en-Valček + guasha RUŽENÍN

16/01/2023

Ruženínový masážny valček na tvár - roller je zaujímavým darčekom pre všetky ženy.  Cena 38,-

Valček je určený pre domáce masáže tváre, krku a dekoltu. Dokáže má odstrániť opuchy a tmavé kruhy pod očami a napätia kože. Masážny valček pomáha udržiavať pleť pružnú, obnovuje jej mladistvý vzhľad, zlepšuje krvný obeh, podporuje fungovanie lymfatického systému, uvoľňuje tvárové svaly a zmierňuje bolesti hlavy. Masážny valček je možné použiť aj na masáž krku na odstránenie a zmiernenie efektu dvojitej brady. Ideálne použitie je spoločne s krémami a pleťovými prípravkami, pretože jeho požitím dochádza k ich účinnejšiemu vstrebaniu a pôsobeniu. Nefrit je minerál, ktorému sú od pradávna pripisované liečivé účinky. Dokonca aj starí Číňania verili v jeho očistnú silu.

Postup použitia Ruženinového  masážneho valčeka na tvár -  roller

Pred masážou očistite tvár aj masážny valček. Aplikujte krém na tvár alebo okolie očí a jemne masírujte. Širšom kameňom trolujte po tvári, brade, krku a dekoltu, vždy smerom nahor. Malým valčekom masírujte oblasť okolo očí smerom von, čo pomáha zabrániť tvorbe vrások. Nezabudnite ani na pery. Ak sa chcete čo najrýchlejšie zbaviť opuchov, môžete valček umiestniť na niekoľko minút do mrazničky, a takto chladným valčekom masírovať tvár. Je možné valček na chvíľu ponoriť i do teplej vody. Takto nahriaty valček potom pomáha zväčšovať póry, čím sa urýchľuje vstrebávanie pokožky. Pre optimálne účinky masáž vykonávajte pravidelne raz denne 10-15 minút. Na konci masáže valček očistite teplou vodou a osušte.

Ruženín guasha

Tisíce rokov stará liečebná technika guasha (vyslovte gva-ša) ide v účinkoch ešte ďalej - popri rozprúdeniu energie a lymfy tiež odplavuje z tela usadené toxíny, vyhladzuje vrásky a spevňuje tvárové kontúry. Preto tiež (na rozdiel od face rollera) nie je určená na každodennú masáž, ale nanajvýš trikrát do týždňa, a už vôbec sa neodporúča na aknóznu pleť.

Ako vyzerá správna guasha masáž?

Pri správnom použití čínskeho zázraku zvaného guasha koža dočasne sčervená - hrana kameňa za sebou necháva červenkasté cestičky, ktoré samé zmiznú za pár sekúnd či minút. Je to známka, že masáž vykonávate správne - krv sa vracia do epidermy, vaša pleť sa prekrvuje, okysličuje, omladzuje. A mimochodom, guasha sa hodí k masáži celého tela, nemusíte sa teda obmedzovať len na pleť. Účinne pracuje aj na úrovni svalov - pomáha pri tkanivovej adhézii alebo bolestivých svalových uzloch.

Guasha sa používať s kozmetikou.
Aby ste sa neporanili, zapamätajte si ďalší rozdiel medzi face rollerom a guashou - guasha sa zásadne používa s podkladom! Môže to byť hydratačná maska, pleťový olej, omladzujúci krém alebo hyaluronové sérum. Akou kozmetikou si svoj masážny rituál vylepšíte a prevoniate, to už záleží len na vás. Ale zásadne nie nasucho.


I. balenie obsahuje

veľkosť valček

 • celková dĺžka 14,5 cm,
 • hladký valček 4 cm,
 • hladký valček 2 cm

guasha 2 zúbky

 • dĺžka 8 cm

Farba: ružová

II. balenie obsahuje

veľkosť valček

 • celková dĺžka 14,5 cm,
 • hladký valček 4 cm,
 • hladký valček 2 cm
guasha 3 zúbky


 • dĺžka 10 cm

Farba: ružovácena: 1 balenie v krabičke 38,-

poštové a balné: 0,-

 • Ruženín je kameň lásky, čistí a otvára srdce na všetkých úrovniach.
 • S jeho pomocou začnete mať rada seba samú, otvára dvere sebaláske.
 • Ruženín hojí boľavé srdce a citové sklamanie, výborne poslúži v čase tráum a kríz.
 • V existujúcich vzťahoch obnovuje dôveru a harmóniu, posilňuje empatiu a citlivosť. Vedie k odpusteniu sebe samej.
 • Rany vzniknuté hrubosťou, nevšímavosťou a odmietnutím našimi blízkymi sa pod vplyvom ruženínu zacelia a vyliečia.
 • Odstraňuje citové blokády.
 • Nosením ruženínu získavate pocit spokojnosti a naplnenia.
 • Pre viac informácií k tejto téme si môžete prečítať článok o liečivých kameňoch.

Ruženín bol už od antických dôb ctený a nosený ako kameň priateľstva a lásky. V dnešnej dobe získava stále väčší a väčší význam, pretože sa zistilo, že funguje aj ako prostriedok na neutralizáciu vplyvu znečisteného prostredia.
Grécka legenda hovorí, že ruženín bol stvorený keď Afrodita utekala na pomoc Adonisovi, ktorý bol napadnutý počas vojny Áresom. Vtedy sa Afrodita poranila na ostnatom kre a jej krv zafarbila biely kryštál.
V starovekom Egypte robili z ruženínu napríklad masky na tvár. Egypťanky a tiež Rimanky verili, že takáto maska vyčistí a posilní ich pleť a pomôže predísť tvorbe vrások.
V staroveku ho dokonca považovali za rubín, ktorý zoslabol a treba ho umiestniť do vlhkej miestnosti pre obnovenie jeho sily.


Upozornenie

Jedná sa o prírodninu, teda žiadne dva kamene nie sú totožné . Kamene sú leštené, ale drobné prasklinky či žilky sú ich prirodzenou súčasťou. Ruženín je kameň, ktorý je zo všetkých najviac problémový, čo sa týka žíl, leštenia, prasklín a priehlbín. Pokiaľ túžite po čo najviac dokonalom kameni, objednajte si iný kameň. Žiadny ruženín, ktorý máme skladom, nie je dokonalý a nedokonalosť kameňa nie je dôvodom k reklamácii.