deň, ale postupne. Je dôležité sa sebe a cvičeniam venovať počas celého roka. Mohendžodáro nie je rýchla cesta, ale dokáže pomôcť efektívne.

Veľakrát som sa stretla s tým, že žena nemá energiu v prvom a druhom energetickom centre, je zablokovaná v dráha nadobličiek a vaječníkov. Mohendžodáro aktivizuje obe tieto dráhy.  Vaječníky vedie k pravidelnej činnosti. Mohendžodáro pôsobí priamo na energiu vaječníkov, tým zvyšuje jej priechodnosť. Žena sa učí ako pracovať so svojou sexuálnou energiou a používať ju na liečenie. Nie je to rýchle, ale ak zotrváte vo svojom snažení výsledky sa dostavia a aj také nečakané a prekvapivé.

Kurz mohendžodára - tantra jóga alebo cesta nespútanej ženy
Tantrické cvičenia  totiž dokážu rozprúdiť stagnáciu energiu. Energia, ktorá stagnuje je príčinou chorôb, neplodnosti ale aj potratov. Stagnácia môže mať príčinu buď v telesnej rovine a to nejakú blokádu ako zápaly, polycystické vaječníky alebo na emočnej rovine ako ukrivdy, bolesti, zranenia, ktoré sa ženám ukladajú práve do panvy. Za následok to môže mať aj odkladanie materstva - ,,Najprv kariéra, potom dieťa".

Pôsobí na troch rovinách

Mohendžodáro je tak účinné, že pôsobí na týchto troch rovinách: telesnej, energetickej a emocionálnej. Počas kurzu žena ide do svojho vnútra, nestará sa o nikoho je tam len pre seba. Tanec jej dá slobodu a začína si uvedomovať svoju hravosť a lásku k sebe. Sama som si tým prešla, je to najkrajšia vec akú poznám, hlavne ten pocit, ten sa nedá opísať ....

Tantra jóga uzdravuje panvové dno.  Mohendžodáro naozaj lieči panvové orgány, panvové dno, vaječníky, kostrč. Postupne odbúra všetky bloky a aj spazmy. Uvoľní ho a dodá mu energiu. Správne postavenie kostrče, panvového dna je veľmi dôležité pre otehotnenie. Ja sama som bola na kraniosakrálnej terapii a pani, ktorá pracovala s mojím telo mi povedala, že tak v poriadku a zharmonizované panvové dno ešte vo svojej praxi nezažila.

Celé cvičenie, či kurz pôsobí na dušu ženy. Žena možno má duševné bloky, o ktorých ani nevie, že ich má, alebo čo len o nich tuší. Mohendžodáro pracuje s niekoľkými veľmi účinnými technikami, ako sú tanec, dynamika panvového dna a meditácia. Dynamická meditácia pôsobí ako detoxikačný prostriedok. Naše telo je veľmi znečistené rôznymi látkami, tie sa v nás usadzujú a pôsobia hlavne na reprodukčné orgány. Práve dynamická meditácia pomáha uvoľňovať nežiadúce látky z tela, tým že sa celé telo aktivizuje. Telo, myseľ a duša sa dokážu dobre uvoľňovať a sa cíti ľahké, zbavené strachov, zábran. Posilňujú vnútorný pokoj a vyrovnanosť.

Mohendžodáro je cesta ženy  pre ženu. Rozvíja vnútorne ženu, vracia ženu k ženským hodnotám, uzdravuje ženské hodnoty ako pohladenie, láskavé prijatie muža...

Týmto by som Vás chcela pozvať na spojenie sa so sebou v krásnom a bezpečnom prostredí Lovinky. Ak by ste potrebovali bližšie info. : cesta.nesputanej.zeny@gmail.com   tel.: 0948259175

prihlásenie sa: https://www.mirunka.sk/l/cesta-zeny-vnutorna-sila-zeny/