reflexná terapia kozorožec, býk, panna

06.03.2019

Kozorožec kolená

Znamenie Kozorožec ovláda kolená. V programe Nové Hodiny Slovenov v Svjetovidovom kole môžeme vidieť, že sa toto znamenie nachádza v trigóne: Býk - Kozorožec - Panna.

Býk má na starosti krk, ktorý predstavuje náš pohľad na život, kam otáčame krkom svoju hlavu, či už viac na to pekné, alebo škaredé. Každé otočenie krku, všetko to, čo si najviac všímame, kde otáčame svoju hlavu, to všetko sa odráža na našom krku. Ak sa snažíme vidieť to pekné, všímame si to na našich blízkych, hľadáme v živote tvorivosť, lásku a dobrotu, potom krkom môžeme hýbať a je uvoľnený. Ale akonáhle sa v živote začneme pozerať len na to najhoršie, všade vidíme krivdu, nespravodlivosť, hnev, zlé vlastnosti, akí sú všetci zlí, vtedy si blokujeme krk. Krk môže byť blokovaný aj vtedy, keď to necítime.

Ak rozoberieme tieto naše pohľady na život podrobnejšie a zistíme, že nám chýba ochota prijať, čo nám život prináša, čiže chýba nám - pokora, tak vtedy nastávajú problémy v kolenách - niečo, alebo niekoho nevieme prijať s pokorou. Kolená ovláda znamenie Kozorožec. Pokora znamená, že čokoľvek sa deje v našom živote, máme prijať s pokorou. Či je to dobré, alebo zlé, všetko je nám ku pomoci, preto sa treba na všetko pozrieť s pokorou a vďakou. Aj keď nás stretne to najväčšie nešťastie, treba pokorne poďakovať, že sme smeli prežiť a uvidieť túto pomoc. Na tomto nešťastí sa máme poučiť, aby sme v budúcnosti nerobili tú chybu, na čo nás toto nešťastie upozornilo. Treba hľadať, prečo sa nám to prihodilo a snažiť sa to napraviť a vyriešiť. Pokorný človek s láskou a vďakou prijíma všetko, čo sa mu deje, nevyvyšuje sa nad druhých, ani sa nepodceňuje, trpezlivo sa snaží pôsobiť v láske, v čistote a v dobrote a to vo vzťahu ku všetkým, ku všetkému a najmä k sebe samému. To neznamená, že má ticho sedieť a byť pokorný, pokora je aj to, že prísne v láske, aktívne pôsobí na okolie. Človek to robí v dávaní, smerom ku Všemohúcemu bez očakávania protihodnoty, protihodnota príde vždy tak, ako je to pre nás potrebné, nie ako si to želáme. Pokora je hlavne to, že nemyslíme len na seba, ale predovšetkým sa snažíme ísť správnou cestičkou ku Svetielku a myslíme na toho Najvyššieho, aby sme mu robili radosť svojím láskyplným bytím.

S pokorou musíme prijať svoju minulosť, ale aj prítomnosť, čo má na starosti tretie znamenie v trigóne, a to Panna, ktorá ovláda hrubé a tenké črevo. Hrubé črevo nám ukazuje ako vnímame svoju minulosť, ako sme s ňou vyrovnaní, či sme všetko z minulosti prijali, vyriešili a poučili sa z nej. Všetko, čo nás postretlo, je v láske a ku pomoci, treba sa na to pozrieť, prečo sa nám to stalo a vyvarovať sa toho, aby sa to už neopakovalo. Tenké črevo poukazuje na to, ako vieme dané problémy riešiť v prítomnosti, ako vieme analyzovať situácie, ako vieme na ne reagovať. Ak spracujeme svoju minulosť a poučení z nej naberieme skúsenosti, potom môžeme hravo zvládať situácie a problémy v prítomnosti. Každá situácia je predostretá pred nás ako skúška, ktorá nás posúva ďalej, a preto sa musíme snažiť túto skúšku zdolávať a trpezlivo s láskou riešiť. Opäť je dôležité, aby sme s láskou poďakovali za to, čo sa nám v minulosti stalo, prijali to, a na základe toho potom v prítomnosti dokázali riešiť problémy, ktoré nás stretajú.

Keď máme problém s kolenami, treba riešiť nielen pokoru, ale aj náš správny pohľad na život, našu minulosť a prítomnosť.

Na chodidlách máme premietnuté celé naše telo, celý pohybový systém a vnútorné orgány, čím sa zaoberá reflexológia. Pôsobením na tieto rôzne plôšky vplývame aj na organizmus, a tým liečime daný orgán, ktorý má svoje miesto na chodidle. Z pohľadu reflexológie, v pohybovom systéme človeka, ak nastane nejaký problém, vždy je to spôsobené zablokovaným krkom, čiže pôjdeme podľa trigónu, ktorý je spomenutý na začiatku. Aj keď máme problém s kolenami je dôležité najprv uvoľniť krk. Týmto uvoľníme priestor pekným inšpiráciám a myšlienkam, aby sme mohli pozerať a otáčať hlavou za všetkým pekným. Urobíme to tým spôsobom, že chytíme palcovú kosť pod najväčším palcovým kĺbom, zafixujeme ju (bod A na obrázku) a druhou rukou chytíme palec, povytiahneme ho a točíme s ním v tomto kĺbe raz do jednej strany a do druhej strany (bod B na obrázku), a tým uvoľňujeme krčnú chrbticu. Potom ešte premasírujeme miesto, kde sa nachádza krčná chrbtica (bod C na obrázku), masírujeme palcom krúživými pohybmi odhora smerom k členku (začneme pod nechtom až popod veľký palcový kĺb). Masírujeme zboku, ideme po palcovej kosti.

Ďalej sa zameriame na hrubé a tenké črevo, aby sme sa pozreli, čo sme neprijali v pokore v minulosti a v prítomnosti. Premasírujeme tieto miesta, aby sme vedeli uvoľniť všetky naše bloky, čo sme nespracovali, alebo čo nevieme spracovať teraz. Hrubé črevo premasírujeme tak, že palcom ťaháme po línii smerom, ktorý je zobrazený na obrázku. Začneme na pravej nohe vľavo tesne nad pätou, ideme hore k stredu chodidla, potom doprava a pokračujeme hneď na ľavej nohe pod stredom chodidla doprava, dole a potom ponad pätu doľava a končíme pod členkom. Tenké črevo je v priestore nad pätou na obidvoch chodidlách.

Nakoniec masírujeme miesto, kde sú kolená, nachádzajúce sa na malíčkovej kosti. Asi v strede chodidla na malíčkovej kosti máme hrbolček a pod týmto hrbolčekom sa nachádza plôška kolená (bod na obrázku), ktorú treba opäť krúživým pohybom palcom premasírovať. Týmto môžeme liečiť kolená, na ľavom chodidle je ľavé koleno a na pravom pravé.

Ešte upozornenie, nikdy nemasírujeme cez bolesť, keď to miesto je bolestivé, tak zmiernime tlak a ak je to potrebné, tak len hladíme. Aj pohladkanie môže pomôcť.

Avšak nezabúdajme na to, že reflexná masáž je len pomocná barlička, skutočné uzdravenie dosiahneme len tým, že odstránime príčinu vzniku bolesti, alebo choroby, ktorá spočíva v našom spôsobe psychického prežívania a v názoroch na život.

Ak sa nám podarí krásne uvoľniť krk, začneme sa pozerať všade s láskou na to pekné, tvorivé, to nám pomôže vyrovnať sa s minulosťou a vyriešiť všetky prekážky, ktoré k nám prichádzajú, čiže dáme do poriadku hrubé a tenké črevo, a to všetko s veľkou precítenou pokorou. Vtedy sú naše kolienka v poriadku.

Radka Remenárová

Stránky autorky: astarte.peruno.sk

https://yaspis.sk/?q=10-05-zo-zenskeho-pohladu