en-Detox a jógovanie v Jasnej

25/10/2019

14.4.2020  14 hod. / 19.4.2020 10 hod.

Nízke tatry Jasná

kapacita: 10

pobyt v JASNEJ od 14. do 19. apríl 2020

Často zabúdame na seba a na očistu nášho vnútorného prostredia. Denne je človek vystavený znečistenému prostrediu, stresu a aj nevyváženej strave. Toto sa môže odzrkadliť na našom tele a na na našej mysli.

Jar je preto ideálnym obdobím na regeneráciu tela a očiste tela - detoxikáciu. Detoxikácia je očistný proces, počas ktorého sa organizmus zbavuje toxických látok, parazitov, vírusov, baktérií a plesní. Počas očisty je dôležitá pozornosť na seba - pokoj, pohyb a pitný režim a strava.

Počas celého pobytu budeš detoxikovať. Budeš piť špeciálne čaje určené na detoxikáciu orgánov. Piť sa budú ovocné a zeleninové šťavy, citrónová šťava, čistá voda a čaj na vyrovnanie hormónov a detoxikáciu orgánov. Jesť sa bude tekutá stravu.

Jóga Ťa bude sprevádzať počas celého pobytu, hormon yoga, joga, pilates, hovorové meditácie dychové techniky a denne prechádzky do okolia.

Očistnou stravou a cvičením zameraným na tvarovanie postavy, nie len že sa zregeneruje telo ale aj zbavíš sa prebytočného tuku a vyrysuješ si telo.


 • hormon yoga therapy
 • joga
 • pilates
 • hovorové meditácie
 • detoxikácia

 • Joga detox je zameraný na zamestnané ženy, ženy - matky a ženy, ktoré chcú aktívny oddych a spoznávať nové miesta. Tento aktívny a zároveň oddychový pobyt je o precítení tela, dychu, radosti, zastavení sa, načerpaní novej životnej sily, o oddychu od myslenia, o uvoľnení sa.

  Hormonálna jóga podľa D. Rodriguez

  Naučíme sa zostavu, ktorá je vedomou prácou s endokrinnými žľazami, s našimi energetickými centrami a relaxačná jóganidrá (jógový spánok), ktorá má psychosomatické účinky - pomáha odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky. Popis zostavy dostanete aj na domáce cvičenie. Hormonálna joga prezentuje novú dynamickú formu jogovej terapie, ktorej hlavným zámerom je prirodzenou cestou reaktivovať hormonálnu produkciu vlastných žliaz. Je to ucelená a do detailu prepracovaná zostava 21 cvikov, ktorá pomáha ženám riešiť problémy s hormonálnou nerovnováhou. Cviky zostavy sú veľmi jednoduché a môžu ich cvičiť aj ženy, ktoré nemajú žiadne skúsenosti s jógou.

  Joga

  V joge si hlavne dokonale ponaťahujete celé telo. Natiahnutie zvyšuje pohyblivosť, pružnosť a odstraňuje stuhnutosť celého tela. Bezprostredným výsledkom je dobrý pocit, ktorý je však ťažké definovať slovami. Jednoducho sa vo svojom tele budte cítiť ako doma, príjemne, ľahko euforicky. Okamžite pocítite viac energie. Naťahovacie cvičenia slúžia na to, aby svaly a tkanivá zostali elastické a vláčne. Svaly sa dokonca vďaka preťahovaniu posilňujú, čo je relatívne nový poznatok. Ešte donedávna sa predpokladalo, že naťahovaním určitého svalu dochádza len k zvýšeniu jeho pružnosti. Dnes sa však už vie, že nastávajú zmeny aj v spojivovom tkanive, ktoré sval obklopuje. Tieto zmeny potom vedú k priamemu posilneniu svalu. Rovnako vám poďakujú kĺby. Vďaka pravidelnému cvičeniu sa zachová, alebo dokonca rozšíri ich pohyblivosť. Problémy s kĺbami pritom dnes nie sú len typickým neduhom staršieho veku, ale trápia už aj stredné generácie. Môže za to hlavne nedostatok pohybu.

  Pilates

  Hlavných cieľom tohto cvičenia je posilnenie centra tela (oblasti brucha, panvy, zadku a chrbta), ktoré je dôležité nielen pre správne sedenie, ale aj pre celkové držanie tela. Práve pre nespevnené centrum tela (tzv.core) sa mnoho ľudí nevie dlhší čas udržať vo vzpriamenej pozícii a rýchlo sa začne počas dňa hrbiť. Práve z tohto dôvodu je pilates pre mestského človeka dnes veľmi vhodný. Pilates je jogou inšpirovaný a navrhnutý pre človeka z mesta, jeho aktuálne fyzické a psychické potreby. Pilates slúži ako skvelý doplnok pre aktívnych športovcov, pomáhajúci predchádzať ich jednostrannému a opakovanému svalovému preťaženiu. Práve pilates pomáha vyrovnať svalové dysbalancie, prestrečovať a posilniť presne tam, kde je to pre tvoje telo potrebné.

  Dychové cvičenia slúži k priamemu ovládanie napätia. Uvedomte si napríklad, ako dýchate, keď sa ocitnete vo veľmi stresujúcej situácii. Dych sa zablokuje v hrudnom koši, dýchate krátko, plytko a prerývane, čo len tak tak dodáva pľúcam kyslík. Za extrémnych okolností sa dych môže takmer zastaviť. Pri takomto spôsobe dýchania kyslík neprúdi voľne do tela. To spôsobuje stres a tenziu, ktoré sa nahromadí v tele, bez toho aby ste ich ďalej spracovali a uvoľnili.

  prevádza Vás bude:

  lektorka HJT, jógy a Mohendžodára Mirunka Hazuchová

  masérka, TČM Miriam Sevčíková

  tel. 0948 259 175

  vitalnypobyt@gmail.com

  Je v našom záujme, aby sa ženy na kurze cítili uvoľnene a bezpečne. Usilujeme sa vytvoriť bezpečné prostredie pre prácu žien v skupine a priestor pre prehĺbenie vzájomnej dôvery a vzťahov.

  Cena zahŕňa: 5-dňový pobyt, 5 x ubytovanie v apartmáne.

  Cena 348,-

  V tejto sume nie zahrnuté, doprava, výlet a cestovné poistenie.

  Kto má záujem prosím, kontaktujte nás čo najskôr :)

  Uzávierka do naplnenia kapacity.

  Cena za pobyt zahŕňa:

  • 5 x ubytovanie v apartmáne  :)
  • 3 x denne bylinné detoxikačné čaje - čaje na očistu jednotlivých orgánov tela
  • ranná citrónová šťava, voda
  • denne zeleninová a ovocná šťava /1l šťavy na deň/, polievka
  • 1x denne cvičenie jógy, pilates, meditácia
  • 1x denne cvičenie hormonálnej jógy
  • ranná prechádzka, výlet, spoznávanie okolia
  • individuálny program
  • sauna
  • výlet do okolia, podľa záujmu turistika na Chopok, Ďumbier.

  Ponúkame masáže

  • masáže: detoxikačnú, na formovanie postavy, klasickú, čínsku, masáž lymfy, mäkká technika , cena: 50 min 28,-/ 90 min 38,-

  ubytovanie

  Informácie o ubytovaní

  Chalety a chaletové apartmány ponúkajú príjemnú horskú atmosféru, pohodlie domova a neopakovateľný výhľad na Chopok.


  Chalets Jasná Collection **** sú svojou rozmanitou ponukou ideálnou voľbou pre skupiny 4 a viac osôb. Súkromie horského Chaletu a skvelá poloha priamo pri najlepších zjazdovkách na Slovensku v dvoch lokalitách - Jasná Záhradky a Jasná Centrum sa postarajú o dokonalý zážitok z dovolenky. Jasná Nízke Tatry ako najväčšie lyžiarske stredisko s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku navyše ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu.


  V Chalets Jasná Collection**** si potrpíme na spokojnosť našich klientov, a preto je náš tím pripravený prispôsobiť sa aj Vašim individuálnym požiadavkám a prianiam.