en-Guasha RUŽENÍN

15/01/2023

Ruženín guasha. Cena 15,-     Tisíce rokov stará liečebná technika guasha (vyslovte gva-ša) ide v účinkoch ešte ďalej - popri rozprúdeniu energie a lymfy tiež odplavuje z tela usadené toxíny, vyhladzuje vrásky a spevňuje tvárové kontúry. Preto tiež (na rozdiel od face rollera) nie je určená na každodennú masáž, ale nanajvýš trikrát do týždňa, a už vôbec sa neodporúča na aknóznu pleť.

Ako vyzerá správna guasha masáž?

Pri správnom použití čínskeho zázraku zvaného guasha koža dočasne sčervená - hrana kameňa za sebou necháva červenkasté cestičky, ktoré samé zmiznú za pár sekúnd či minút. Je to známka, že masáž vykonávate správne - krv sa vracia do epidermy, vaša pleť sa prekrvuje, okysličuje, omladzuje. A mimochodom, guasha sa hodí k masáži celého tela, nemusíte sa teda obmedzovať len na pleť. Účinne pracuje aj na úrovni svalov - pomáha pri tkanivovej adhézii alebo bolestivých svalových uzloch.

Guasha sa používať s kozmetikou.
Aby ste sa neporanili, zapamätajte si ďalší rozdiel medzi face rollerom a guashou - guasha sa zásadne používa s podkladom! Môže to byť hydratačná maska, pleťový olej, omladzujúci krém alebo hyaluronové sérum. Akou kozmetikou si svoj masážny rituál vylepšíte a prevoniate, to už záleží len na vás. Ale zásadne nie nasucho.

guasha 2

dĺžka 7,5 cm

cena: 1 ks 15,-

poštové a balné: 0,-

guasha 3

dĺžka 10 cm

cena: 1 ks 19,-

poštové a balné: 0,-

Ruženín

  • Ruženín je kameň lásky, čistí a otvára srdce na všetkých úrovniach.
  • S jeho pomocou začnete mať rada seba samú, otvára dvere sebaláske.
  • Ruženín hojí boľavé srdce a citové sklamanie, výborne poslúži v čase tráum a kríz.
  • V existujúcich vzťahoch obnovuje dôveru a harmóniu, posilňuje empatiu a citlivosť. Vedie k odpusteniu sebe samej.
  • Rany vzniknuté hrubosťou, nevšímavosťou a odmietnutím našimi blízkymi sa pod vplyvom ruženínu zacelia a vyliečia.
  • Odstraňuje citové blokády.
  • Nosením ruženínu získavate pocit spokojnosti a naplnenia.
  • Pre viac informácií k tejto téme si môžete prečítať článok o liečivých kameňoch.

Ruženín bol už od antických dôb ctený a nosený ako kameň priateľstva a lásky. V dnešnej dobe získava stále väčší a väčší význam, pretože sa zistilo, že funguje aj ako prostriedok na neutralizáciu vplyvu znečisteného prostredia.
Grécka legenda hovorí, že ruženín bol stvorený keď Afrodita utekala na pomoc Adonisovi, ktorý bol napadnutý počas vojny Áresom. Vtedy sa Afrodita poranila na ostnatom kre a jej krv zafarbila biely kryštál.
V starovekom Egypte robili z ruženínu napríklad masky na tvár. Egypťanky a tiež Rimanky verili, že takáto maska vyčistí a posilní ich pleť a pomôže predísť tvorbe vrások.
V staroveku ho dokonca považovali za rubín, ktorý zoslabol a treba ho umiestniť do vlhkej miestnosti pre obnovenie jeho sily.