en-Detox a jógovanie v Cannes

26/10/2019

Francúzka riviéra - Cannes

od 15 do 20. apríla 2020

Štvordňový pobyt v Cannes od 15. do 20. apríl 2020

Často zabúdame na seba a na očistu nášho vnútorného prostredia. Denne je človek vystavený znečistenému prostrediu, stresu a aj nevyváženej strave. Toto sa môže odzrkadliť na našom tele a na na našej mysli.

Jar je preto ideálnym obdobím na regeneráciu tela a očiste tela - detoxikáciu. Detoxikácia je očistný proces, počas ktorého sa organizmus zbavuje toxických látok, parazitov, vírusov, baktérií a plesní. Počas očisty je dôležitá pozornosť na seba - pokoj, pohyb a pitný režim a strava.

Počas celého pobytu budeš detoxikovať. Budeš piť špeciálne čaje určené na detoxikáciu orgánov. Piť sa budú ovocné a zeleninové šťavy, citrónová šťava, čistá voda a čaj na vyrovnanie hormónov a detoxikáciu orgánov. Jesť sa bude tekutá stravu.

Jóga Ťa bude sprevádzať počas celého pobytu, hormon yoga, joga, pilates, hovorové meditácie dychové techniky a denne prechádzky do okolia.

Očistnou stravou a cvičením zameraným na tvarovanie postavy, nie len že sa zregeneruje telo ale aj zbavíš sa prebytočného tuku a vyrysuješ si telo.


 • hormon yoga therapy
 • joga
 • pilates
 • hovorové meditácie
 • detoxikácia

 • Joga detox je zameraný na zamestnané ženy, ženy - matky a ženy, ktoré chcú aktívny oddych a spoznávať nové miesta. Tento aktívny a zároveň oddychový pobyt je o precítení tela, dychu, radosti, zastavení sa, načerpaní novej životnej sily, o oddychu od myslenia, o uvoľnení sa.

  Hormonálna jóga podľa D. Rodriguez

  Naučíme sa zostavu, ktorá je vedomou prácou s endokrinnými žľazami, s našimi energetickými centrami a relaxačná jóganidrá (jógový spánok), ktorá má psychosomatické účinky - pomáha odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky. Popis zostavy dostanete aj na domáce cvičenie. Hormonálna joga prezentuje novú dynamickú formu jogovej terapie, ktorej hlavným zámerom je prirodzenou cestou reaktivovať hormonálnu produkciu vlastných žliaz. Je to ucelená a do detailu prepracovaná zostava 21 cvikov, ktorá pomáha ženám riešiť problémy s hormonálnou nerovnováhou. Cviky zostavy sú veľmi jednoduché a môžu ich cvičiť aj ženy, ktoré nemajú žiadne skúsenosti s jógou.

  Joga

  V joge si hlavne dokonale ponaťahujete celé telo. Natiahnutie zvyšuje pohyblivosť, pružnosť a odstraňuje stuhnutosť celého tela. Bezprostredným výsledkom je dobrý pocit, ktorý je však ťažké definovať slovami. Jednoducho sa vo svojom tele budte cítiť ako doma, príjemne, ľahko euforicky. Okamžite pocítite viac energie. Naťahovacie cvičenia slúžia na to, aby svaly a tkanivá zostali elastické a vláčne. Svaly sa dokonca vďaka preťahovaniu posilňujú, čo je relatívne nový poznatok. Ešte donedávna sa predpokladalo, že naťahovaním určitého svalu dochádza len k zvýšeniu jeho pružnosti. Dnes sa však už vie, že nastávajú zmeny aj v spojivovom tkanive, ktoré sval obklopuje. Tieto zmeny potom vedú k priamemu posilneniu svalu. Rovnako vám poďakujú kĺby. Vďaka pravidelnému cvičeniu sa zachová, alebo dokonca rozšíri ich pohyblivosť. Problémy s kĺbami pritom dnes nie sú len typickým neduhom staršieho veku, ale trápia už aj stredné generácie. Môže za to hlavne nedostatok pohybu.

  Pilates

  Hlavných cieľom tohto cvičenia je posilnenie centra tela (oblasti brucha, panvy, zadku a chrbta), ktoré je dôležité nielen pre správne sedenie, ale aj pre celkové držanie tela. Práve pre nespevnené centrum tela (tzv.core) sa mnoho ľudí nevie dlhší čas udržať vo vzpriamenej pozícii a rýchlo sa začne počas dňa hrbiť. Práve z tohto dôvodu je pilates pre mestského človeka dnes veľmi vhodný. Pilates je jogou inšpirovaný a navrhnutý pre človeka z mesta, jeho aktuálne fyzické a psychické potreby. Pilates slúži ako skvelý doplnok pre aktívnych športovcov, pomáhajúci predchádzať ich jednostrannému a opakovanému svalovému preťaženiu. Práve pilates pomáha vyrovnať svalové dysbalancie, prestrečovať a posilniť presne tam, kde je to pre tvoje telo potrebné.

  Dychové cvičenia slúži k priamemu ovládanie napätia. Uvedomte si napríklad, ako dýchate, keď sa ocitnete vo veľmi stresujúcej situácii. Dych sa zablokuje v hrudnom koši, dýchate krátko, plytko a prerývane, čo len tak tak dodáva pľúcam kyslík. Za extrémnych okolností sa dych môže takmer zastaviť. Pri takomto spôsobe dýchania kyslík neprúdi voľne do tela. To spôsobuje stres a tenziu, ktoré sa nahromadí v tele, bez toho aby ste ich ďalej spracovali a uvoľnili.

  .

  Francúzska riviéra

  Francúzska riviéra sa stala skutočným pojmom. Patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie miesta v celom Francúzsku. Prečo? Lebo si získa každého, kto túto lokalitu navštívi. Jej jedinečné kúzlo tkvie v azúrovej vode, ktorá jej dala meno (doslovne "Azúrové pobrežie"), v nádherných kopcoch okolo, v úžasnej vôni stredomoria, ale tiež v možnosti zhliadnuť jedinečné umelecké diela. Tu ste ale aj obklopený históriou, ktorá na vás odvšadiaľ dýcha.

  Cannes

  Je mestom kultúrnych podujatí, festivalov, konferencií, turnajov, začínajúcich hercov a tiež slávnych hviezd. Koná sa tu v máji Medzinárodný filmový festival Cannes, už od roku 1946.

  Populárne je však tiež ako prímorská destinácia, čoho dôkazom je aj jeho 12 km dlhá pláž. Lákadlom je najmä jeho podnebie, krása a už spomínané filmové festivaly. Mesto so svojím pôvabom ponúka množstvo historických pamiatok a umenia všetkých typov.

  Medzi obľúbené turistické lokality patrí napríklad:

  • Palais des Festivals - budova, v ktorej sa každoročne odohráva Medzinárodný filmový festival
  • The Cimetiere du Grand - cintorín s krásnymi náhrobkami a sochami
  • Chrám Notre Dame de Bon Voyage
  • Iles de Lérin - štyri ostrovy, na jednom z nich sa nachádza cela, v ktorej bol uväznený povestný "Muž so železnou maskou"
  • La Croisette - nádherná promenáda na pobreží

  cena, program

  prevádza Vás bude:

  lektorka HJT, jógy a Mohendžodára Mirunka Hazuchová

  masérka, TČM Miriam Sevčíková

  tel. 0948 259 175

  vitalnypobyt@gmail.com

  Je v našom záujme, aby sa ženy na kurze cítili uvoľnene a bezpečne. Usilujeme sa vytvoriť bezpečné prostredie pre prácu žien v skupine a priestor pre prehĺbenie vzájomnej dôvery a vzťahov.

  Cena zahŕňa: 5-dňový pobyt, 5 x ubytovanie v apartmáne, doprava lietadlom.

  Cena 448,- Cena sa môže zvýšiť, ak vystúpi cena letenky.

  V tejto sume nie sú zahrnuté, transfery, výlet a cestovné poistenie.

  Kto má záujem prosím, kontaktujte nás čo najskôr, kvôli letenke.

  Uzávierka do naplnenia kapacity.

  Cena za pobyt zahŕňa:

  • 5 x ubytovanie v apartmáne 2 minút od pláže :)
  • 3 x denne bylinné detoxikačné čaje  - čaje na očistu jednotlivých orgánov tela
  • ranná citrónová šťava, voda
  • denne zeleninová a ovocná šťava /1l šťavy na deň/, polievka
  • 1x denne cvičenie jógy, pilates, meditácia
  • 1x denne cvičenie hormonálnej jógy
  • ranná prechádzka, výlet, spoznávanie okolia
  • individuálny program
  • letenka z Viedne do Cannes , z Cannes do Viedne

  Ponúkame masáže

  • masáže: detoxikačnú, na formovanie postavy, klasickú, čínsku, masáž lymfy, mäkká technika , cena:  50 min  28,-/ 90 min 38,-
  • výlet na jeden z ostrovov - Cannes to Ste. Marguerite Island, cena okolo 15 - 20 eur.   

  ubytovanie

  Ubytovacie zariadenie sa nachádza v centre mesta Cannes, len 2 minúty chôdze od pláže. Ponúka vám apartmány s vlastným stravovaním a bezplatným Wi-Fi pripojením na internet, klimatizované interiéry a terasu.

  Apartmány majú spálne s vlastnou kúpeľňou, obývaciu izbu s TV s plochou obrazovkou a terasu. Nájdete v nich aj práčku.

  Súčasťou každého apartmánu je otvorená americká kuchyňa. Reštaurácie sú vzdialené len 100 metrov a obchody iba 500 metrov.

  Len 100 metrov od ubytovacieho zariadenia nájdete kúpele a vstup na pláž sa nachádza 200 metrov od budovy. Budova paláca Palais des Festivals je vzdialená 600 metrov a železničná stanica Cannes 1 km. Letisko Nice-Côte d'Azur je situované 40 km od ubytovacieho zariadenia.

  Cannes City-Centre je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o nákupy, jedlo a luxusné značkové obchody.

  Podľa nezávislých hodnotení majú naši hostia túto časť destinácie Cannes v obľube.