en-101 použití - levandula, citrón, mäta

24/09/2018

Balíček Úvod do esenciálnych olejov obsahuje audio CD a príručku a 5 ml fľaštičky dōTERRA Certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy Levanculu, Citrón a Mätu. Táto úžasná prezentačná krabička tiež obsahuje navrhované spôsoby použitia týchto olejov, čím poskytuje vašim záujemcom okamžité skúsenosti s výhodami esenciálnych olejov, ktoré dokážu zmeniť život.

Intro Kit - 1 pk (32180005)

Cena: €30,40

Navštivit eShop

Takže... kamarátka vás bombarduje neustálym kvákaním o týchto olejoch, ktorí môžete použiť na liečenie úplne všetkého a ukázala vám úvodný balíček, dala vám ho do rúk, povedala, vyskúšaj to a odbehla preč s chichotaním a hahotaním ... (Dobre, dúfam, že sa to nestalo presne takto, ale kvôli dramatickému efektu povedzme, že áno a váš život je divný excentrický seriál)

A teraz čo?

Čo s tými olejmi máte urobiť, keď prídete domov? Vaša kamarátka vám povedala, aby ste s nimi išli domov a pohrali sa s nimi, ale čo tým naozaj myslela?

To si ich mám namazať na celé telo, tancovať po celom dome a spievať z plných pľúc? (haha, mimochodom na toto by som sa veľmi rada pozrela). Pamätám si, že hovorila niečo o vode ..mám skutočne nakvapkať levandulu do vody? Nie vážne, čo mám s tými olejmi robiť?

No tak toto sme už vyčerpávajúco pokryli. Spomínam si, že keď som poprvýkrát počula o esenciálnych olejoch, povedala som , hej, moja babička mazala ten smradľavý čajovník na VŠETKY moje zdravotné problémy a ja som to neznášala natoľko, že som to volala "zvračajovník". Ten názov sa uchytil a celá moja rodina ho prevzala, neznášali sme ho a utekali sme od neho čo najďalej. Ale hovoríte, že existujú dobre voňajúce oleje? Dobre, super, ale čo sa s nimi dá robiť?

Najzákladnejšie oleje, ktoré môžeme používať sú Levandula, Citrón a Mäta. Tri základné oleje, ktoré môžu pomôcť s hromadou problémov.

Levandula je veľmi upokojujúca a protistresová. Výborný spôsob, ako sa dá použiť, je namazať ju večer na chodidlá a užiť si výdatný spánok..

Citrón čistí a osviežuje.Veľmi rada ho pijem každý deň vo vode, kde pridá troche chuti a má detoxikačné účinky.

Mäta tiež osviežuje a je vynikajúca proti bolestiam hlavy. Naneste si ju na spánky a čelo a užite si úľavu bez vedľajších účinkov.

Sú tri jednoduché spôsoby ako sa "pohrať" s olejmi. A tak keď som si robila srandu, že si ich máte namazať na telo a tancovať po dome, celkom som neklamala .. Vyskúšajte to! Esenciálne oleje vám neublížia! A tak môžete expetimentovať a skúšať, čo pre vás najlepšie funguje a ako máte radosť s ich používania.

1. Liečba na prádlo ktoré sme nechali v pračke zanedbané. Citrónový olej to všetko napraví, keď zabudnete prádlo v pračke príliš dlho, olej navráti prádlu tú správnu vôňu späť.

2. Živica, lepkavá hmota zo stromov. Či je živica na koberci, oblečení alebo na Vašej pokožke, citrónový olej je vynikajúci na odstránenie akejkoľvek mazľavej hmoty.

3. Zastavte mastnotu. Práve ste si opravovali bycikel. Vaše ruky sú mastné a čierne. Mydlo samotné Vám to neodstráni, ale ak pridáte k tomu citrónový olej, tak sa mastnoty zbavíte ! Citrónový olej je super na odstránenie mastnoty !

4, Dezinfikujte všetky povrchy. Pridajte pár kvapiek citrónového oleja do sprejovej fľaše spolu s vodou a zaútočte na všetky baktérie ktoré sú vo Vašom okolí. Vyčistite si stoly, kuchynské linky, všetky povrchy nábytku. Na zosilnenie účinku môžete do bez-chemického čistého prípravku môžete pridať pár kvapiek octu ako najoblúbenejší tradičný prípravok.

5. Odložte plynovú masku. Keď si chcete vyčistiť zanesený kameň ktorý sa Vám nahromadil v sprche, musíte prakticky nosiť masku aby ste vydržali výpary. Vezmite si na pomoc citrónový olej a masku môžete odložiť. Iba maličké množstvo citrónového oleja aby ste mohli odstrániť ten tvrdohlavý vodný kameň ktorý sa nahromadil.

6. Ošetrite kožu. Či jazdíte na Harley štýlovo alebo máte doma koženú sedačku, Vaša koža potrebuje z času na čas ošetriť. Použite handričku namočenú do citrónového oleja na ich pretretie. Tak ich pekne konzervujete a ochránite od praskania.

7. Naleštené striebro. V citróne namočená handrička je super náprava na počiatočné štádium zašlosti striebra či iných kovov. Asi nepoužívate strieborný príbor každý deň, ale Vaše šperky ako náhrdelník či náušnice y času na čas potrebujú trochu lásky.

8. Eliminujte lepkavé. Citrónový olej Vás môže zachrániť pred použitím nožníc, ak sa Vám dostane niečo lepkavé do vlasov. Máte deti ktoré si radi dávajú tetovačky alebo nálepky na seba? Aj na toto to funguje. Nie však na skutočné tatoo, prepáčte.

9. Milujte naglančený nábytok. Vráťte svojmu nábytku kus života s citrónovým olejom. Len pridajte pár kvapiek citrónového oleja k olivovému oleju alebo netoxickému nábytkovému čističu. Citrón zanecháva krásny lesk a ochraňuje nábytok pred vysušením a nahrádza stratenú vláčnosť v antickom dreve, keďže sa dostane aj pod ošumelé miesta.

10. Odstráňte škvrny zo svojich riadov a príborov. Už nepotrebujete stále hľadať ten zapatrošený prostriedok na odstraňovanie škvŕn Vášho oceľového riadu či príslušenstva. Multi použiteľný citrónový olej je výborný na čistenie oceľových vecí. Bude sa Vám vskutku páčiť ako vyzerá a voní Váš oceľový riad !

11. Vyčistite granit či iný povrchový kameň. Čo Vám žije v póroch Vašej kamennej či kameninovej kuchynskej linky alebo podlahy? Citrónový olej vyčistí do hĺbky všetky póry v kameni a zanechá skutočnú čerstvú arómu cintróna namiesto umelej syntetickej vône.

12. Oživte si svoju zubnú kefku. Ak Vaša kefka vykazuje príznaky "únavy" doprajte jej kvapku citrónového oleja spolu s mätovým a uvidíte ako sa odstráni ten pocit "ochabnutosti".

13. Pozor karanténa. Zapáchajúce tenisky, plesňové kúty či použitý nočník......to všetko prispieva k aróme bez ktorej sa radi zaobídeme. Difúzujte alebo nasprejujte olivový olej a neutralizujte "smrady" pri ich zdroji!

14. Máte suchú pokožku? Zostali Vám stopy po odlúpenej koži. Citrónový olej práve takého stopy vie dať pekne do poriadku!

15. Práve prinesené z pivnice alebo povaly! Veci sa odkladajú. Veci starnú. Staré veci nie sú na dennom svetle. Odožeňte ten starý puch a vráťte energiu starým veciam jednoduchým pretretím handničky s citrónovým olejom.

16. Zastavte šírenie baktérie Palooza na krájacej doske vo svojej kuchyni! . Nikto nechce chutnať chemikálie ktoré máte na čistenie, odložené vo svojej čistiacej skrinke, ale pritom väčšina ľudí má rada chuť citrónu !

17. Majte pod kontrolou inváziu malých vošiek, prírodne. Malé vošky Aphidy - tie malé doterné chrobáčiky ktoré hodujú na Vašich ružiach či iných rastlinách. Citrónový olej alebo (mätový) spolu s vodou v sprejovej fľaši sú prírodným pesticídom, ktorý vošky a ich larvy zahubí pri kontakte. Vaše ružičky či iné rastlinky zostanú úplne nedotknuté.

18. Riady bez škvŕn. Pridajte pár kvapiek citrónového oleja do Vašej myčky do kontajnera na čistiacu tabletku pred praním. A Vaše riady budú vyzerať ako nové - bez škvŕn !

19. Osviežte zle voňajúce prádlo. Keď kuchynské utierky začínajú nie pekne voňať a potrebujú "kopanec" čerstvosti , pridajte kvapku či dve citrónového oleja do prášku, nechajte cez noc namočené, vysušte a Vaša kuchyňa bude tak krásne voňať!

VARENIE A JEDLO

20. Prísun energie. Na rýchly a povzbudzujúci prísun energie skombinujte pár kvapiek z citrónového oleja a mätového oleja v pohári vody a vypite. Pridá citrónovú príchuť do Vašej každodennej vody z fľaše.

21. Pridajte trošku citrónovej príchute do Vašich koláčov! Je nespočetne veľa spôsobov ako pridať trošku tej citrónovej príchute do Vašich priveľmi cukrových dobrôt: Citrónová poleva • Citrónová náplň • Kyselkavý citrónový koláč • Citrónové zákusky • Citrónová glazúra • Citrónové štvorčeky • Citrónové cookies • Vynikajúca citrónová limonáda

22. Osviežte svoje predjedlo! S citrónovým olejom je nespočetne veľa spôsobov ako doľadiť pečeného lososa alebo asparagus. Krevety s citrónovým olejom. Ctrónovým olejom pokvapkaná opekaná zeleninka (najmä brokolica). Citrónová cesnaková kreveta....alebo pridať kopanec čerstvosti už aj tak čerstvému šalátu.

23. Ochráňte čerstvé! Použite citrónový olej v spreji na čerstvo nakrájané ovocie aby ste ho uchovali čo najdlhšie čerstvé.

TELO A MYSEĽ

24. Uvoľnite dýchací priestor! Keď pridáte do zvlhčovača pár kvapiek citrónového oleja, je to tá najlepšia cesta proti nádche, chrípke a iným potiažam horných dýchacích ciest.

25. Škriabe Vás v hrdle? Pridaním pár kvapiek citrónového esenciálneho oleja do teplej vody s troškou medu Vám pomôže zmeniť ten nechutný škriabajúci pocit vo Vašom hrdle, spomaliť škaredé prechladnutie a znížiť teplotu. Citrónový olej zabíja baktérie, ako aj vírusy.

26. Medíkovo krásne vlasy... bez použitia chémie. Tentokrát nechoďte do drahého vlasového salóna, ale urobte si doma preliv s citrónovým olejom. Len choďte na slniečko po tom čo ste si na vlasy naniesli citrónový olej a slniečko Vám osvetlí tie pramene ktoré si si natreli. Ale dajte pozor, naozaj to účinkuje!

27. Zbavte sa plesne. Už ste unavení tým nepekným pohľadom na nechtovú pleseň? Citrónový olej je výborný na nechty, a pomôže zbaviť sa nechtovej plesne.

28. Zastavte toho nervozu v sebe! Keď skombinujete citrónový olej spolu s levanduľovým do difúzera , zistíte, že sa cítíte menej napätý, v lepšej nálade, odhodlaný na nové činnosti a ..... hlavne dobre.

29. Jasná myseľ a čisté sústredenie. Jasná myseľ, čistý status a čisté vyhliadky. Je to naozaj dobré a prevonia celú miestnosť. Difúzujte citrónový olej a máte to.

30. Vezmite tú horúčosť z oparu na perách. Keď máte opar na perách ktorý tak budí nielen Vašu pozornosť, pokvapkajte ho pár kvapkami citrónového oleja a budete mať nového najlepšieho priateľa.

31. Dobrá nálada ... naozaj. Odožeňte preč tie chmáry smutnej nálady s troškou citrónového oleja. Či si zvolíte difúzovanie alebo nanesenie oleja na telo, bude to ťažké nezlepšiť náladu Vám a tým ktorí sú s Vami v miestnosti.

32. Nie je to zrohovatená koža? Nabudjúce keď zbadáte tú tvrdú zrohovatenú kožu na svojej päte (alebo lakti) pravidelne si naneste pár kvapiek citrónového oleja a čoskoro budete mať zmäknutú kožu!

33. Rozjasnenie pokožky! Citrónový olej pomôže odstrániť mŕtvu kožu a osviežiť unavené miesta. Domáca maska: jednoducho pridajte pár kvapiek citrónového oleja do malého množstva ovsenných vločiek a vody na domácu masku. Po tejto kúre sa cítite báječne!

34. Ukľudnite žalúdok. Len jedna kvapka mäty postačí vmasírovať na povrch žalúdka alebo jej užitie vnútorne pomôže ukľudniť neposedný žalúdok či pocit na vracanie. Tiež dobré aj na ostatné vnútorné zažívacie problémy. Nevyhnutné pri cestovaní !

35. Prinavráťte si čerstvý dych. Keď cítite že Váš dych nie je najčerstvejší, mätový olej v troche vody urobí zdravú, osviežujúcu zmes na vypláchnutie pre ten dlhotrvajúci čerstvý až praskajúci pocit sviežosti vo Vašich ústach.

36. Je to vo vzduchu . Keď dýchacie cesty sú ucpané, hrdlo je napuchnuté a škrábe, difúzujte mätový olej (alebo si ho naneste na hruď) pre takmer okamžitú úľavu a dezinfekciu vzduchu. Mäta účinkuje ako vykašliavač a poskytuje úľavu od prechladnutia, kašľa, sínusitídy, astmy či bronchitídy.

37. Osviežte šľachy. Keď čas pripomenie Vašim šľachám že už nie ste najmladší, zanechávajúc ten horúci a bolestivý pocit, mätový olej zmiešaný s ľevanduľovým ochladzuje ako ľadový kúpeľ, ale Vy zostanete v teple a v suchu.

38. Cíťte sa sýty, rýchlejšie. Ide o to aby ste sa vyhli pocitu precpania a pritom boli sýty. Aróma mätového oleja má tú schopnosť že sa cítite plný a rýchlejšie ..... najmä keď sa mätového oleja nadýchate počas oleja !

39. Ochlaďte si svoje rozhorúčené nohy. Ak ste stáli na nohách celý deň alebo len máte vyšľaptané topánky z dlhého chodenia, pomôže mätový olej. Pridajte mätový olej k zábalu z vlažnej vody na ochladenie unavených rozhorúčených chodidiel.

40. Zobudďte sa. Osviežujúca aróma mäty je úžasnou, podpornou vzpruhou pre dlhé cesty, počas vyučovania či prípravy dlhých nočných domácich úloh alebo keď sa potrebujete nakopnúť.

41. Oživte svoju pokožku. To časté umývanie vlasov šampónom a kondicionérom je tak nudné že z toho až zaspávate. Pridajte mätový olej do šampónu či kondicionéra na stimulovanie lebky, a pre prebudenie ! Olej je antiseptický od prírody, a tiež pomáha zbaviť sa lupín a vší.

42. Alergie, majte sa na pozore! Mätový olej má schopnosť uvoľniť tkanivo a svalstvo v tele - to svalstvo ktoré leží pri našich dýchacích cestách a opuchne počas sezón s alergiami. Mätový olej (s citrónom) je určite ďaším silno kalibrovým šípom vo Vašom boji proti alergiám!

43. Odožeňte bolesť hlavy. Cítite tupú bolesť v hlave? Pár mätových kvapiek na Vaše spánky, vzadu na krk a pod nos Vás rýchlo vráti do akcie a odoženie tú bolesť hlavy preč!

44. Pomôžte deťom sa koncentrovať! Nabudúce keď junior bude znova nevšímavý na to čo sa v škole deje či na domáce úlohy, vyskúšajte špricnúť trochu mätového oleja na jeho tričko pred učením, alebo kvapku oleja na jazyk či pod neho na zlepšenie koncentrácie a nakopnutie do života.

45. Marinujte a revitalizujte ! Ak máte za sebou veľmi dlhý deň, napustite si vaňu a pridajte pár kvapiek mätového oleja. Horúci mätový kúpeľ alebo sprcha s pridaním trochu mäty vytvorí parné osvieženie po ktorom sa budete cítiť čerstvo, zrelaxovane a zrevitalizovane!

46. Pridajte si čerstvé nakpnutie do Vášho čaju. Iba jedna kvapka mätového oleja stačí na oživenie akéhokoľvek bylinkového čaju (bez toho aby ste pridali cukor) a navyše pomôže s trávením alebo Vás zbaví žáhy.

47. Mal by som dneska cvičiť? Pomôžte si, ked sa sám seba pýtate túto otázku. Použiťím mätového oleja priamo pred cvičením či fyzickou námahou Vám povzbudí zmysly a nastaví Váa na tú správnu cestu aby ste mohli vydať zo seba najviac.

48. Zastavte lašovanie! Keď dostanete chuť niečo si znova zajesť, difúzujte mätu do vzduchu na ovládnutie chtíča po sladkostiach či nezdravom jedle, alebo aj po hocičom čo máte pred sebou.

Jedlo a Varenie

49. Pridajte tú správnu chuť všetkému čokoládovému. Obohaťte Vašu čokoládu nespočetnými spôsobmi: gurmánska horúca čokoláda, mätová poleva, mätová plnka, mätové koláčiky , mätové čokoládové koláče, mätová chuť v čokoláde na mnoho spôsobov, fantázii sa medze nekladú!

50. Chutné čerstvé sladkosti. Mätový zákusok, domácky vyrobené candy canes mätové cukríky rôznych tvarov, mätová glazúra, mätové sladkosti od výmyslu sveta.

51. Nezabudnuteľné nápoje! Pridajte pár kvapiek mäty do stolovej vody pre hostí, či urobte imi mätové mochito, mätový ľadový čaj či mätový horúci čaj ........ to je ono, budú nadšení!

Telo a myseľ

52. Zobuďte Vašu myseľ. Mätový olej stimuluje podporné limbické funkcie Vášho mozgu. Limbické funkcie pomáhajú kontrolovať veci ako emócie či dlhodobá pamäť a súvisia so štruktúrou čuchového ústroja vo Vašom nose.

53. Ukľudnite svrbenie. Ak máte poslnečné silné opálenie a pokožka Váa svrbí a je horúca, aplikujte kvapku mätového oleja (spolu s levanduľovým olejom) na ukľudnenie, ochladenie a zastavenie svrbenia.

54. Po kolotoči. Ak ste práve boli na rýchlokootáčkovej húsenkovej dráhe či inej atrakcii v zábavnom parku, ktorá Vám poriadne rozhodila žalúdok, stačí 4 až 5 kvapiek mätového oleja vmasírovať na žalúdok a pomôže Vám uvoľniť ten nepríjemný pocit nevoľnosti!

55. Odíďte do studených krajín bez toho aby ste cestovali! Keď prídáte pár kvapiek mätového oleja do Vašej ľadovej vody, nielenže to zlepší jej chuť , ale tiež Vám zanechá pocit chladného arktického vetra vo Vašich dýchacích cestách!

56. Preč s kliešťom! Keď si nájdete kliešťa če sa zahryzol do Vašej kože, jednoducho mu doprajte kúpeľ mätového oleja na tampóne. Kliešť sa prestane zarývať a ľahko ho vyberiete.

57. Nedarujte to chrobači! Veľa domácich "zvieratiek" neznáša mätu - mätový olej - mravce, mušky, chrústy, rastlinné vošky, myši či šváby. Jednoducho pridajte pár kvapiek mätového oleja do sprejovej fľaše s vodou a postriekajte na miestach kde Vás títo neželní návštevníci poctia svojou návštevou!

58.Najlepší na čistenie. Mätový olej je výborný na domáce práce ako jednoduchý prírodný prostriedok, lebo má protiplesňové a protibakteriálne vlastnosti. Pridajte do sprejovej fľaše s vodou a postriekajte povrchy či už nábytku alebo kuchynských a kúpelňových zariadení. Vyčistite a užite si ešte čistejšiu čistotu.

59. Vyspite sa ako bábätko! IKeď máte pocit, že máte ťažkosti so spaním, mätový olej pomôže zaktivovať Vaše zmyslové receptory v pokožke a svaloch, Pri takomto použití Vám to pomôže s privolaním spánku.

60. Proti apatii. Ak ste s niekým kto sa cíti skľúčene alebo "im na ničom nezáleží" ponúknite im vyskúšať mätový olej (aromaticky, na telo či vnútorne) na stimuláciu ich mentálnej ostrosti a koncentrácie.

61. Je to o stave mysle. Niekoho mentálna pohoda môže byť neustále v nerovnováhe. Ak je niekto šokovaný, vystresovaný alebo nervózny, mätový olej pomôže navrátiť rovnováhu do jeho života a priniesť pocit "normálnosti".

62. Skroťte bolesť zuba! Mätový olej môže fungovať ako koncentrovaná prírodná pomoc proti bolesti a relaxovač svalstva, najmä pri bolestivých ďasnách, keď idú malým deťom zúbky alebo pri nedávnom zubárskom zásahu.

63. Uľavte brušným problémom ! Či použijete mätový olej priamo na telo či vnútorne, mäta je najobľúbenejší prostriedok na úľavu pri kŕčoch, zácpe alebo hnačke. Miesto mliečnych výrobkov skúste mätový olej!

64. "Beh v drevákoch"! Ak máte pocit, že ste práve bežali maratón v drevákoch a Vaše nohy sú len samá bolesť, vmasírujte mätový olej na bolestivé sľachy, spoje či natiahnuté svalstvo.

65. Vyžente sa z letargie! Cítite sa bez nálady a mozog sa Vám zdá zablokovaný? Mätový olej je známy tým, že pomáha zlepšiť cirkuláciu krvi a navráti pocit uvedomenia si samého seba a plného energie!

66. Zbavte sa osemnohých! Keď budete difúzovať (rozpyľovať do vzduchu) mätový olej v miestnosti, zistíte že máte menej pavúkov. Prečo? Jednoducho preto, lebo ho nemajú radi. Je to bezpečné, neobsahuje žiadne chemikálie, alebo pesticídy. Pavúkov nezabíja, ale núti tých malých osemnohých zutekať preč.

67. Zažeňte ten stuchnutý vzduch. Poznáte to, rôzne oblečenie prehodené cez stoličku, topánky na všetky možné príležitosti, plus špinavé prádlo preteká v koši na prádlo a svieži vzduch je tatam .....potrebujete levanduľový olej. Či difúzovaný, rozprášený vo vzduchu alebo priamo na mieste, zaženie ten zatuchnutý vzduch preč!

68. Keď ste poštípaní. Hmyz, tá mal lezúca háveď nie je veľmi nadšená vôni levanduľového oleja, v skutočnosti ho neznášajú. Ak zabudnete na prevenciu a natrieť sa proti komárom, levanduľový olej ukľudňuje štípance, svrbenie a zapálené miesta.

69. Multifunkčný sprej. Nabudúce keď budete cestovať svojím autom, použite vodu v sprejovej fľaši zmiešanú s s levanduľovým olejom a osviežte si auto. Kto by nedal prednosť autu voňajúcemu ako levanduľa?

70. Deti nechcú zaspať? Levanduľový olej nakvapkajte na ich vankúš ..... je to malý zázrak. Pomôže to uľaviť ich mysle, ukľudniť ich a urobiť tú prípravu do postele trošku viacej zvládnuteľnú a najlepšie na tom je ..... a detičky to pošle pekne do hajan.

71. Vyhoďte aerosolové spreje! Nabudúce keď budete osviežovať Vašu kúpeľňu, pomyslite na levanduľový olej s trochou vody v sprejovej fľaši. Levanduľový olej a jeho antibakteriálne, antibiotické a antiseptické účinky tu iba pomôže.

72. Poriadne vyčistené! Ak zvyknete čistiť pomocou octu (napríklad chladničku) odstráňte ten zápach octu, odpoveďou je levanduľový olej! Iba pridajte trochu levenduľového oleja do octu v sprejovej fľaši a vyrazte do boja!

73. Terapia pre Vaše prádlo! Ak Váš prášok ešte stále nedodá prádlu to pravé orechové čo sa týka vôňe, môžete pridať pár kvapiek levanduľového oleja pre aromatickú terapiu a antibakteriálnu výpomoc Vášmu prádlu. Zmení to Váš celkový zážitok z prania!

74. Obliečky na prevonanie spálne. Ako vonia Vaša skrinka kde máte uložené obliečky na periny? Možno bavlnou? Možno starou bavlnou? Prid ajte energiu sviežosti s príjemnou levanduľovou vôňou Vášmu prádlu. Nezanecháva žiadnej olejové stopy a staršie veci oživuje.

75. Levanduľové sviečky. To dlho stratené umenie vyrábania sviečok. Ak ste už niekedy vyrábali sviečky, viete aké je to zábavné. Keď pridáte levanduľový olej, tá vôňa ktorá sa z takejto sviečky bude šíriť, je jednoducho nezabudnuteľná a intenzívne terapeutická.

76. Drevené podlahy ako nové! Unavená drevená podlaha je ....... unavená. Bežne dostupné čistiace prostriedky na drevo často obsahujú nebezpečné chemické prísady. Drevo a drevené výrobky milujú pretretie olejom. Len pridajte levanduľový olej k Vášmu čistiacemu systému a podlaha bude vyzerať ako nová!

77. Oživte Vašu obľúbenú čiapku! Obľúbená a často nosená čiapka síce môže vyzerať dobre ale už nemusí voňať najlepšie. Ak chcete odstrániť "pach divého zvieraťa" z Vašej čiapky, pridajte 4-5 kvapiek na nápravu. Bude to Vaša najobľúbenejšia čiapka aj keď Vás bolí hlava!

78. Vymeňte si posteľné prádlo a osviežte matrace! Bohužiaľ, aj Váš matrac môže byť zanedbaný a mať ten zvláštny pach strún, peny alebo látky. Pridajte pár kvapiek levandulového oleja keď meníte prádlo a ten pocit zanedbania zmizne!

79. Domácky vyrobený osviežovač vzduchu. Zmiešajte 5-6 kvapiek levanduľového oleja s jedlou sódou v malom zaváraninovom pohári s viečkom. Po zatvorení urobte vo viečku dierku. Uložte na nevoňavé miesta (pri koši na odpadky, či koši na prádlo), potrepte z času na čas trochu pohárom a úsmev je zaručený.

80. Smrad po domácich zvieratách! Trochu rozprášte zmes sódy bikarbóny a levanduľového oleja Sna koberec a povysávajte. Ak máte domácich miláčikov , špeciálne tých ktorí sa ešte len trénujú na záchod, toto je výborná pomoc!

81. Extra Potpourri Míľa. Ak máte misku s potpourri trochu staršieho dáta, vyskúšajte ju osviežiť s pár kvapkami levanduľového oleja. Budete milovať, akým spôsobom levanduľa zmení vôňu Vášho domova !

82. Tie voňavé sáčky z vysavača! Váš vysavač asi veľmi nespolupracuje keď ide o česrtvý a noňavý odor vo Vašom dome. Ako viete, dokonca zo sáčkov môžu unikať prach a mikróby. Pripnite pár vatových tampónov namočených v citrónovom a levanduľovom oleji do vnútra vysavača.!

Jedlo a Varenie

83. Zjemnite citrónovú chuť! Použite do jemných citrónových omáčok na kura alebo v pikantných marmeládach z pomaranča, citrónových šalátov, do pravej limonády a ešte oveľa viac !

84. Fantastické marinády a BBQ. Marinujte kura alebo rybu prichystanú na gril v mede spolu s cesnakom a rozmarínom, preložte pečenou zeleninou. Marinujte kuracie časti v mede s levanduľovým olejom, mňam!

85. Pečte ako o dušu! Levanduľový olej je skvelým prídavkom do banánovo černicovo levanduľového koláča, do citrónovo levanduľových cookies, na pečeného lososa, či iné levanduľové koláče alebo mafiny, óh áno !

86. Pridajte príjemnú príchuť do Vášho cukru. Použite levanduľový olej ako náhradu miesto vanilky napríklad do zmrzliny , vanilkovom pudingu či do cukru. Použite levanduľový olej na polevu, pridajte do medu pre extra príchuť v čaji alebo toast, či dokonca javorový sirup !

Telo a myseľ

87. Tajomstvo ovsených vločiek. Naplňte malý zaváraninový pohár ovsennými vločkami a pridajte 5-8 kvapiek levanduľového oleja. A keď príde čas umyť si tvár, pridajte do pohára vodu a urobíte si výborný prírodný peeling! Veľká vec za málo peňazí.

88. Malé popáleniny, veľká úľava! Keď ste to trocha prehnali s opaľovaním na slnku, trocha levanduľového oleja je veľmi dobrou úľavou a prevenciou pred šúpaním sa. Je to pomoc bez zanechania jaziev.

89. Pomoc pri porezaní! Levanduľa má dezinfekčné vlastnosti. Je výborným prostriedkom na pleľ a pokožku a super úľavou na porarenia, rezné ranky, najmä keď tá ranka alebo porezanie sa nachádza na mieste, ktoré sa dá ťažko prelepiť.

90. Boľavé uško. Zmiešajte teplý levanduľový olej s trochou olivového oleja a jemne masírujte za a okolo ucha, nie do ucha. Tiež tú zmes môžete použiť na masírovanie žliaz v hrdle.

91. Odpoveď na suchú pokožku! Ak je Vaša pokožka svrbivá a suchá a nechcete použiť žiadny z kozmetických či farmaceutických prípravkov, zmiešajte kokosový olej s levanduľovým a máte hotovú mastičku.

92. Tie strašné päty! Ak ste nosili celé leto sandále a Vaše päty vyzerajú ako púšť na Sahare, 6 kvapiek levanduľového oleja v horúcom kúpeli na nohy je tá správna pomoc. Vaše vysušené nohy Vám poďakujú.

93. Zázrak naparovania. Nabudúce keď budete prechladnutí alebo budete mať chrípku, spomeňte si na levanduľové naparovanie pod uterákom. Dajte 4-6 kvapiek levanduľového oleja do misy s horúcou vodou a inhalujte pomaly a hlboko.

94. Úľava pri zaseknutom krku. Keď máte zaseknutý krk alebo cítite bolesť v lopatke, aplikujte levanduľový olej zmiešaný s kokosovým, nadýchnite sa zmesi a vmasírujte na postihnuté miesta !

95. Priateľ pri záderi! Pracujete s drevom alebo sa o neho staráte?Predtým ako si vyrežete dieru do Vášho prstu aby ste si vybrali záder, pokvapkajte si na to pár kvapiek levanduľového oleja. Miesto napuchne a záder vypudí.

96. Alergie, sínusitídy a zapchaté nosy! Levanduľový olej pomôže ukľudniť sinusitídové záležitosti, rozdať si to s alergiami a inými dýchacími ťažkosťami. Jednoducho naneste zozadu na krk, hruď a medzi oči.

97. Obmeňte svoj balíček prvej pomoci. Je mnoho olejov značky dōTERRA, ktoré sa môžu počítať medzi oleje prvej pomoci, ale ak by ste si mali vybrať len ten jeden jediný, tak by to bola levanduľa. Prečo? Základný balíček prvej pomoci obsahuje veci na menšie poranenia kože, porezania či iritáciu kože. Levanduľový olej je nielenže výborný na všetky tieto záležitosti, ale aj uľavuje od bolesti !

98. Voňavé bábätko. Miesto aby ste použili bežné mydlo a teplú vodu na čas kúpania bábätka, pridajte do vody tak 5 kvapiek levanduľového oleja. Telíčko Vášho dieťatka bude nielen hebučké ale aj krásne voňať !

99. Odstráňte stres! Vaše svalstvo je napäté. Nervozita a termíny na Vás už doliehajú. Vaše srdce beží ako o život. A kde je ten ventil na uvoľnenie? Presne tu, levanduľový olej. Pridajte do horúceho kúpeľa, ponorte sa a relaxujte.

100. Voňavá hriva! Navlhčite si vlasy v sprche. Pridajte 4 kvapky levanduľového oleja do vody vo Vašej dlani a vmasírujte si do vlasov. Opláchnite si vlasy a ponorte sa do arómy, ktorá sa roznesie po celej kúpelni. Bude sa Vám to páčiť a tiež sa Vám bude páčiť ako Vám voňajú vlasy!

101. Poraďte si s akné priamo pri zdroji! Baktéria ktorá spôsobuje zvýšenú produkciu mazu a súvisí s akné ....... ten problém mnohých tínejdžerov. Levanduľový olej pomáha udržať tvorbu mazu v rovnováhe a udržuje nové ložiská pod kontrolou.

zdroj:https://esencialneoleje.sk/101-pouziti-citronu-levandule-a-maty/